pandemia

  pandemia

  Pandemia koronawirusa odcisnęła piętno na leczeniu młodych pacjentów nowotworowych. - Dramatem w tej chwili jest to, że dzieci trafiają w późnym stadium, a więc leczenie albo musi być dużo bardziej agresywne, albo w ogóle jest trudniejsze - podkreśla w rozmowie z dziendobry.tvn.pl Radosław W. Suchner, kierownik Oddziału Pediatrii i Chirurgii Dziecięcej, koordynator medyczny Ambulatorium Szpitala.

  Trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19 to temat, który pojawia się coraz częściej. Wszystko za sprawą nowych, groźniejszych odmian koronawirusa. Uzupełniającej dawki preparatu będą potrzebowały osoby z deficytami odporności lub w podeszłym wieku - stwierdził prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych prof. Robert Flisiak. Specjalista mówił o pierwszych wynikach badań, które to potwierdzają.

  Więcej czasu dla rodziny i na rozrywkę, ale i więcej obowiązków domowych wśród pracujących zdalnie. Średnio ponad jedna trzecia pracujących zdalnie pracowała więcej niż przed pandemią. Mogliśmy się za to luźniej ubierać i ograniczyliśmy wydatki na zakup ubrań do pracy. Przy tym jednak brakowało nam kontaktu ze współpracownikami, a przede wszystkim z rodziną i znajomymi. Najtrudniej było nam zrezygnować ze spotkań towarzyskich, posiłków w restauracji i wyjść z domu, a najmniej brakowało nam w pracy w biurze. To tylko część wniosków płynących z raportu "Polacy w pracy zdalnej. Jak żyliśmy podczas lockdownu", przygotowanego na zlecenie marki nju mobile.

  Co trzeci manager przyznał się do stresu związanego z wykonywaniem obowiązków służbowych podczas pierwszej fali pandemii. Prawie 2/3 czuło większą odpowiedzialność za swój zespół. Jak radzić sobie ze zestresowanym szefem? Co robić, by będąc przełożonym, nie przelewać własnych frustracji na podwładnych? O to zapytaliśmy psycholog Katarzynę Kucewicz.

  Koronawirus nie daje za wygraną, wręcz przeciwnie, wciąż słyszymy o jego kolejnych wariantach. Co gorsza, Delta i Lambda są jeszcze bardziej niebezpieczne. Sytuacja epidemiczna w Polsce była tematem posiedzenia sztabu z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił o przygotowaniach wszystkich scenariuszy rozwoju pandemii. Jego zdaniem wzrost zakażeń nastąpi jesienią.