pieniądze

  pieniądze

  To właśnie ten czas, kiedy księża zaczynają chodzić po kolędzie. Jak się przygotować do tej wizyty? Co jest jej celem? Czy ksiądz robi notatkę ze spotkania? Czy to prawda, że niektórzy duszpasterze chodzą po kolędzie z terminalem do kart? O tym w Dzień Dobry TVN pallotyn ks. Przemysław Krawiec. Zapytaliśmy również naszego gościa, jak traktuje kopertę otrzymaną podczas kolędy. Czy zawsze ją bierze?

  Czy rodzice powinni dawać dzieciom kieszonkowe, by uczyły się one oszczędzania i zarządzania własnymi finansami już od najmłodszych lat? Ponad 60% naszych widzów uważa, że tak. A jakie jest zdanie naszych gości? Zobaczcie na ten temat sądzą: Paweł Nastula, Krystyna Czubówna i Jacek Kopczyński.

  Z kamerą Dzień Dobry TVN sprawdziliśmy co Polacy wiedzą o podatkach. A w naszym studiu o planowanych przez rząd zmianach podatkowych rozmawialiśmy z ekonomistą - Marcinem Iwuciem. Co wiadomo o planowanych zmianach? Czym będzie "podatek jednolity"? Oraz kto zyska, a kto straci na podatkowej rewolucji?

  W internecie krążą filmy ukazujące panów nieskutecznie próbujących poderwać kobiety. Zachowanie pań zmienia się jednak wtedy, gdy odtrąceni mężczyźni podchodzą do swoich super aut. Postanowiliśmy sprawdzić, czy podobnie zachowują się podrywani panowie. Jak wypadł test? O komentarz poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN: projektantkę Joannę Przetakiewicz, mistera Polski 2014 Rafała Maślaka i socjologa Tomasza Sobierajskiego. Czy mężczyźni boją się silnych i bogatych kobiet?

  Znana i lubiana piosenkarka, ceniony szef kuchni i restaurator oraz cieszący się sympatią widzów aktor. O kim mowa? O gościach Dzień Dobry TVN: Kasi Cerekwickiej, Wojtku Błachu i Mateuszu Gesslerze. Robią to co lubią i na tym zarabiają. Ale czy zawsze tak było? Jak zarobili pierwsze pieniądze?

  Jakiś czas temu pewien bloger zarzucił Jerzemu Owsiakowi oszustwa i nieprawidłowe wykorzystywanie darów przekazanych na rzecz WOŚP. Jurek skierował sprawę do sądu, który orzekł, że ów bloger naruszył dobra osobiste i nakazał pozwanemu wypłatę ok. 19 tys. zł na rzecz szefa WOŚP. Jerzy Owsiak chce jednak te pieniądze oddać żonie blogera. Dlaczego? Jak radzi sobie z innymi hejterami? Powiedział o tym w Dzień Dobry TVN. Dowiedzieliśmy się również, jakie akcje planuje nasz gość.

  W lutym 2017 roku Narodowy Bank Polski planuje wypuścić nowy banknot o nominale 500 złotych. Mateusz Hładki zabrał kamerę Dzień Dobry TVN do Centrum Pieniądza, gdzie spotkał się z Barbarą Jaroszek, która opowiedziała nam o nowym banknocie z Janem III Sobieskim. Dlaczego zdecydowano się wypuścić na rynek tak wysoki nominał?

  Codziennie mamy dla Was do wygrania w loterii "Kasa na dzień dobry" pieniądze. Dziś szczęście uśmiechnęło się do Pani Katarzyny z Gdańska, a jutro może uśmiechnąć się do Ciebie! Bawcie się razem z nami i wygrywajcie. Jutro będzie można wygrać w naszej loterii aż 6500 złotych!!!

  Każdy z nas marzy o tym, by grając na loterii, trafić główną, milionową wygraną. Czy jest jakiś system gwarantujący powodzenie? Czy szczęście może przynieść miejsce? W jednej kolekturze w Polsce padło aż sześć głównych wygranych. Do Olesna przyjeżdżają nawet mieszkańcy okolicznych miast, by kupić kupon w tej konkretnej kolekturze. Jakie jest prawdopodobieństwo, że wygrana padnie w tym samym miejscu kilka razy? Od czego zależy wygrana? Od ilości zainwestowanych pieniędzy czy jest to po prostu kwestia przypadku? Gościem Dzień Dobry TVN był matematyk Łukasz Bury z Centrum Nauki Kopernik.

  Julia Pietrucha dużo podróżuje. Jakiś czas temu wróciła z Azji, gdzie spędziła aż sześć miesięcy. Dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej powiedziała, skąd bierze pieniądze na wyjazdy i jakie inspiracje czerpie z dalekich podróży. Aktorka powiedziała również, jak powstawała jej pierwsza płyta.

  Premier Beata Szydło, podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych, wzięła udział w mszy świętej. Okazało się, że nie miała przy sobie pieniędzy i nie mogła dać na tacę. Postanowiliśmy więc zapytać gościa Dzień Dobry TVN teologa i dyplomatę Michała Klingera, czy zbieranie na tacę, kiedy na mszę przyszły zaproszone osoby, jest właściwe i jak w takiej sytuacji powinny zachować się dyplomaci.

  W piątek w Dzień Dobry TVN: nazywają go muzycznym głosem pokolenia i wrażliwcem rodem z blokowisk - na naszej scenie Kortez z nową poruszającą piosenką. W programie także: historia kobiety, która przekazała znachorce pół miliona złotych - ile jesteśmy w stanie zrobić, aby otrzymać dobrą wróżbę? A na koniec: przykuwające kolory i nowoczesny design, czyli Anna Nowak-Ibisz i niezłe bryki - pokazujemy wózki na zakupy, z których chętnie skorzystają również młode osoby. Bądźcie z nami o 8.00!

  W oficjalnym oświadczeniu FIFA przyznała, że mundial w RPA został „kupiony” za 10 mln dolarów. O związki piłki nożnej z wielkimi pieniędzmi zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: dziennikarza sportowego Michała Pola oraz byłego dyrektora Euro 2012 Adama Łazukę. Rozmawialiśmy z nimi również o bezpieczeństwie podczas Euro 2016 i przygotowaniach Polaków do tej imprezy. Michał Pol zaprezentował koszulkę, w której nasi reprezentanci zagrają podczas europejskiego turnieju. Zobaczcie, jak wygląda miejsce zakwaterowania polskiej drużyny. Bajka...

  Z badań wynika, że Brytyjczycy chowają swoje drobne w różnych zakamarkach mieszkań. Podobno najwięcej pieniędzy "skitranych" jest w sofach. Po tej informacji Marcin Prokop ruszył w kierunku naszej kanapy, żeby sprawdzić, czy mamy tam ukryte miliony. Zobaczcie, co znalazł...

  Choć brzmi to absurdalnie, bardzo wiele zbrodni popełnianych jest z... miłości. Innym głównym motywem zbrodni są pieniądze. I właśnie procesy sądowe w tego typu sprawach śledzi od lat gość Dzień Dobry TVN dziennikarka Helena Kowalik. W studiu powiedziała, kim są sprawcy największych przestępstw, a kim ich ofiary.

  Wiele rodzin, aby mieć własne lokum, korzystało z programu Mieszkanie dla Młodych, który - według założeń - miał trwać do 2018 r. Chodzą jednak słuchy, że na wyczerpaniu są pieniądze z tegorocznej puli na dopłaty do kredytów w programie, a już teraz wiele banków nie chce przyjmować wniosków o tego typu dofinansowanie. O komentarz do tej sytuacji poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN dziennikarkę TVN24 Biznes i Świat Katarzynę Karpę-Świderek.

  Znana jest już kwota zebrana podczas 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Okazało się, że w tym roku na WOŚP przeznaczyliśmy ponad 72 mln złotych, czyli 20 mln więcej niż w roku ubiegłym. W Dzień Dobry TVN Jurek Owsiak podsumował akcję, przypomniał, na co zostaną wydane pieniądze i podziękował darczyńcom.

  Akcja 500 zł plus przekroczyła granice gatunku. Można je dostać już nie tylko na dziecko, ale także na psa. Na ten pomysł wpadła gmina Goszczanów. Pojechał tam dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Sprawdził, jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać tę kwotę.

  Czym jest luksus? Czy w Polsce wypada mówić o swoim bogactwie? Dlaczego bogaci ludzie nie uważają się za bogatych? Z Dawidem Wolińskim i Miłoszem Brzezińskim rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN o tym, czy Polacy wstydzą się swojego bogactwa i, czy potrafią się nim dzielić.

  We wtorek w Dzień Dobry TVN: jak pożyczać pieniądze rodzinie i przyjaciołom, by nie skończyło się to zerwaniem więzi, a pieniądze zostały oddane. A także: ferie z Dawidem Kwiatkowskim i najlepszy szef na świecie. Jesteśmy jutro dla Was od 8.00. Zapraszamy!

  "Świecka szkoła" to projekt obywatelski, który zakłada likwidację finansowania lekcji religii w szkołach z budżetu państwa. O argumenty "za" i "przeciw" poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN: współinicjatora tej ustawy Marcina Celińskiego i rzecznika Konferencji Episkopatu Polski ks. Pawła Rytel-Andrianika.

  Jak co środę, przegląd prasy zrobił dla nas Bartek Węglarczyk. Skomentował wypowiedzi osób zamożnych, które - mimo apeli polityków, aby nie brały 500 zł za dziecko - mają zamiar to zrobić oraz zaskakujący poziom wiedzy niektórych piłkarzy ;)

  Parlament dopiero rozpoczął prace nad ustawą "Rodzina 500 plus", ale są już wzory dokumentów potrzebnych do uzyskania 500 złotych na dziecko. O tym, jak trzeba je wypełnić, jakie warunki spełnić, żeby dostać pieniądze powiedziała w Dzień Dobry TVN dziennikarka TVN24 Biznes i Świat Katarzyna Karpa-Świderek. Pokazała również wzory: wniosku o 500 zł na drugie i kolejne dziecko oraz oświadczenia o dochodach dla osób, które zamierzają ubiegać się o 500 zł także na pierwsze dziecko.

  "Brałem 300 tysięcy kredytu, spłaciłem 100 tysięcy, ... mam do spłacenia nadal 500 tysięcy..." Pomysłów na rozwiązanie krysysu frankowego było już wiele. Najnowszym jest projekt ustawy zaproponowany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Na czym ma on polegać i czy rzeczywiście da osobom zadłużonym w szwajcarskiej walucie szansę na wyjście z długów? Czym jest, proponowany w ustawie "kurs sprawiedliwy"? W studiu Dzień Dobry TVN na nasze pytania odpowiadał analityk Paweł Cymcyk.

  Antoni i Franciszek Brzezińscy są wcześniakami. Tuż po urodzeniu chłopcy trafili do inkubatorów, które szpital otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Teraz są już w domu razem z rodzicami - Anną Żebrowską i Pawłem Brzezińskim. W podziękowaniu za możliwość skorzystania ze sprzętu ofiarowanego przez WOŚP Anna i Paweł postanowili, że cała ich rodzina zaangażuje się w zbieranie pieniędzy dla Orkiestry. W ten sposób bliźniaki zostały najmłodszymi wolontariuszami świata. Zobaczcie, jak ludzie reagowali na malutkich wolontariuszy i ile udało im się zebrać pieniędzy.

  Gospodyni "Rozmów w Toku" Ewa Drzyzga zaprosiła do programu osoby, które pożyczają pieniądze rodzinie i znajomym, choć sami nie mają za co żyć. Czy można im jakoś pomóc? Przekonacie się dzisiaj o godzinie 15.00. Zapraszamy!

  W Stanach Zjednoczonych można z powodzeniem walczyć o odszkodowania w sprawach, które w Polsce wydają się być absurdalne. Na przykład, pewien amerykański biznesmen otrzymał 21 milionów dolarów odszkodowania za zderzenie się z drzwiami. Dla porównania, w Polsce osoba zakażona paciorkowcem otrzymała od sądu sto tysięcy złotych. Skąd te wielkie różnice? Czym różni się odszkodowanie od zadośćuczynienia? Od czego zależy wysokość odszkodowania? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN adwokata Elżbietę Bansleben.

  Marcin Prokop kieruje się w życiu mądrością, której - jak mówi - nauczył go jego tatuś: "Dobry zwyczaj, nie pożyczaj'". Jeśli jednak ktoś nie umie się oprzeć prośbom swoich znajomych lub rodziny, powinien postępować zgodnie z zaleceniami naszego dzisiejszego gościa, Anny Lesiak-Grzywińskiej.

  Podczas kampanii wyborczej do Parlamentu RP Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało wprowadzenie w życie programu Rodzina 500 Plus. Według jego założeń każda rodzina będzie otrzymywała co miesiąc 500 zł na drugie dziecko i każde następne. Wraz z gościem Dzień Dobry TVN dziennikarzem Markiem Tejchmanem zastanawialiśmy się, co kryje się za tą obietnicą i jak wprowadzenie tego programu będzie wyglądało w praktyce.