partner

  partner

  Życiowe zmiany nigdy nie są łatwe, szczególnie w trudnym czasie pandemii. Anna Dereszowska i jej partner Daniel Duniak postanowili zaryzykować i otworzyć na Mazurach nowoczesną agroturystykę. Widzowie prześledzą każdy etap pracy nad inwestycją, poznają też lokalną społeczność oraz sławną parę, która zdecydowała się na wyprowadzkę z wielkiego miasta. "Budując marzenia" na antenie TVN Style pojawi się na już wiosną.

  Pandemia, praca zdalna, a do tego problemy finansowe - wszystko to potęguje uczucie napięcia, które potem chcemy uwolnić. Radzenie sobie z przejawami gniewu jest jednym z największych wyzwań w związku. Złość partnera może bowiem zranić i sprawić, że zaczniemy w siebie wątpić, a nawet stracimy poczucie bezpieczeństwa. Jak nie potęgować konfliktu? O tym opowiedziała nam Marta Żysko-Pałuba, psycholog i psychoterapeuta.

  Sytuacja izolacji potęguje przemoc domową. Zamknięcie w czterech ścianach i przebywanie ze sobą cały czas sprzyjają utrzymaniu tajemnicy, narastaniu frustracji i bezradności. Katarzyna Grochola otwarcie mówi o swoich trudnych doświadczeniach życiowych. Pisarka była w związku z partnerem, który przez trzy lata stosował wobec niej przemoc. Teraz wspiera kobiety, które są w podobnej sytuacji.

  Beata Tadla opublikowała w mediach społecznościowych fotografię, na której pozuje ze swoim partnerem. Internauci po raz pierwszy mogli zobaczyć, jak wygląda narzeczony dziennikarki. W oczy od razu rzuciła im się jedna rzecz.

  Chociaż sposobów na to, jak zapomnieć o byłym, jest kilka, żaden z nich nie zagwarantuje natychmiastowej poprawy i całkowitego wymazania związku z pamięci. Jednak zastosowanie kilku porad, jak zapomnieć o ex, może przyspieszyć i ułatwić ten proces.

  Agnieszka Włodarczyk ma teraz najlepszy czas w swoim życiu. Gwiazda postawiła wszystko na jedną kartę i wyprowadziła się wraz z ukochanym na drugi koniec świata. W mediach społecznościowych możemy obserwować, jak wiedzie się im na jednej z indonezyjskich wysp. Aktorka dawno nie była tak wylewna i nie szczędzi zdjęć z ukochanym.

  Dagmara Kaźmierska niedawno przyznała, że od dawna żyje bez miłości. Czyżby u gwiazdy "Królowych życia" nastąpiła zmiana? Celebrytka opublikowała w sieci czułe zdjęcia, na których całuje się z przystojnym brunetem. Kim jest tajemniczy Piotr?

  Twój mężczyzna przestał dbać o siebie? Nie wiesz jak zmobilizować go do tego, by zaczął zwracać większą uwagę na swój wygląd? Oto proste triki jak to zmienić.

  Kinga Burzyńska spotkała się z Anną Dereszowską. Aktorka opowiedziała jej o swoich wakacjach, dzieciach, życiowym partnerze, treningach i zawodowych planach. W jakich produkcjach zobaczymy wkrótce Annę Dereszowską?

  Wg badań co piąty Polak żyje samotnie, a aż 96% singli szuka trwałego związku. O tym, jak znaleźć partnera, który spełni nasze oczekiwania i od czego takie poszukiwania rozpocząć, opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN Bianca-Beata Kotoro: "Trzeba spojrzeć na siebie. Co jest dla mnie ważne, bez czego nie jestem w stanie funkcjonować z drugim człowiekiem. Jakie mam oczekiwania i ...czy te oczekiwania są realistyczne".

  "Różnice nas przyciągają, ale przez to, że jesteśmy różni, nie da się wytrzymać z tą osobą tych 50 lat. Więc musimy mieć jakiś krąg podobieństw" - mówił w Dzień Dobry TVN terapeuta par i psycholog Piotr Mosak. W czym partnerzy muszą być do siebie podobni, by ich związek przetrwał długie lata? A w czym powinni się od siebie różnić? Czy poglądy polityczne i poziom wykształcenia mają znaczenie?

  Niektóre zachowania partnerów wyjątkowo nas drażnią. Jakie? O zdanie zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN psycholog Tatianę Ostaszewską-Mosak, stand-uperkę Kasię Piasecką i kierowcę rajdowego Klaudię Podkalicką. Zastanawialiśmy się również, dlaczego mężczyźni nie lubią, kiedy prosi się ich o potrzymanie torebki.

  Według GUS aż 1/5 Polaków żyje w pojedynkę. Jednocześnie większość polskich singli szuka swojej drugiej połówki, kogoś do kochania i do wspólnego założenia rodziny. O tym, komu jest łatwiej znaleźć partnera i jakie wymagania wobec nich mają kobiety, a jakie mężczyźni - rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Julitą Czarnecką, Anną Głogowską i Ludwikiem Borkowskim.

  Dlaczego czasem jest tak, że mimo iż obie strony w związku są przekonane, że robią wszystko, by okazać swoją miłość drugiej stronie, przekaz pozostaje niezauważony lub niezrozumiany? Gary Chapman, amerykański terapeuta i publicysta, twierdzi, że zdarza się tak ponieważ posługujemy się różnymi językami miłości. O wielu sposobach komunikowania uczuć rozmawialiśmy z Joanną Heidtman.

  Istnieje teoria, zgodnie z którą dziewczyny wybierają mężczyzn podobnych do swoich ojców. Czy to prawda? Jaką rolę w życiu kobiety pełni jej ojciec? O zdanie zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: stylistkę Kaję Śródkę, córkę Krzysztofa Hołowczyca - Alicję i psycholog Magdalenę Chorzewską.

  Czy w związku powinniśmy sobie mówić wszystko, czy raczej powinniśmy zachowywać sobie obszary prywatności, do których druga osoba nie ma wglądu? O granicach szczerości w związkach rozmawialiśmy z Piorem Mosakiem, Anna Lucińską i Krzysztofem Hołowczycem: "Uważam, że o pewnych rzeczach gentlemani w ogóle nie rozmawiają. Lepiej nie "uszkadzać" swojego partnera informacją, która nie do końca mu pomoże (...) oczyszczając siebie obciążam partnerkę". Dziś w TVN o 22.30 "Ślub od pierwszego wejrzenia", czy uczestnicy będą wobec siebie szczerzy? Zobaczcie!

  Czytanie cudzej korespondencji zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch. Co skłania nas do skontrolowania telefonu partnera, do przeczytania jego sms-ów? Czy takie zachowanie jest powszechne? Jaki procent polskiego społeczeństwa stosuje tego typu "kontrolę"? O zaufaniu i kontroli rozmawialiśmy z Katarzyną Warnke, Odetą Moro i dr. Konradem Majem, psychologiem społecznym. Zdarzyło się Wam przeczytać sms-y w telefonie partnera?

  Wiążąc się z kimś, przygarniamy do siebie także kolegów lub koleżanki partnera. Po jakimś czasie, kiedy przyjaciele ukochanego bądź ukochanej nie wychodzą z Waszego mieszkania i niemalże stają się jego wyposażeniem lub wyciągają jego lub ją zbyt często na tzw. miasto, zaczyna nam chodzić żyłka na szyi. Czy goszczące w Dzień Dobry TVN: Kaję Śródkę i Laurę Breszkę denerwują koledzy parterów? Na kanapie - obok pań - zasiadł także specjalista ds. damsko-męskich Grzegorz Kordek. Zapytaliśmy go, skąd bierze się zazdrość o kolegów i czy warto ciosać parterowi kołki na głowie za spędzanie czasu ze znajomymi.

  Niektóre osoby poszukujące partnera - czy to na jedną noc, czy na całe życie - wybierają się na tzw. łowy. O to, jak polują kobiety, a jak mężczyźni zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: aktorkę, reżyserkę i choreografkę Karolinę Wajdę, seksuologa Izabelę Jąderek i prezentera TVN Turbo Kubę Bielaka.