Polska

  Polska

  Czy polskie społeczeństwo umie słuchać muzyki? Jak wygląda edukacja muzyczna w naszym kraju? Kiedy osiągnęliśmy apogeum w muzykalności? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Zbigniew Wodecki. A na ulicy Marszałkowskiej wykonał swój utwór "Z Tobą chcę oglądać świat".

  Po wtorkowym meczu eliminacyjnym Polska- Szkocja Kamil Glik wyglądał jakby wrócił z wojny. Z rozbitym, krwawiącym łukiem brwiowym i prowizorycznym opatrunkiem wyglądał jakby stoczył bójkę, a nie grał w piłkę nożna. Kiedy wsiadał do samolotu ponownie rozbił ten sam łuk brwiowy, co skończyło się wizytą u chirurga. Co słychać u naszego najdzielniejszego zawodnika, jego wyrozumiałej żony i malutkiej córeczki? Połączyliśmy się z nim przez komunikator internetowy.

  Od niedawna można głosować na logo dla Polski. Są trzy propozycje będące różnymi wariacjami sprężyny. W symbolach i ideogramach ważna jest relacyjność - odbiorca - nadawca. Polska ma już swoja identyfikację wizualną. Po co nam następna? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Paweł Tyszkiewicz, Pełnomocnik Zarządu Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR oraz Andrzej Pągowski, artysta grafik.

  Monika Walsh została uznana za najpiękniejszą kobietę w Irlandii! Jak to się stało, że Polka sięgnęła po to trofeum. Czym zajmuje się na co dzień i czy planuje start w kolejnych konkursach? Jak udaje jej się połączyć pracę zawodowa z obowiązkami miss?

  Klub Polskich Nieudaczników to ostoja tolerancji i różnorodności. Stał się instytucją polsko-niemieckiej kultury w Berlinie. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Piotr Mordel, jeden z założycieli oraz przewodniczący Klubu Polskich Nieudaczników w Berlinie. Jak powstał pomysł założenia takiego klubu i czy należą do niego tylko Polacy? W jakiej dzielnicy mieści się klub? Jak jest filozofia życiowa polskich (nie)udaczników?

  Skazana na porażkę rywalizacja ze skandynawskimi kutrami sprawia, że każdego roku na połów dorszy wypływa z Polski kilkanaście jednostek mniej. Jak wygląda życie polskich rybaków? Reporter Dzień Dobry Ksawery Kalicki rozmawiał z rodziną Strugów, która od pokoleń zajmuje się rybołówstwem.

  Co było dla niego inspiracją, gdy pisał książkę na której scenariuszu oparł film "Autor Widmo" Roman Polański? Jego najnowsza książka "Oficer i szpieg" to już bestseller. Na jej kanwie Roman Polański nakręci kolejny film. Robert Harris, w rozmowie z Mateuszem Hładkim, opowiedział o tym, jak niezwykłym reżyserem i człowiekiem jest Roman Polański. Kiedy film zobaczymy na dużym ekranie? Co pisarz sądzi o procesie, który toczy się w jego sprawie?

  Najlepsze restauracje, najwykwintniejsze dania, najsłynniejsze wina i najwięksi mistrzowie kulinarni, a wszystko to na jedynym w Polsce festiwalu wyrafinowanej kuchni i wina Wine & Food Noble Night. Jakie dania mają w swojej ofercie nasi goście? Jakie są w trendy na rynku restauracyjnym? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli: szef kuchni wyróżniony w konkursie Tomasz Trąbski oraz Ewa Voelkel-Krokowicz, właścicielka wyróżnionej restauracji.

  Wczoraj Polskę odwiedziła Britney Spears. Promowała swoją markę bielizny. Na spotkaniu z fanami pojawiła się nawet Doda. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Urszula Chincz spotkała się z amerykańską gwiazdą. Widać, że piosenkarka jest w znakomitej formie. Na pytanie Uli, co robi, że jest w tak dobrej formie gwiazda odpowiada z rozbrajającą szczerością: "Po prostu kocham to, co robię". Cały wywiad z amerykańską gwiazdą zobaczycie już w ten weekend w Dzień Dobry TVN. Zapraszamy!

  Własna szwalnia, własny sprzęt do ćwiczeń i własne systemy pożarowe. Wszystko czego dusza, a właściwie w tym przypadku ciało, zapragnie. Udało nam się dotrzeć za kulisy Cirque du Soleil. W cyrku są też polskie akcenty.

  Garbatka-Letnisko to malownicza wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim. Tam mieszkają współcześni Dżepetto. Z dłuta, papieru i drewna wyczarowują prawdziwe cuda! Jest drewniany motor, rower i inne artefakty. Zobaczcie ludzi z prawdziwym talentem.

  Prezenter Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak był na Półwyspie Arabskim. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że był w ... Krakowie. Odwiedził też Algierię, Liban i Tunezję. Bo świat to globalna wioska!

  Zamki, pałace i warowne grody - jest takie miejsce w Polsce, gdzie takie atrakcje są niemalże na każdym kroku. Gdzie dokładnie? O tym dziennikarz Kuba Porada w cyklu Pora na Polskę.

  20 lat temu, żeby pokazać swój status majątkowy trzeba było mieć skórę, furę i komórę. I oczywiście głośno przez nią rozmawiać, aby wszyscy słyszeli. Dziś telefon komórkowy to norma. Jednak nawyki Polaków się nie zmieniły. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer sprawdzał poziom hałasu telekomunikacyjnego. :-)

  Kazimierz Dolny to jedno z najpiękniejszych miast województwa lubelskiego. Rynek w Kazimierzu to miejsce magiczne. Ale nie jedyne. Zobaczcie najpiękniejsze miejsca w Kazimierzu.

  Francys Barazza – Sudnicka to pół Polka, pół Wenezuelka. Leo Walotek - Scheidegger to dziennikarz niemiecki. Co pamiętają z okresu PRL-u? Dlaczego przeprowadzili się do Polski? O tym opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN. Jak wspominają ciągły brak towarów? Czy w Polakach, z okresu komunizmu, zostało coś szczególnego?

  Polska jest piękna. Jednym z miejsc, które warto zobaczyć jest gmina Kamionka Wielka na pograniczu Beskidu Niskiego i Beskidu Sądeckiego. Przekonała się o tym pogodynka Dorota Gardias. Co widziała i z kim rozmawiała? Zobaczcie...

  Ukazała się nowa książka Magdy Gessler. „101 najlepszych restauracji i hoteli w Polsce” to swoisty przewodnik kulinarny. Prezentuje restauracje i hotele rekomendowane przez jurorkę „MasterChefa” i prowadzącą "Kuchenne Rewolucje". W studiu Dzień Dobry Wakacje Magda Gessler zdradziła, gdzie w Polsce można dobrze zjeść!

  Zygmunt Chajzer- w latach 90. gruba ryba polskiego show biznesu, król teleturnieju, głos lata i w końcu miły pan z reklamy. A dla Filipa - ojciec. Razem kupili drzewo i zasadzili je w ogrodzie. Co ich łączy, co cieszy, a co relaksuje?

  My, Polacy lubimy narzekać na Polskę - a to drogi są nie takie jak trzeba, a to na ulicach jest brudno i ludzie są smutni. Czasami nawet nie zauważamy piękna naszego kraju. Robią to za nas obcokrajowcy. Jednym z nich jest przesympatyczny Hassene Saidi z Tunezji. Za co pokochał Polskę? Jaka jest różnica między życiem w jego ojczyźnie a życiem w Polsce?

  Parada Równości odbywa się cyklicznie. Zaostrzenie kar dla ludzi znęcających się nad zwierzętami, zawieranie związków partnerskich, godne traktowanie emigrantów - to tylko niektóre hasła tegorocznej Parady Równości. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Mariusz Drozdowski - Jej Perfekcyjność. Jak reagują warszawiacy na ludzi idących ulicami w marszu równości?

  Dorota Wellman odwiedziła Sieradz. Z tego miasta pochodzi Lew Starowicz. Jego rodzinna ulica i dom w którym mieszkał - zobaczcie Sieradz oczami pana od seksu.

  Już niebawem do księgarń trafi "Vietato fumare", czyli drugi, po "Blogu osławionym między niewiastami", tom z wyborem najlepszych tekstów Artura Andrusa. W studiu Dzień Dobry TVN Artur Andrus opowiedział o bocianim podbrzuszu o tym, co go śmieszy oraz o nauce języka angielskiego i o funkcji poczucia humoru.

  "Spotkanie z..." zespołu Sztywny Pal Azji to miała być piosenka o dziewczynie, ale Jarek Kisiński, współzałożyciel zespołu i autor tego utworu, napisał w 1986 roku piosenkę o Polsce. Tę piosenkę zespół Sztywny Pal Azji wykonał na scenie Dzień Dobry TVN. Zaśpiewacie razem z nimi?

  W 25. rocznicę wolnych wyborów w Polsce chcemy Waz zapytać o to, czym dla Was jest wolność. Zobaczcie, co powiedziały nam na ten temat przedszkolaki, więźniarki i warszawiacy.

  Jakub Porada zabierze Was w podróż do Świnoujścia, bo to miasto - jak mówi Jakub Porada - oferuje sporo atrakcji dla każdego i w każdym wieku. Dlaczego podróż zajęła mu aż 11 godzin? Jaka przygoda spotkała go w Forcie Gerharda? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "Pora na Polskę", w którym Jakub Porada zabiera nas do swojego ukochanego miejsca w Świnoujściu.

  Podobno jest to miejscowość na środku niczego. Mieszka tam 400 osób. Zobaczcie polską oazę w Gruzji.