nowy rok

  nowy rok

  Aby uniknąć dolegliwości związanych z syndromem dnia poprzedniego, znanego też jako kac, najlepiej po prostu zachować umiar w spożywaniu alkoholu. Jeśli jednak jest już za późno, można spróbować złagodzić dolegliwości za pomocą odpowiednich produktów.

  "Nowy rok, nowa ja"– brzmi znajomo, prawda? Od stycznia przecież rzucę palenie i zacznę biegać, przestanę jeść słodycze i wydawać pieniądze na niepotrzebne rzeczy. W tym roku to już na pewno schudnę. Która z nas nie deklarowała takich postanowień? A ilu z nas udało się je utrzymać dłużej niż tydzień, miesiąc, a może i dwa? Spokojnie, w tym roku na pewno się uda! Psycholog Paulina Biernat zdradziła, jak tego dokonać.

  Sylwester, który zbliża się wielkimi krokami, w tym roku nie będzie typowy. Ze względu na epidemię koronawirusa i związane z nią obostrzenia nie będziemy się bawić na hucznych balach i w klubach. Ostatni wieczór starego roku spędzimy w kameralnym gronie w domach, a rząd zaleca, by się nie przemieszczać. Czy można powitać Nowy Rok odpalając fajerwerki z balkonu, okna czy na podwórku?

  Rząd nie wprowadza godziny policyjnej w noc sylwestrową, a zakaz poruszania się między 19 wieczorem a 6 rano jest... apelem do społeczeństwa - takie słowa wypowiedział premier Mateusz Morawiecki na niedzielnej konferencji prasowej. Mimo to rozporządzenie z ograniczeniem przemieszczania się wciąż obowiązuje. O co w tym wszystkim chodzi? Co wolno, a czego nie wolno wyjaśnił w programie adwokat Jacek Kosiński.

  Życzenia noworoczne wysyłane bliskim mogą mieć różną formę. Prócz klasycznego "Szczęśliwego Nowego Roku!" można dodać kilka słów oraz noworoczną e-kartkę. Poznaj i pobierz darmowe propozycje przygotowane specjalnie na nowy, 2022 rok.

  Z powodu koronawirusa uroczystości sylwestrowe na Times Square w Nowym Jorku w tym roku będą miały niemal wyłącznie wirtualny przebieg. Aby zachęcić do udziału w nich, organizatorzy zapowiadają jeszcze ciekawsze niż zwykle atrakcje dla całego świata z wykorzystaniem technik cyfrowych.

  Co Włosi jedzą w wieczór sylwestrowy i podczas zabaw karnawałowych? W kuchni Dzień Dobry TVN przepisy na typowe włoskie dania i przekąski przedstawiła nam Cristina Catese. Smacznego!

  Jak będzie wyglądała jutrzejsza impreza na placu Bankowym w Warszawie? W Dzień Dobry TVN o przygotowaniach i atrakcjach jakie czekają na Was podczas Sylwestra z TVN opowiedzieli: Beata Kozidrak, Mateusz Ziółko, Anna Żaczek i Kamil Mokrzycki. Robert Stockinger zabrał kamerę Dzień Dobry TVN na ogromną scenę sylwestrową, na której spotkał się z Patricią Kazadi, Olivierem Janiakiem i Grzegorzem Hyżym, a na naszej scenie, z utworem "Drop in the Ocean", wystąpił OMI, którego również będzie można zobaczyć jutro na podczas Sylwestra z TVN. Zapraszamy jutro o 19.00!

  To ostatni program Doroty Wellman i Marcina Prokopa w 2017 roku. Dlatego skorzystali z okazji i złożyli widzom programu Dzień Dobry TVN noworoczne życzenia. Zobaczcie, czego Wam życzą i dlaczego wszystkich przepraszają. A my, podpisując się pod ich słowami, zachęcamy Was do tego, byście słowem "przepraszam" posługiwali się jak najczęściej, bo ono - jak mówi Marcin Prokop - "nie boli".

  Gościem Dzień Dobry TVN była Beata Pawlikowska. Podróżniczka opowiedziała nam, jak w innych kulturach celebruje się sylwestra i Nowy Rok. Jakie zwyczaje ją najbardziej zaskoczyły? Dlaczego W Boliwii panuje zwyczaj zakładania żółtej lub czerwonej bielizny, a w Hiszpanii koniecznie trzeba zjeść 12 winogron?

  Święta Bożego Narodzenia Izabella Miko zawsze spędza z rodzicami w Polsce. Aktorka słynie z tego, że jest weganką. Co więc zagości na jej wigilijnym stole? Iza w rozmowie z Agnieszka Jastrzębską opowiedziała też o planach na przyszły rok. W jakich zobaczymy ją produkcjach?

  Czy drażnią ją kolejne rewelacje na temat jej życia pojawiające się w kolorowej prasie? Jaki był dla niej rok 2014 i co planuje na 2015? O to aktorkę zapytała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Według japońskiej tradycji, jeżeli ktoś czegoś bardzo pragnie musi ułożyć tysiąc żurawi z papieru. Wtedy jego marzenie się spełni. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Miłosz Brzeziński. Jak rozgraniczyć marzenia od postanowień, by te ostatnie nie stały się tymi pierwszymi? Skąd wziąć siłę, by wytrwać w postanowieniach noworocznych? Kiedy postawić na silną wolę, a kiedy nie ma ona znaczenia?

  Jakie postanowienia noworoczne mają Polacy? Rzucę palenie, uratuje komuś życie, wybiorę się w wymarzoną podróż, znajdę męża, schudnę, zdobyć dobrą pracę. Warszawiaków o postanowienia w nowym roku zapytał Filip Chajzer.

  Z Dzień Dobry TVN sprawimy, że w Nowy Rok wejdziecie w doskonałych nastrojach. Poradzimy, jak sprytnie wykorzystać urlop, żeby wolnych dni było więcej - rozgryziemy kalendarz na 2015 rok. Sprawdzimy, czy postanowienia noworoczne mają sens, a przy naszych telefonach zasiądą wróżki. Chcecie sprawdzić, co Was czeka w 2015 roku? Bądźcie z nami w piątek o 8.00!

  Wytrwałości w postanowieniach noworocznych, procentów nie tylko w noc sylwestrową, szampańskiej zabawy nawet z bezalkoholowym szampanem, wystrzałowego sylwestra i samych fajerwerków... w życiu - składa redakcja programu Dzień Dobry TVN. I aby każdy ranek nowego roku był rankiem spędzonym z nami! :-)

  Na scenie Dzień Dobry TVN wyjątkowy pokaz samby. Tancerze Magia do Samba & Danca Brasil zaprezentowali klasyczną sambę. Wszystkiego najlepszego w 2014 roku!

  Kalendarz musi być przede wszystkim użyteczny, ale przy okazji może tez być dziełem sztuki. Zobaczcie, jak wyglądają kalendarze stworzone przez artystów.