pieniądze

  pieniądze

  Za nami 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbierane były na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Póki co, zadeklarowana kwota wynosi ponad 81 mln złotych, ale to jeszcze nie koniec. Liczenie zebranych pieniędzy trwa. Kiedy poznamy ostateczną kwotę? Ile osób obejrzało światełko do nieba? Czy było bezpiecznie? O organizacji tegorocznego finału i swoich wrażeniach z niedzieli mówił w Dzień Dobry TVN Jerzy Owsiak. Dlaczego - według naszego gościa - ludzie tak chętnie dołączają do akcji WOŚP?

  W naszym studiu: Martyna Ogórka - młoda mama, która skorzystała z programu wypożyczania pomp insulinowych kobietom w ciąży oraz Małgorzata Renke z córką Weroniką, 15-letnią zawodniczką tenisa ziemnego, u której dzięki sprzętowi zakupionemu przez WOŚP, została wcześnie zdiagnozowana choroba reumatologiczna co pozwoliło na szybkie wdrożenie leczenia.

  Według badań przeprowadzonych przez jeden z banków, Polacy uważają, że odłożone na koncie trzy wypłaty nie są wystarczającym zabezpieczeniem na tzw. czarną godzinę. Jakie zatem oszczędności sprawią, że będziemy spać spokojnie? Czy Polacy potrafią oszczędzać? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN dziennikarza TVN24 BiS Mateusza Walczaka.

  Wy rzeczywiście WSZYSTKO można kupić na promocji? Jak szukać okazji, kiedy kupować konkretne produkty i jak nie dać się nabrać na pozorowane przeceny? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli Marta Wacław, prowadząca bloga pomagającego znaleźć promocje oraz Andrzej Tuchoski, psycholog biznesu.

  Według badań jednego z dużych banków najbardziej o pieniądze kłócą się polskie pary. Mało tego - chętnie ukrywają przed sobą wpływy i wydatki. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer sprawdził, na co panie i panowie wydają tzw. lewy grosz. Będziecie zdziwieni :)

  Dorota Wellman: "Nie jesteśmy najbogatszą parą w show-biznesie"! O tym, komu przypada ten laur opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN dziennikarka Anna Wendzikowska. Jak myślicie, kto znajduje się na tej liście? Zobaczcie!

  Prokop: "Jak ona to robi? Trafiła w sedno"! Zobaczcie, co "wróżka Wellmaniuszka" wywróżyła Marcinowi! Jak działają "prawdziwe" wróżki sprawdziła nasza dziennikarka Katarzyna Abramowicz, która "trochę wierzy, a trochę nie wierzy"... dowiedziała się, między innymi, jakie szanse na znalezienie dziewczyny ma jej syn,... którego nie ma, i jak ułożą się w przyszłości jej relacje z rodzicami,... obydwoje nie żyją.

  Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Oszczędzania. Z tej okazji do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy rzeczniczkę Nationale-Nederlanden Martę Pokutycką-Mądralę, aby zapytać, jak oszczędzają Polacy. Czy pojawienie się dziecka jest momentem, kiedy zaczynamy zbierać pieniądze?

  Rodziny, które niesłusznie pobierały pieniądze z rządowego programu 500 plus, zmuszone są zwrócić otrzymane świadczenie. Od stycznia do lipca 2017 r. nakazano zwrot ok. 30 mln zł. Kto najczęściej wyłudzał pieniądze? Jakie będą konsekwencje jeśli ktoś nie zwróci otrzymanych świadczeń? O tym w Dzień Dobry TVN mówił dyrektor Departamentu Polityki Rodzinnej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Olgierd Podgórski.

  Inflacja w Polsce wzrosła do 2%. W wyniku tego lokaty bankowe przestały być opłacalne. Tylko w kwietniu 2017 r. Polacy wypłacili z nich ok. 4 mld zł. O alternatywnych sposobach oszczędzania opowiedział nam, w Dzień Dobry TVN, ekonomista i ekspert od finansów Marcin Iwuć.

  "Tygodniówka" od partnera to dobra rzecz? Jak mądrze podzielić obowiązki dotyczące domowego budżetu? Podejść do tematu jest prawdopodobnie tyle, ile związków. W Dzień Dobry TVN Edyta Poncyliusz, która pozwoliła mężowi być rodzinnym "księgowym" i Magdalena Godlewska, żona Rafała Rutkowskiego, która płaci rachunki za prąd, podzieliły się swoimi doświadczeniami. A co na to wszystko ekonomistka Katarzyna Iwanowska?

  Kupiłabyś buty za 8000 złotych? A pudełko po nich za 300? Ekswodzianka i celebrytka Dominika Zasiewska została bizneswoman i sprzedaje w Internecie kartony po dobrach luksusowych. Absurd? Okazuje się, że chętnych na luksusowe kartony jest co niemiara. A co, jeśli w miesiącu masz 1060 złotych na życie? Chodnik przed Halą Mirowską w Warszawie też pełen jest dóbr wyniesionych z domu. Tu jednak nie sprzedaje się drogich pudełek. Tu pod młotek idą pamiątki po zmarłym mężu, bo przecież za coś trzeba żyć... Zobaczcie ten wzruszający materiał Filipa Chajzera.

  Podobno 70 proc. polskich par kłóci się o pieniądze. Ale o co konkretnie? Kiedy należy zacząć rozmowę o wspólnych finansach? A jak poradzić sobie z dysproporcjami w zarobkach partnerów? Lepiej mieć wspólne czy oddzielne konta bankowe? W Dzień Dobry TVN finansistka Katarzyna Iwanoska radzi: "Ustalcie priorytety!"

  Rząd postanowił uszczelnić system podatkowy i zradykalizować prawo karne skarbowe. Nowelizacja zakłada, że za fałszowanie faktur na kwotę przekraczającą 10 mln złotych grozić będzie kara nawet do 25 lat więzienia! Jakie jeszcze wprowadzono zmiany i czy poważne konsekwencje grożą nam nawet wtedy, gdy popełnimy błąd w rachunkach? Gościem w studiu Dzień Dobry TVN był Paweł Blajer.

  Kto - jeszcze parę miesięcy temu - pomyślałby, że Fiat Seicento stanie się przedmiotem zainteresowania debaty publicznej w Polsce? Jednak stało się! Po kolizji, w której udział brała limuzyna przewożąca premier Beatę Szydło z prowadzonym przez 21-latka fiatem Seicento właśnie. Filip Chajzer spotkał się z Rafałem Biegunem, który zorganizował zbiórkę pieniędzy dla młodego kierowcy, i spytał się przechodniów, jaką furę kupiliby za 150 tysięcy złotych, które udało się zebrać! :)

  W styczniu ceny wzrosły o prawie 2 proc. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dziennikarkę TVN24 BIS Katarzynę Karpiel-Świderek, aby wytłumaczyła, czym jest inflacja i jaki ma wpływ na nasze oszczędności. Dowiedzieliśmy się również, w co lokować pieniądze, kiedy panuje inflacja.

  Kursy walut zmieniają się każdego dnia. Dzięki nim wiemy, jaka jest wartość złotówki. O tym, co wpływa na kurs walut i co musiałoby się wydarzyć, aby frank szwajcarski spadł do 2 zł mówił w Dzień Dobry TVN dziennikarz TVN24 BIS Paweł Blajer.

  Materiał dziennikarza Dzień Dobry TVN Filipa Chajzera, w którym pytał przechodniów o to, ile to jest dużo, miał na na fanpage'u Dzień Dobry TVN prawie 2 mln wyświetleń. Ten, kto jeszcze nie widział materiału, powinien to zrobić. Naprawdę warto! :)

  Na naszych kanapach: Hubert Urbański i Krzysztof Wójcik, który wygrał milion złotych w teleturnieju "Milionerzy": "(Po wygranej) Mogłem podejmować decyzje, które niekoniecznie mógłbym podjąć, gdybym nie wiedział, że mam z tyłu tę podpórkę". Co zrobił z pieniędzmi? Jak wielka wygrana zmieniła jego życie? Czy w najbliższych odcinkach możemy spodziewać się kolejnych milionerów?

  Dla jednych DUŻO, to pensja rzędu 30 tysięcy miesięcznie, dla innych 5 tysięcy. Filip Chajzer postanowił ustalić, ile to, tak naprawdę, jest. Zobaczcie koniecznie, bo rzeczywiście mu się udało pokazać, ile to może być dużo! Filip, dziękujemy.

  Na Oxfordzie, jednej z najlepszych uczelni świata, studiuje około 200 Polaków. Nasi rodacy radzą tam sobie bardzo dobrze. Jednak koszty nauki na tej prestiżowej uczelni są bardzo wysokie. O tym, jak można sfinansować swoją edukację w tej szkole, opowiedział nam, student prawa, Arkadiusz Czekaj. Rozmawialiśmy o tym także z naszymi gośćmi w studiu.

  Zanim dasz się porwać szałowi zakupowemu podczas noworocznych wyprzedaży.... usiądź przed swoją szafa i zastanów się co, tak naprawdę, jest Ci potrzebne. Alicja Napiórkowska radzi, jak kupować z głową, a dr Marek Borowiński, psycholog i specjalista ds. technik sprzedażowych opowiada, jakie techniki stosują sklepy, żeby do nas dotrzeć i zachęcić nas do kupienia konkretnych produktów.

  To właśnie ten czas, kiedy księża zaczynają chodzić po kolędzie. Jak się przygotować do tej wizyty? Co jest jej celem? Czy ksiądz robi notatkę ze spotkania? Czy to prawda, że niektórzy duszpasterze chodzą po kolędzie z terminalem do kart? O tym w Dzień Dobry TVN pallotyn ks. Przemysław Krawiec. Zapytaliśmy również naszego gościa, jak traktuje kopertę otrzymaną podczas kolędy. Czy zawsze ją bierze?

  Czy rodzice powinni dawać dzieciom kieszonkowe, by uczyły się one oszczędzania i zarządzania własnymi finansami już od najmłodszych lat? Ponad 60% naszych widzów uważa, że tak. A jakie jest zdanie naszych gości? Zobaczcie na ten temat sądzą: Paweł Nastula, Krystyna Czubówna i Jacek Kopczyński.

  Z kamerą Dzień Dobry TVN sprawdziliśmy co Polacy wiedzą o podatkach. A w naszym studiu o planowanych przez rząd zmianach podatkowych rozmawialiśmy z ekonomistą - Marcinem Iwuciem. Co wiadomo o planowanych zmianach? Czym będzie "podatek jednolity"? Oraz kto zyska, a kto straci na podatkowej rewolucji?

  W internecie krążą filmy ukazujące panów nieskutecznie próbujących poderwać kobiety. Zachowanie pań zmienia się jednak wtedy, gdy odtrąceni mężczyźni podchodzą do swoich super aut. Postanowiliśmy sprawdzić, czy podobnie zachowują się podrywani panowie. Jak wypadł test? O komentarz poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN: projektantkę Joannę Przetakiewicz, mistera Polski 2014 Rafała Maślaka i socjologa Tomasza Sobierajskiego. Czy mężczyźni boją się silnych i bogatych kobiet?

  Znana i lubiana piosenkarka, ceniony szef kuchni i restaurator oraz cieszący się sympatią widzów aktor. O kim mowa? O gościach Dzień Dobry TVN: Kasi Cerekwickiej, Wojtku Błachu i Mateuszu Gesslerze. Robią to co lubią i na tym zarabiają. Ale czy zawsze tak było? Jak zarobili pierwsze pieniądze?

  Jakiś czas temu pewien bloger zarzucił Jerzemu Owsiakowi oszustwa i nieprawidłowe wykorzystywanie darów przekazanych na rzecz WOŚP. Jurek skierował sprawę do sądu, który orzekł, że ów bloger naruszył dobra osobiste i nakazał pozwanemu wypłatę ok. 19 tys. zł na rzecz szefa WOŚP. Jerzy Owsiak chce jednak te pieniądze oddać żonie blogera. Dlaczego? Jak radzi sobie z innymi hejterami? Powiedział o tym w Dzień Dobry TVN. Dowiedzieliśmy się również, jakie akcje planuje nasz gość.