morze

  morze

  Mateusz Kusznierewicz jest najbardziej utytułowanym żeglarzem w Polsce. Po Olimpiadzie w 2012 roku postanowił przejść na sportową emeryturę. "Na początku w ogóle nie mogłem się w tym odnaleźć" - przyznał żeglarz. Po kilku latach przerwy postanowił znowu wypłynąć na otwarte wody. Czy nadal ma chorobę morską? W jakim projekcie będzie uczestniczył? Czy długo zastanawiał się nad powrotem? W Dzień Dobry TVN Mateusz Kusznierewicz powiedział o planach na przyszłość, dzieciach i żonie.

  Katarzyna i Tomasz Jonio są pływakami z zamiłowania. Katarzyna pracuje na co dzień w korporacji, a Tomasz jest strażakiem. Razem postanowili przepłynąć w sztafecie odległość miedzy Polską a Szwecją. Planują przepłynąć dwa razy dłuższą trasę niż ta, którą w zeszłym tygodniu przebył Sebastian Karaś dopływając na wyspę Bornholm. Jak wyglądają przygotowania do sztafety? Co najbardziej przeraża ich w zadaniu, które mają przed sobą? I jak narodził się ten szalony pomysł?

  Nasze wakacyjne wydania porannego programu zaczynamy w Kołobrzegu. Razem z Dorotą Wellman i Piotrem Kraśko zapraszamy Was do pięknego Kołobrzegu, który Dorota z Piotrem uwielbiają. Jeśli jeszcze nie byliście w Kołobrzegu, to powinniście koniecznie odwiedzić to miasto. I koniecznie zapraszamy do oglądania programu Dzień Dobry Wakacje! :-)

  Dębki to malownicza miejscowość nadmorska między Karwią a Białogórą. Właśnie tam część swoich wakacji spędziła Daria Ładocha. Powiedziała nam za co kocha polskie morze i pokazała atrakcje przygotowane dla turystów.

  Marysia Dydycz swoją przygodę z żeglarstwem zaczęła w wieku 8 lat. Odważna nastolatka bierze udział w trudnych rejsach, między innymi udało jej się dopłynąć do Przylądka Horn. Co daje jej żeglarstwo? Jakie ma plany? Co o pasji córki sądzą jej rodzice? Gościem Dzień Dobry Wakacje była mama Marysi. Czy Agnieszka Dydycz boi się o córkę?

  Po obfitym śniadaniu Olivier Janiak postanowił sprawdzić, czy na Bałtyku da się surfować. Zobaczcie czego dowiedział się od dwóch Krzysztofów - instruktorów surfingu, których spotkał w strefie Lays - "Projektu Plaża".

  Naszym gościem był Zygmunt Choreń -"Ojciec żaglowców", który zaprojektował największe żaglowce świata m.in. SV Royal Clipper, Fryderyk Chopin, Dar Młodzieży, Oceania. Towarzyszyła mu córka Anna, która zdradziła nam jest ojcem i czy zaraził ją miłością do żeglarstwa. Za dwa dni pan Zygmunt obchodzi 75-te urodziny. Wszystkiego najlepszego!

  "Pierwszy parawan nad polskim morzem... JUŻ JEST". Czy rzeczywiście już dziś trzeba rozstawić parawan, żeby zarezerwować sobie miejsce na plaży w lipcu czy sierpniu? ;-) Filip Chajzer postanowił sprawdzić jak wyglądają przygotowania do sezonu w polskich kurortach! Zobaczcie czy są jeszcze wolne miejsca.

  "To jest legenda, że Bałtyk jest szary, zimny i mroczny". Nasz gość, jeden z najlepszych fotografów głębinowych na świecie, Tomasz Stachura opowiedział nam, jakie skarby ukryte są na dnie naszego morza. Jak wyglądają poszukiwania statków zaginionych w głębinach, czy poszukiwacze wiedzą już, gdzie może spoczywać wrak legendarnego okrętu ORP Orzeł?

  Noe, Nel i ich tata Kazimierz na morzu spędzili 3137 dni, dwanaście razy przekraczali równik i każdy dzień był dla nich przygodą. Kiedy zaczęła się ich morska podróż? Skąd się wziął pomysł na takie życie? Dlaczego po wyruszeniu w morze mama dzieci postanowiła zejść na ląd? Jak Noe i Nel radzili sobie z nauką? Jakie miejsca wspominają najlepiej? Rodzina podróżników dwa lata temu zeszła na ląd - czy są teraz szczęśliwi? Spotkała się z nimi dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  Przygotowania do tego wyczynu zajęły mu niemal rok. W tym czasie Sebastian przepłynął kilka tysięcy kilometrów! Udało się! Sebastian został 1333 śmiałkiem, który pokonał kanał La Manche wpław, poprawiając przy okazji rekord Polski na tym dystansie! Dlaczego zdecydował się płynąć we wrześniu i czy ma już plany na kolejny ekstremalny test swoich możliwości?

  Nasza pogodynka, Paulina Wilkiewicz, odwiedziła dziś Chałupy. Jaka pogoda panuje na Półwyspie Helskim i na czym polega nowa dyscyplina sportowa: "Stand up Paddle"? Zobaczcie!

  W walentynki w Dzień Dobry TVN postanowilismy dowiedzieć się jak kochają Górale, jak kochają Kaszubi i czy Gubałówka to dobre miejsce na oświadczyny! Zobaczcie romantyczną niespodziankę jaką, z pomocą Bartka Jędrzejaka, dla swojej ukochanej Michaliny przygotował Mateusz! Gorzko, gorzko! :)

  Piąta rano, port w Świbnie. Na kutrze Bogdana Poszewieckiego zameldował się prezenter Dzień Dobry TVN Robert Kantereit. Czy przeżył bujanie na morzu? Jakie atrakcje zafundował mu Bałtyk? Czy coś złowił? Jak wygląda praca rybaków? Czy jest opłacalna?

  Urodziła się w Moskwie. W Polsce Tanya Segal jest rabinem. Jak wygląda praca rabina i jej codzienne życie? Dlaczego tak mało jest kobiet-rabinów? Kiedy w historii pojawiła się pierwsza kobieta-rabin?

  Filip Chajzer urządził sobie kąpiel w Bałtyku. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby ta kąpiel nie wydarzyła się w styczniu. Woda była tak lodowata, że kłuła w skórę i zapierała dech w piersiach. Która część ciała zdrętwiała Filipowi najbardziej?

  Ma ponad 225 tysięcy fanów na facebooku. Jej blog przegląda codziennie około 60 tysięcy unikalnych użytkowników. Jej teledyski w Internecie obejrzano ponad 40 milionów razy. Na scenie Dzień Dobry TVN Honey wykonała premierowo piosenkę „FENYLOETYLOAMINA”. W TVN Cafe opowiedziała o muzyce, mamie, wychowaniu, modzie i blogu.

  1 września z Westerplatte ruszyła polsko-rosyjska szkoła pod żaglami. W jakim celu i co jest ich destynacją?

  Co połączyło znanego aktora i prezentera z kapitanem Mirosławem Lewińskim, który opływa dookoła świat? Jak się poznali? Jak doszło do ich wspólnej podróży ? W studiu Dzień Dobry Wakacje opowiedzieli o swoich pasjach - jak upojnie spędzić wakacje?

  Tym razem do naszego cyklu "Trenuj z mistrzem" zaprosiliśmy Grzegorza Cabana - właściciela szkoły tańca. Mateusz Kusznierewicz postanowił zabrać pana Grzegorza w rejs szkoleniowy!

  W Tel Awiwie tylko 5 proc. restauracji jest koszernych. Co to znaczy, że potrawa jest koszerna? Jak się robi tradycyjną szakszukę? Nasz kulinarny podróżnik i krytyk Maciej Nowak odwiedził jedną z niewielu restauracji w Tel Awiwie, która posiada certyfikat koszerności nadawany przez rabina.

  Przez 42 dni nie można było z nim nawiązać łączności. Kapitan Tomasz Cichocki przez 312 dni odbywał samotny rejs dookoła świata. Pomimo niepowodzeń i ciągłej walki z żywiołami udało mu się przetrwać. W studiu Dzień Dobry TVN kapitan wspominał chwile na jachcie, zarówno te tragiczne, jak i te piękne. Dlaczego nie można było skontaktować się z nim aż przez 42 dni?

  To już trzeci dzień wyprawy do Tunezji. Nasza ekipa, razem z Joanną Jabłczyńską, dotarła do Tunisu. Wszyscy przekonali się, jak dobrze smakuje tunezyjskie wino. Mieli także okazję "przytulić" się do beczek z tym czerwonym trunkiem! Sidi Bou Said to romantyczne miasteczko założone w XV wieku przez hiszpańskich Maurów. Położone jest na lazurowym wybrzeżu Morza Śródziemnego. Joasię zachwyciło niebiesko - białym pejzażem. Na koniec aktywnego dnia Joasia udała się do tunezyjskiej telewizji i tym samym zostaliśmy pierwszą ekipą telewizyjną, która miała okazję zobaczyć jak TO się robi w porewolucyjnej Tunezji! Jeszcze dwa lata temu nie byłoby możliwe, by wkroczyć za kulisy tamtejszych mediów. Nasza podróżniczka spotkała się z prowadzącą serwis informacyjny Hanene Gasmi.

  Kitesurfer Jan Lisewski wrócił do Polski. W Dzień Dobry TVN rozmawailiśmy z jego żoną. Jakie było przywitanie małżonków? Jak bardzo cierpiał od mocnego słońca i czy jeszcze kiedykolwiek wyruszy w taką podróż?