nastolatki

  nastolatki

  Obecnie dzieci, zwłaszcza te w nastoletnim wieku, do szkoły ubierają się coraz śmielej. Na szkolnych korytarzach panuje tzw. rewia mody. Jak młodzież powinna ubierać się do szkoły? Gdzie leży granica? Czy jednolite mundurki są dobrym rozwiązaniem? Czy jest to element samodyscypliny? W Dzień Dobry TVN gościliśmy Małgorzatę Terlikowską - mamę piątki dzieci, dziennikarkę Sonię Ross - mamę trzech córek i psycholog Małgorzatę Ohme - mamę dwójki dzieci.

  Z badań wynika, że co dziewiąty nastolatek w Polsce wysyła za pośrednictwem sms-ów lub wstawia do internetu swoje bardzo intymne zdjęcia. To zjawisko nazywa się sekstingiem. Dlaczego to głównie dziewczyny decydują się na wysyłanie swoich intymnych zdjęć? Czym taka "zabawa" może się skończyć? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer rozmawiał o sekstingu z nastolatkami.

  Goście Dzień Dobry TVN: Lena Jasłowska, Natalia Napieralska i Dominika Robak to nastolatki, które bardzo wcześnie rozpoczęły pracę w modelingu. Kiedy ich koleżanki piszą klasówki, one chodzą po wybiegach i prezentują kolekcje znanych projektantów mody. Jak zaczęła się ich przygoda z modelingiem? Czy pierwsze wyjazdy bez rodziców były trudne? Jak udaje im się łączyć obowiązki szkolne z pracą modelki? Czy szkolni koledzy są zazdrośni o sukcesy naszych gości? Czy zdały krótki test przygotowany przez Marcina Prokopa?

  Wiele osób uważa, że gimnazja powinny być zlikwidowane, ponieważ nie potrafią sobie radzić z dorastającą młodzieżą. Tym tematem zajęła się prowadząca Rozmowy w Toku Ewa Drzyzga. Gościła w programie nastolatki, które przeszły negatywną przemianę właśnie po przejściu z podstawówki do gimnazjum. Jak uchronić młodzież przed wpływem złego środowiska? Zachęcamy do obejrzenia dzisiejszego programu Rozmowy w Toku. Będziecie mogli zobaczyć, jak wygląda nowe studio.

  Dawid Kwiatkowski to bożyszcze nastolatek. Jaki był dla niego miniony rok? Dawid ma 19 lat, a już mógłby osiąść na laurach. Jednak on idzie dalej! Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska spotkała się z Dawidem. To nie jest grzeczny chłopiec...

  Z badań wynika, że współczesne nastolatki nie potrafią wykonywać prac domowych, takich jak: pranie, gotowanie i prasowanie. Dzieje się tak, ponieważ młodzi ludzie są wyręczani przez swoich rodziców. Czy tak jest w rzeczywistości? Zapytaliśmy o to Klementynę Ross, Igora Leśniewskiego i Jakuba Zdrójkowskiego, którzy zasiedli na kanapach Dzień Dobry TVN. Jakie mają obowiązki w domu? Czy daliby sobie radę, gdyby zostali sami w domu? Jak poradzili sobie z przygotowanym dla nich zadaniem? Którego z naszych gości chcieliby zaadoptować prowadzący Dzień Dobry TVN: Dorota Wellman i Marcin Prokop?

  Na imprezie MTV pojawił się wczoraj Mateusz Maga, który niedawno odpadł z programu "Top Model". Jak sobie radzi w show-biznesie i czy nadal zajmuje się modelingiem? Czy to prawda, że udało mu się podpisać kontrakt z agencją, która w Polsce reprezentuje Anję Rubik?

  Patryk Kumór to niekwestionowany idol polskich nastolatków. Dziewczyny na jego widok piszczą, a chłopcy prężą do nich torsy:). Na scenie Dzień Dobry TVN Patryk wykonał utwór Mary Jane. Podoba się Wam?

  Studenci informatyki z Politechniki Rzeszowskiej postanowili stworzyć komputer. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że jego sterowanie odbywa się za pomocą ruchów głowy, mimiki oraz komend głosowych. Wykorzystali do tego część... konsoli Xbox. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli polscy wynalazcy - Piotr Wrotny oraz Norbert Pisz.

  Seks, narkotyki, alkohol i trudne relacje z rodzicami - oto współczesne problemy nastolatków, które pojawiają się w nowym serialu paradokumentalnym TVN "Szkoła". Jak Dorota Godzic i Jan Mancewicz - aktorzy, którzy grają w serialu pedagogów, przygotowują się do roli i trudnych tematów? Zapytał o to reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Marta o własnej ciąży dowiedziała się w 6. miesiącu. Jak to możliwe, że nastolatka wcześniej nie zauważyła swojego odmiennego stanu? Ewa została babcią w wieku 34 lat, za sprawą swojej trzynastoletniej córki Dżesiki, która zaszła w ciążę - jak mówi - spontanicznie. Ewa Drzyzga w "Rozmowach w toku" spotkała się z nastolatkami, które uczyniły swoje matki jednymi z najmłodszych babć w Polsce.

  Już po egzaminach do szkół średnich. Nie każdy jednak wyszedł z nich zadowolony. Zobaczcie, jakie spostrzeżenia, tuż po wyjściu z egzaminu, miał ten młody człowiek. Zgadzacie się z nim?

  Roksana Pindor „Saszan”, Szymon Chodyniecki oraz Jeremi Sikorski to współcześni idole nastolatków. Jak doszło do tego, że rzesze polskiej młodzieży szaleją na ich punkcie? Ile średnio mają wyświetleń na portalach społecznościowych? Co Jeremi ma wspólnego z Akademią Pana Kleksa? Czy Internet to najpewniejsza i najszybsza droga do kariery? O to zapytaliśmy, w studiu Dzień Dobry TVN, tych, którzy o drodze do sławy wiedza prawie wszystko.

  Grupa edukatorów seksualnych Ponton opracowała raport, z którego wynika, że ginekolodzy nie chcą zlecać badań najmłodszym pacjentkom, np. badań piersi. Pozwalają sobie na wygłaszanie prywatnych i wulgarnych opinii. Nie chcą przepisywać tabletek antykoncepcyjnych nastolatkom. Nawet polecają się napić alkoholu. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: ginekolog dr Grzegorz Południewski oraz Małgorzata Kot, autorka raportu.

  Czy współcześni rodzice są nadopiekuńczy? Jacy są współcześni nastolatkowie - roszczeniowi czy zaradni? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Paulina Młynarska, Marta Żysko-Pałuba oraz Marek Kościkiewicz.

  Dziś wieczorem premiera kolejnej edycji programu "Surowi Rodzice". W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: zbuntowana nastolatka Karolina Andrzejewska, Magdalena Andrzejewska - mama Karoliny oraz surowi rodzice: Urszula Kruszewska i Leszek Łuczaj. Towarzyszyła im psycholog: Marta Żysko - Pałuba, która przygląda się procesowi przywrócenia nastolatków na łono społeczeństwa.

  Kiedy pielęgnowane i troskliwie traktowane dziecko wreszcie wyfruwa z gniazda, pozostaje po nim puste miejsce. Jak zapełniają go matki? Co czują, gdy nastolatek zaczyna żyć w innym otoczeniu, pozyskuje nowych przyjaciół, zakochuje się pierwszy raz? O tym, w studiu Dzień Dobry TV - psycholog Katarzyna Miller oraz Aleksandra Klimont - mama trójki nastolatków. Jakie jest siedem oznak matczynego kryzysu wieku średniego?

  Hamburger, hot-dog, baton, zapiekanki i tosty, brak śniadania. Jak wyjść ze spirali złego odżywiania? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy znaną z programu "X - Factor" Martę Ławską, która schudła 35 kilogramów, oraz Filipa Rudnickiego – ucznia drugiej klasy L.O. Jak odżywiają się nasi nastoletni goście? Ile krówek zjada Marcin Prokop?

  Wiek inicjacji seksualnej maleje. Nastolatki zaczynają traktować seks i swoje ciała jako środek do osiągnięcia celu. Co jest przyczyną takich zachowań? Jak radzić sobie z tym problemem? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Marta Żysko- Pałuba.

  Przychodzi taki etap w życiu młodego człowieka, kiedy ten zaczyna wstydzić się swoich rodziców. Dlaczego? Czy można temu zapobiec, czy zaakceptować sytuację wiedząc, że to uczucie u dziecka ustąpi podziwowi? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: aktor Maciej Musiał oraz psycholog i prezes Fundacji Rodzic Dziecko Magdalena Bil.

  Jak pogodzić się z dorastaniem syna lub córki? Czy samodzielny wyjazd nastolatka na wakacje musi wiązać się ze stresem? Naszych gości - Katarzynę Dowbor, Leszka Talko, Pawła Poncyljusza i Piotra Mosaka - zapytaliśmy w studiu Dzień Dobry TVN o, jak sobie z tym radzą i - jak mówi Marcin Prokop - czy już polerują broń? Czy rodzice pilnują dorastających dzieci, czy może mają do nich zaufanie?

  Noszą podarte tenisówki, gustują w czerniach i piercingu. Najbardziej rozpoznawalnym cechą ich ubioru są czarne spodnie - rurki. Lubią nabijane ćwiekami paski i bransolety. Ale emo to nie tylko styl ubierania - to styl życia. Jak on wygada? Przeciw czemu buntują się młodzi ludzie przynależący do tej subkultury? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy 16 - letniego licealistę i bohatera ostatniego odcinka "Surowych rodziców" - Bartka Krasuskiego.