podróżowanie

  podróżowanie

  Saloniki to jedno z największych miast Grecji, które jest dziś ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i naukowym. Dzięki bogatej historii regionu i samego miasta, Saloniki mają zabytki, które przyciągają turystów z całego świata. Podobnie jak w reszcie kraju, w Salonikach z reguły panuje pogoda sprzyjająca zwiedzaniu.

  Sarajewo to europejskie, a jednak egzotyczne miasto o długiej, bogatej i trudnej historii. Można w nim odnaleźć wpływy orientalne i europejskie, a także zwiedzić synagogi, kościoły, cerkwie i meczety.

  Kraj Basków to region, który nikogo nie pozostawia obojętnym. Mimo iż obejmuje niewielkie terytorium, to jego bogactwo krajobrazów jest imponujące. Tuż obok złocistych plaż znajdują się szerokie pastwiska i strome góry. Sprawdź, co jeszcze sprawia, że Kraj Basków od lat cieszy się tak dużym zainteresowaniem turystów.

  Dongguan to chińskie miasto znajdujące się w prowincji Guangdong i jedno z największych miast wchodzących w skład megalopolis Delty Rzeki Perłowej. Oprócz intensywnego rozwoju gospodarczego miasto koncentruje się również na turystyce. Co warto zobaczyć w Dongguan?

  To największe miasto w Austrii jest jedną z ulubionych stolic w Europie. Corocznie przybywa do niego mnóstwo osób z całego świata, a wiele z nich wraz ze swymi pociechami. Okazuje się bowiem, że Wiedeń oferuje imponująco dużo atrakcji dla dzieci i na pewno nie pozwoli im na wakacyjną nudę.

  Wisła to miejscowość, która kojarzy się przede wszystkim z Adamem Małyszem i już choćby z tego powodu warto ją zobaczyć. Kilkuletni oraz kilkunastoletni turyści są jednak często bardziej wymagający niż ich rodzice. Sprawdź, jakie są w Wiśle atrakcje dla dzieci.

  Malownicza Burgundia pełna zapierających dech w piersiach krajobrazów, czaruje i zachwyca subtelnym urokiem. Kraina historyczna, położona w centralnej Francji, przyciąga też wyjątkową architekturą. Region ten graniczy od północy z Lotaryngią, Alzacją i Szampanią, a także z Masywem Centralnym i Alpami Francuskimi. Od zachodniej strony sąsiaduje natomiast z pełną wspaniałych zamków i pałaców Doliną Loary.

  To niezwykłe kolumbijskie miasto położone jest u podnóża czynnego wulkanu Galeras. Pasto ma jednak do zaoferowania wiele innych atrakcji turystycznych. Co warto zobaczyć w Pasto?

  Choć pamięta się jego nazwę z lekcji geografii i to, że jest na wiele sposobów unikalne, wciąż nie jest popularnym celem turystów z Europy Zachodniej. A szkoda, ponieważ Morze Kaspijskie oferuje wszystko, czego potrzeba wymagającemu podróżnikowi - piękne krajobrazy, ciepłą lazurową wodę i doskonałą pogodę.

  Stolica Azerbejdżanu może kojarzyć się Polakom z rewolucją w Baku, chociażby z racji "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Baku to niezwykłe miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą. Warto poznać je bliżej.

  Wyspa Jeju (Czedżu) należy do Korei Południowej i jest zlokalizowana na południe od jej wybrzeża. Wyróżnia się unikatową kulturą i tradycjami, a także piękną przyrodą, przez co stanowi ogromną atrakcję dla turystów. Co warto zobaczyć podczas wizyty na Czedżu?

  Mówi się, że Tasmania to wyjątkowe miejsce ze względu na łagodne wzgórza, piękną zieleń, a także bogactwo zwierząt. Rzadko jest to kierunek urlopowy Europejczyków, jednak zdecydowanie warto się tam wybrać. Dowiedz się, co możesz tam zwiedzić.

  Jezioro Como we Włoszech, a dokładnie w Lombardii, jest jednym z najbardziej malowniczo położonych miejsc w regionie. Co roku odwiedzają je tłumy turystów, mimo dość wysokich cen w tamtejszych kurortach. Dawniej jezioro słynęło głównie wśród ludzi sztuki, dziś chętnie wybierają się tam postacie z pierwszych stron gazet.

  Korynt leży w środkowej Grecji na Półwyspie Peloponeskim. Miasto jest zamieszkiwane przez około 36 tys. osób. Dawniej stanowiło jeden z najważniejszych greckich polis. Dziś po dawnej świetności są tam jedynie pozostałości w postaci ruin świątynnych i fortyfikacji. Miejsce z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom historii i greckiego klimatu. Po długim zwiedzaniu można zrelaksować się na jednej z lokalnych plaż lub spróbować przysmaków regionalnej kuchni.

  Kosowo leży w południowej części Europy. Jest zamieszkiwane przez niespełna dwa miliony osób. Językami urzędowymi są albański oraz serbski, natomiast oficjalną walutą jest euro. Stolicą i zarazem największym miastem Kosowa jest Prisztina, w której mieszka ponad 140 tys. osób. Stanowi ona główny ośrodek handlowy, przemysłowy oraz akademicki. W mieście znajduje się uniwersytet kształcący około 30 tys. studentów.

  Podróż na Hawaje to z pewnością źródło niezapomnianych przygód. Jakie atrakcje turystyczne mają do zaoferowania wyspy? O jakiej porze roku najlepiej zdecydować się na podróż? Poznaj ciekawostki o Hawajach, które warto znać jeszcze przed wyjazdem na archipelag.