Mateusz Hładki

  Mateusz Hładki

  Nie możecie się doczekać powrotu Waszych ulubionych programów i seriali TVN? Jesteście ciekawi, jakie nowości przygotowaliśmy dla Was na nadchodzącą jesień? O tym dziennikarz Mateusz Hladki, który był na konferencji ramówkowej TVN. Zapewnia, że jesień 2015 w TVN zapowiada się emocjonująco!

  Za nami poznański triathlon Enea Challenge. W zawodach wystartowało kilka tysięcy zawodników. Wśród nich Ilona Wrońska i Leszek Lichota, którzy pod czujnym okiem naszych kamer przez kilka tygodni przygotowywali się do triathlonu. Chwilę przed startem z aktorską parą porozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Mateusz Hładki spotkał się z Maciejem Zieniem by spytać go o to, jak wygląda jego życie w Brazylii, kim jest jego mąż, jak i kiedy się poznali i dlaczego Maciek nie nosi obrączki. Ale także o kontrowersje wokół jego osoby i o spór ze wspólnikiem, o którym głośno było ostatnio w mediach. Jak projektant komentuje ten konflikt czy sprawa skończy się w sądzie? Kto wspomagał go w trudnych momentach?

  Conchita Wurst odwiedziła Polskę, przy tej okazji spotkał się z nią dziennikarz Dzień Dobry Wakacje Mateusz Hładki. Ile czasu zajmuje Thomasowi, by przeobrazić się w Conchitę? Co się kryje za brodą i pod bujną peruką? Jak rodzina reaguje na kontrowersyjny wizerunek sceniczny Thomasa? I co tak naprawdę oznacza pseudonim artystyczny - Conchita Wurst?

  Ponad 1000 artystów przekształciło dziś 26 wrocławskich mostów w przestrzeń sztuki! O projekcie "Mosty", z jego reżyserem Chrisem Baldwinem rozmawiał, nasz reporter, Mateusz Hładki. Co zainspirowało autora do przeprowadzenia tego happeningu artystycznego ww Wrocławiu?

  Słupski ratusz odwiedzają nie tylko mieszkańcy miasta, ale również ich czworonożni przyjaciele. W gabinecie prezydenta Słupska zaroiło się od psiaków, czego świadkiem był dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Los zwierząt jest prezydentowi miasta bardzo bliski. Robert Biedroń odmówił zgody na wynajęcie miejskiego terenu Cyrkowi Arena. Dlaczego? Jaki będzie fianł sprawy? Czy zakończy się w sądzie?

  Na warszawskim Mokotowie ktoś podrzuca pułapki na psy w postaci kiełbasy z powbijanymi haczykami na ryby. Jedną z nich zjadł czworonożny przyjaciel Iwony Potockiej. Na szczęście pies sam poradził sobie z haczykiem i nie trzeba było wykonywać operacji. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki rozmawiał z mieszkańcami osiedla oraz z policją. Czy jest szansa, że sprawcę uda się namierzyć?

  Legendarny aktor, tegoroczny laureat nagrody "Orły" za osiągnięcia życia, odznaczony przez prezydenta Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia za wybitne zasługi dla kultury narodowej. W tym roku Franciszek Pieczka świętuje 60-lecie pracy artystycznej. Jak wspomina swoje początki? O aktorze wypowiedzieli się także Zbigniew Wodecki i Emilia Krakowska. Co artyści zdradzili dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Mateuszowi Hładkiemu?

  Już za kilka dni aktor otworzy warszawski festiwal monodramu. O czym opowiada utwór, z którym wystąpi na scenie Jan Peszek? W rozmowie z dziennikarzem Dzień Dobry TVN Mateuszem Hładkim, wybitny aktor zdradził też słów kilka na temat swoich najbliższych planów. Gdzie bedziemy mogli go zobaczyć?

  Nathalie Crquet to francuska stylistka i dziennikarka, która postanowiła zadrwić ze świata mody. Zainspirowała ją do tego polska modelka. Na czym polega jej projekt? Dlaczego to robi? Jaki jest jej cel? Z Francuzką rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Koniaków słynie z przepięknych koronek. Sporym powodzeniem cieszą się nie tylko tamtejsze serwety, ale także stringi koronkowe dla pań i... panów. A ostatnio miejscowość została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. A to wszystko za sprawą Rózi - największej koronki na świecie. Jak długo powstawała? Ile waży? Ile kilometrów nici wykorzystano przy jej heklowaniu? Co jeszcze wykonują koronkarki z Koniakowa? Będziecie zaskoczeni!

  Z okazji swojego 10-lecia, siedziba Narodowego Instytutu Audiowizualnego przeszła gruntowną modernizację. Jak się teraz prezentuje? Czym instytut chce zaskoczyć odwiedzających? Dlaczego NInA nazywana jest żywym archiwum kultury? Z Michałem Merczyńskim, dyrektorem placówki porozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Do finału drugiej edycji programu Project Runway doszło troje uczestników. Kto z nich jest najlepiej przygotowany? Jakie towarzyszą im emocje? Czy są zadowoleni z kolekcji, które mają zamiar zaprezentować? Czym się inspirowali? Co o finalistach sądzi gospodyni show Anja Rubik i za kogo kciuki trzyma Joanna Przetakiewicz?

  Joanna Krupa od zawsze marzyła o pracy modelki. Była jednak za niska, dlatego ciężko jej było przebić się do biznesu. W końcu się udało. Jak? Swoim sekretem gwazda postanonowiła podzielić się z młodymi dziewczynami, które planują rozpocząć przygodę z modelingiem. Co im radzi? Czego powinny się wystrzegać? Czy sama dostała kiedyś niemoralną propozycję? Czy to prawda, że weźmie udział w drugiej edycji programu "Żony Hollywood"? Czy gwiazda myśli juz o macierzyństwie? Z Joanną porozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Margaret Campbell jest uznawana za najsłynniejszą skandalistkę XX wieku. Brytyjka dorastała w świecie konwenansów. Jej celem, jako kobiety z wyższych sfer, było znalezienie bogatego męża. Campbell wyszła za mąż za Iana Douglasa Campbella, XI Księcia Argyll. Sławę dał jej dopiero rozwód. Dlaczego? Z jakiego powodu para się rozstała? Kto się do tego przyczynił? Z aktorami spektaklu "Powder Her Face", w reżyserii Mariusza Trelińskigo porozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Niewielu zapewne wie, że w Polsce jest konkurs na Chłopa Roku. W 2015 r. tytuł otrzymał Wiesław Szydłowski. Czym trzeba się wyróżniać, by otrzymać ten tytuł? Jakie były konkurencje konkursowe? Pana Wiesława odwiedził dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Czy Mateusz miałby szansę wygrać konkurs na Chłopa Roku? Czy udało mu się wydoić... krowę? I od kogo dostał po nosie?

  Dziś, egazaminem z języka polskiego, rozpoczynają się matury. Do matury w tym roku przystąpi ponad 300 tys. uczniów w całej Polsce. Dziennikarz Dzień Dobry TVN mateusz Hładki wybrał się do jendego z warszawskich liceów, by przypomnieć sobie swoje egzaminy maturalne. Jak będą wyglądały tegoroczne egzaminy? Czy będzie łatwiej, czy może trudniej niż w ubiegłym roku? Dlaczego tegoroczne matury są wyjątkowe? I czy maturzyści są zestresowani? I najważniejsze, czy założyli czerwoną bieliznę na szczęście? :-)

  Czy projektowanie dla kogoś bliskiego jest trudniejsze niż dla zwykłego klienta? Co na ten temat sądzi Teresa i Wronika Rosati, które często ze sobą współpracują?Czy podzielają zdanie uczestników show, że jest to niełatwe zadanie? Czy Weronika i jej mam mają podobne gusta, a może dochodzi na tym polu do spięć? Jak oceniają projekty uczestników programu "Project Runway"? Z Teresą i Weroniką Rosati spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Superprodukcja sprzed 40 lata wraca i to w wyjątkowej odsłonie. Kultowy film Jerzego Hoffmana został poddany cyfrowej rekonstrukcji, a do tego w księgarniach pojawił się album, który ukazuje kulisy powstawania tego filmu. Dlaczego, przygotowując Potop Redivivus, usunięto niektóre sceny z filmu? Jakie emocje wzbudza nowa wersja Potopu? Na czym polega rekonstrukcja filmów? Z Jerzym Hoffmanem, Danielem Olbrychskim, Grażyną M. Grabowską i Elżbietą Wysocką rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Dziś drugi dzień egzaminów gimnazjalnych. Uczniowie zmierzą się z testami matematyczno-przyrodniczymi. Jak przebiega sam egzamin? Dlaczego jego wynik jest tak istotny? Kto bardziej się denerwuje - dzieci czy rodzice? Jakie nastroje panowały chwilę przed rozpoczęciem egzaminu - sprawdził dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Dziś o 21.30 pierwszy odcinek "You Can Dance" na żywo! Nasz reporter, Mateusz Hładki, wybrał się do studia YCD, by przyjrzeć się trwającym tam od samego rana przygotowaniom do dzisiejszego występu. Jak czują się uczestnicy i jak radzą sobie z tremą?

  Stephen - najmłodszy z braci Baldwin. Od 25 lat z tą samą żoną, ojciec dwóch córek, a od niedawna człowiek głęboko wierzący w Boga. Ostatnie tygodnie spędził w Polsce na planie filmu "Bez paniki z odrobiną histerii". O czym jest ten film? Jak pracowało mu się z Tomaszem Karolakiem? Co skłoniło go do zaangażowania się w pomoc humanitarną? Co spowodowało, że się nawrócił? Z aktorem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  "O amerykańskich komediach nie można powiedzieć zbyt wiele dobrego" - tak uważa Stephen Baldwin. Co aktor robi w Polsce? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Caływ wywiad z Baldwinem zobaczycie w tę sobotę w Dzień Dobry TVN.

  W sobotę policja zatrzymała kobietę, która kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu. W samochodzie przewoziła dwójkę dzieci. Zgłosił to na policję jej 9-letni syn. Dlaczego kobieta wsiadła za kierownicę w stanie upojenia? Co jej za to grozi? Jak w momencie zagrożenia działa psychika dziecka? Co spowodowało, że 9-latek zdecydował się zawiadomić policję? Czy bał się o swoje młodsze rodzeństwo i chciał wymierzyć nieodpowiedzialnej matce karę? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśy: Marka Konkolewskiego, Inspektora Biura Ruchu Drogowego i Monikę Perkowską, psychologa dziecięcego.

  Czy raczej nierealny scenariusz? Chęci są ogromne, ale ile by to wszystko kosztowało? Co jest największą barierą w realizacji projektu MarsOne? Koszty czy względy zdrowotne astronautów? Czy możliwe jest życie na Czerwonej Planecie? I dlaczego akurat planeta Mars? O misji MarsOne z prowadzącymi Dzień Dobry TVN porozmawiali nasi goście: dr Krzysztof Ziółkowski z Centrum Badań Kosmicznych PAN i Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik.

  Krioterapia, ultradźwięki, laser. W ostatnim czasie pojawiło się kilka miejsc, które oferują odchudzanie w ekspresowym tempie. Na czym polegają nowatorskie metody w odchudzaniu? Kto może się im poddać? Jakie są przeciwwskazania? Czy jest to bezpieczne? I najważniejsze, czy tego typu zabiegi mogą zastąpić dietę i treningi na siłowni? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Łódzka szkoła zbudowała kurnik, a kurami zajmują się uczniowie tej szkoły. Skąd wziął się pomysł, by do szkoły ściągnąć kury? Jak dzieci zareagowały na kury? Czy kury mają swoje imiona? Czy nie przeszkadzają dzieciom w nauce? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Moc atrakcji i gorrrrrąca atmosfera! Zapraszamy na rynek we Wrocławiu gdzie, od rana, urzędują nasi reporterzy: Kasia Olubińska, Ania Wendzikowska, Marcin Sawicki i Mateusz Hładki! To już ostatnie miasto, które odwiedzimy podczas naszej pierwszej trasy "Dzień Dobry u Was"! Jak na finał przystało, będzie się działo! Zaśpiewa dla nas Ewelina Lisowska, Jose Torres będzie uczył tańczyć salsę, Wpadną też do nas: Katarzyna Figura i Ryan Gosling... no prawie ;)

  Dzięki Wam to był cudowny poranek! Na koniec dzisiejszego programu, specjalnie dla Was, wystąpiła Kasia Popowska z utworem - "Lecę tam". Jutro Widzimy się we Wrocławiu!

  Gdzie zaczęła się kariera Roberta Gonery? Oczywiście w Oleśnicy! Dziś, wspólnie ze swoimi kolegami z liceum, aktor wspominał swoje młodzieńcze lata! Mateusz Hładki dowiedział się czy Robertowi zdarzało się chodzić na wagary, jakie chemiczne eksperymenty przeprowadzał i jak to się stało, że samochód jego wychowawczyni wylądował na klombie!