Netia Off Camera

  Netia Off Camera

  Anja Rubik zagrała w teledysku do piosenki Mary Komasy zatytułowanej "Lost me". Klip wyreżyserował Jan Komasa. Premiera klipu była atrakcją gali zamknięcia 9. edycji krakowskiego festiwalu NETIA OFF CAMERA. Anja i Mary spotkały się z dziennikarzem Dzień Dobry TVN Marcinem Sawickim. Powiedziały o początkach swojej znajomości i teledysku, który przez wielu może zostać uznany za skandalizujący. Dlaczego zdecydowały się na pokazanie w nim nagości?

  Dziewiąta edycja Festiwalu Netia Off Camera już za nami. Na galę finałową wybrał się Marcin Sawicki. O wrażenia związane z festiwalem dziennikarz Dzień Dobry TVN zapytał organizatora i fundatorów nagród. Miał też okazję porozmawiać ze zwycięzcą konkursu głównego Netia Off Camera reżyserem Kawehem Modirim i, nagrodzonym za rolę w filmie Karbala, aktorem Bartłomiejem Topą. Co dla nich znaczą te nagrody?

  Gwiazda serialu „Gra o tron” - Ed Skrein w filmie "Modelka" wcielił się w rolę fotografa. Wraz z Charlotte Tomaszewską - polską modelką, która również zagrała we wspomnianym obrazie powiedzieli dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu o pracy na planie.

  W ramach projektu Legendy Polskie Tomasz Bagiński wyreżyserował dwa krótkometrażowe filmy: Smok i Twardowsky. Są to znane wszystkim historie ze współczesnym zabarwieniem. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się z reżyserem i Anną Iller, aby zapytać o szczegóły projektu, którego producentem jest Allegro.

  Nie od dziś wiadomo, że Grażyna Torbicka kocha kino. Nie mogło więc jej zabraknąć na Festiwalu Netia Off Camera. W Krakowie poprowadziła wieczór z Krzysztofem Kieślowskim. Dziennikarzowi TVN Fabuła Andrzejowi Sołtysikowi powiedziała, za co ceni zmarłego już reżysera. Dowiedzieliśmy się również, co dziennikarce przytrafiło się w czasie podróży do Krakowa.

  Gościem Marcina Sawickiego podczas Festiwalu Netia Off Camera była Alexandra Byrne. Brytyjska kostiumograf zrobiła kostiumy do takich filmów jak: "Marzyciel", "Elizabeth", "Avengers". Jak czuje się na festiwalu filmów niezależnych w Krakowie? W jaki sposób Alexandra pracuje z aktorami na planie filmowym? Czy tworzenie kostiumów jest czasochłonnym zajęciem?

  W Krakowie trwa Festiwal Netia Off Camera. Kolejnymi gośćmi Marcina Sawickiego byli: Maria Palm i Mads Matthiesen, który cztery lata temu wygrał ówczesną edycję festiwalu. Obecnie duński reżyser ponownie pracuje w Polsce. Tym razem nad filmem "Modelka". W roli głównej zobaczymy Marię Palm. Dlaczego zdjęcia były realizowane w Polsce? Na ile będzie to polski film? Czy historia przedstawiona w filmie jest zbliżona do realiów świata mody? Dlaczego Mads zaangażował do filmu prawdziwą modelkę, a nie profesjonalną aktorkę?

  Podczas Festiwalu Netia Off Camera Marcin Sawicki spotkał się z Brigitte Lacombe, wybitną francuską fotografką. Cechą charakterystyczną jej prac jest to, że sfotografowani bohaterowie wyglądają bardzo prawdziwie. W jaki sposób Brigitte Lacombe buduje na planie zdjęciowym zaufanie? I jak pracuje jej się z takimi gwiazdami, jak np. Meryl Streep czy Robert De Niro?

  Na festiwal NETIA OFF Camera przyjechało wiele uznanych osób ze świata filmu. Należy do nich Billy Hopkins, który decydował o osadzie aktorskiej w takich filmach, jak: The Doors, JFK, Urodzeni zabójcy, Buntownik z wyboru i Siedem. Wybrał również obsadę serialu "Seks w wielkim mieście". O współpracy ze znanymi reżyserami i aktorami powiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu.

  Podczas Festiwalu Netia Off Camera Marcin Sawicki spotkał się z Dickiem Pope. Brytyjski operator filmowy w latach 70. robił wiele teledysków. Jak wspomina pracę z Freddiem Mercurym, Brianem Johnsonem czy Stingiem? Czy praca nad teledyskami pomogła mu przy filmach?

  Nasz specjalny wysłannik, Marcin Sawicki, jest TAM! W samym centrum wydarzeń związanych z NETIA OFF Camera! Dziś, w rozmowie z Magdą Boczarską i Mateuszem Banasiukiem dowiedział się: na czym polega charakteryzacja wewnętrzna i czy trzeba romansować z osobą z którą się gra. Natomiast Agnieszka Grochowska zdradziła mu, nad jaką rolą musi jeszcze popracować!

  Zaczęło się! Wystartowała 9. edycja festiwalu kina niezależnego Netia Off Camera! Marcin Sawicki wybrał się, z kamerą Dzień Dobry TVN, na galę otwarcia, gdzie spotkał wielu szacownych gości! Dziś natomiast udało mu się porozmawiać z Mają Ostaszewską i Magdą Lamparską. Wybieracie się na festiwal?

  Przyszedł czas na 9. edycję festiwalu NETIA OFF CAMERA. Jak co roku, odbędzie się on w Krakowie. O to, co w tym roku przygotowali organizatorzy zapytał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Jego rozmówcą była dyrektor programowa festiwalu Anna Trzebiatowska. Poznaliśmy również sekret dziesiątej edycji festiwalu, która odbędzie się w przyszłym roku.

  Już niedługo rusza dziewiąta edycja NETIA OFF CAMERA Międzynarodowego Festiwalu Kina w Krakowie. Będzie to szansa, by zobaczyć nowe filmowe produkcje oraz na spotkać się z twórcami światowego kina. W tym roku ramach Festiwalu odbędzie się również konkurs filmowy #63PL. Do kogo będzie on skierowany? Jak brzmi pytanie konkursowe? I kto będzie oceniał nadesłane prace? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Alicję Myśliwiec, rzeczniczkę prasową NETIA OFF CAMERA oraz Jana Ołdakowskiego, dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego.

  Już 29 kwietnia startuje NETIA OFF Camera! Podczas festiwalu filmowego młodzi twórcy z całego świata zawalczą o 100 000 dolarów! O tym, czego możemy się spodziewać podczas 9. edycji festiwalu opowiedzieli nam Anna Trzebiatowska, dyrektor artystyczna festiwalu i przewodniczący jury konkursu głównego - Krzysztof Zanussi.