pogoda dzień dobry tvn

  pogoda dzień dobry tvn

  W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, po południu możliwe rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od 3 do 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i w górach okresami porywisty.

  Zachmurzenie duże, jedynie początkowo na wschodzie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 0 do 9 st. C. Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny. Przy opadach śniegu powodować będzie zawieje śnieżne.

  W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na zachodzie z rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1 st. C do 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.

  Jak informuje IMGW, północno-wschodnia oraz częściowo centralna i zachodnia część Europy będą pod wpływem niżów z ośrodkami nad północno-zachodnią Rosją oraz Atlantykiem. Pozostała część kontynentu będzie w zasięgu rozległego wyżu z centrami nad Wyspami Owczymi i Morzem Śródziemnym.

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opady deszczu. Na północnym wschodzie, pod wieczór, przechodzące w deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 6 st. C do 15 st. C. Wiatr umiarkowany.

  W niedzielę na zachodzie i południowym zachodzie pogodnie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura od 1 st. C do 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich okresami porywisty.

  We środę w kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Na wschodzie i północnym wschodzie opady śniegu. Na pozostałym obszarze opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura od -6 st. do 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zmieniających się.

  We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu, na zachodzie także deszczu ze śniegiem oraz marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura od -8 st. do 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.

  W środę zachmurzenie duże, na północy z większymi przejaśnieniami, a na południu wzrastające do całkowitego. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -10 st. C do 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.

  W poniedziałek zachmurzenie całkowite i duże. Temperatura maksymalna od -1 st. C do 3 st. C, w rejonach podgórskich Karpat około -3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie dość silny, na wschodzie miejscami porywisty, z kierunków zachodnich i północnych.

  W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie i w górach głównie opady śniegu, na Podkarpaciu chwilami o natężeniu umiarkowanym. Na pozostałym obszarze opady deszczu ze śniegiem i od zachodu przechodzące w deszcz. Temperatura maksymalna od -10 st. do 2 st. C. Wiatr umiarkowany, na południu okresami porywisty.

  Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5 st. C do 3 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, w porywach do 55 km/h nad morzem.

  Zachmurzenie na ogół duże w ciągu dnia. Przelotne opady śniegu, na wybrzeżu i lokalnie krańcach zachodnich także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -6 st. C do 3 st. C. Wiatr umiarkowany i porywisty, miejscami będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

  "Bestia ze Wschodu", czyli wyż syberyjski, sprowadzi do Europy ekstremalnie zimne powietrze. Jak przewidują synoptycy, w Polsce spadnie nawet 40 cm śniegu. Zapowiada się też srogi mróz, w górach termometry pokażą -30 st. C. Kiedy nastąpi ochłodzenie?

  W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże, na południu z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Lokalnie, zwłaszcza rano, możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od 0 st. C do 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty.

  W niedzielę zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia, jedynie na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane. Miejscami opady mogą być marznące i powodować gołoledź. Temperatura maksymalna od 0 st. C na północnym wschodzie do 4 st. C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty.

  W czwartek na południowym zachodzie zachmurzenie małe, tylko początkowo w obszarach występowania mgieł duże. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 0 st. C do 4 st. C, wiatr będzie słaby.

  We wtorek w ciągu dnia na południu kraju zachmurzenie umiarkowane, tylko w rejonach podgórskich i w górach duże i tam opady deszczu i śniegu. Temperatura maksymalna od 2 st. C do 9 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w górach silny i bardzo silny, porywisty.

  W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na południu. Przed południem miejscami mgły, rano jeszcze lokalnie marznące, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 1 st. C na wschodzie do 6 st. C na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.