pieniądze

  pieniądze

  Wiele osób po cichu marzy o domu z basenem, luksusowych wakacjach czy drogich samochodach. Życie byłoby o wiele prostsze, gdyby nie trzeba było martwić się o bieżące wydatki czy spłatę kredytu. Bogactwo to marzenie prawie każdego, ale pytanie do czego jesteśmy zdolni, aby je spełnić. Serwis InterviewMe.pl przeprowadził badania, które jednoznacznie dowodzą, jak wiele Polacy są w stanie poświęcić dla pieniędzy.

  Domowy budżet to rachunek wszystkich przychodów i wydatków gospodarstwa domowego. Zarządzać finansami możemy w oparciu o własne tabele z wydatkami, jak i przy pomocy specjalnych programów do finansów domowych. O czym należy pamiętać, dbając o domowe finanse?

  Rodzinny Kapitał Opiekuńczy to kolejny program, który ma zachęcić młodych Polaków do zakładania rodzin. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej podało pierwsze konkretne informacje dotyczące programu i tego, kto będzie mógł z niego skorzystać.

  Rząd wpadł na nowy pomysł, jak zachęcić młodych Polaków do zakładania rodzin. Chcą wprowadzić dopłaty do miejsca w żłobkach, a także specjalny program skierowany do babć i dziadków, którzy mieliby za pieniądze opiekować się swoimi wnukami. Czy jest to dobry pomysł? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała specjalistka z zakresu etykiety oraz savoir-vivre'u i babcia dwójki wnuków, Irena Radomska–Kamińska oraz fotografka, podróżniczka i babcia czwórki wnuków, Barbara Toczyska.

  1200 euro za nic? Otóż tak! Na taki pomysł wpadł niemiecki rząd. Tamtejsze władze zdecydowały się na nietypowy eksperyment. Przez trzy lata ponad setka osób ma otrzymywać pensję minimalną. Czemu ma to służyć? Co w ten sposób chcą osiągnąć nasi zachodni sąsiedzi? W Dzień Dobry TVN na ten temat rozmawialiśmy z Kamilą Gierko, Polką, która mieszka w Niemczech i Mateuszem Walczakiem, dziennikarzem TVN24 BiS.

  Zainteresowanie bonem turystycznym wzrasta, jednak wciąż nie cieszy się on wielką popularnością. Po świadczenie wprowadzone przed rokiem sięgnęła niespełna połowa upoważnionych rodzin. Jak się okazuje, do tej pory Polacy wydali w sumie ok. 400 mln złotych z przewidzianych ustawą niemal 3,5 mld złotych. Jak pobrać bon turystyczny oraz do kiedy i gdzie go zrealizować? Na to pytanie odpowiedział nam Marek Kamieński, ekspert, biegły sądowy ds. turystyki.

  Kredyty zawarte we frankach budzą ogromne kontrowersje. Cześć kredytobiorców uważa, że została oszukana. Sprawie rzekomo nieuczciwych kredytów przyglądał się Sąd Najwyższy. We wtorek, 11 maja, instytucja miała ogłosić swoje stanowisko i wskazać sądom powszechnym kierunek, w jakim mają rozpatrywać pozwy frankowiczów. Niestety tak się stało. Co to oznacza dla kredytobiorców? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Beatą Strzyżowską, radcą prawnym.

  Jakie zawody w Polsce są najlepiej płatne? Na naprawdę wysoką pensję mogą liczyć przede wszystkim szefowie polskich oddziałów zagranicznych firm. Dużo zarabiać można również na stanowiskach dyrektorskich w sektorach bankowości, energetyki i logistyki, ale nie tylko.

  Praca z domu wydaje się być spełnieniem marzeń wielu ludzi. Coraz większa liczba osób interesuje się zarabianiem w internecie, pracą zdalną i nowymi sposobami na dorobienie do pensji. Istnieje wiele sposób zarabiania w sieci, które mogą okazać się skuteczne, po włożeniu w pracę maksimum wysiłku i czasu.

  O łapówkach mówi się coraz mniej, ale to zjawisko wciąż nie ustępuje. W zeszłym roku Policja ujawniła ponad 23 tysiące przestępstw korupcyjnych, z czego ponad 5 tys. łapówek wręczonych zostało na Śląsku. Liderem w tym regionie okazał się Bytom. Dlaczego to właśnie tam występuje tyle przestępstw? O tym opowiedział nam insp. dr Mariusz Ciarka, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji.