lato

  lato

  Zaczyna się sezon urlopowy. Co zamierzają w tym czasie robić: Dawid Woliński, Joanna Krupa, Grzegorz Hyży, Karolina Gilon i Zofia Ślotała. Czy latem odbędzie się ślub Małgorzaty Rozenek i Radka Majdana? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Wielu Polaków, ze względu na zagrożenie terrorystyczne, nie chce wypoczywać w zagranicznych kurortach i wybierają polskie góry, morze i jeziora. To z kolei wpływa na wzrost cen w miejscowościach wypoczynkowych w naszym kraju. Czy doniesienia mediów, że urlop w Polsce w tym roku będzie droższy niż w poprzednich latach są prawdziwe? Gdzie jechać, żeby było tanio i bezpiecznie? O zdanie zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: Marzenę Zarzycką z Polskiej Izby Turystyki i dziennikarza TVN24 BIS Pawła Blajera.

  Okazało się, że Wiesiek "Złota rączka" Skiba i dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz spędzoną ze sobą najbliższe lato! Zobaczcie, co zamierzają razem robić i do czego, Wiesiek zamierza wykorzystać Ulę.

  Latem było "walenie i nieopanowane wygradzanie piasku". A teraz, po zakończonym sezonie, jest cisza oraz "morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew". Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer zabrał nas do nadmorskich miejscowości, aby sprawdzić, "do czego można dojść idąc pustą plażą", co po sezonie można zjeść w smażalniach ryb, co robią mieszkańcy nadmorskich miasteczek i czy bez turystów jest tam teraz klimat.

  Lato nieubłagalnie dobiega końca, a za oknem początki jesieni. Coś trzeba zakryć, ale jeszcze wiele można pokazać. Jak efektownie łączyć zwiewne letnie ubrania z mocniejszym akcentem jesiennym? Czy chłodne poranki i wieczory wykluczają krótkie szorty? O tym w Dzień Dobry TVN stylistka Alicja Napiórkowska.

  Pierwszy dzień meteorologicznego lata prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak przywitał w... koziej zagrodzie. Co tam robił? :)

  Przed nami wakacje, to już ostatni moment by doprowadzić naszą sylwetkę do "plażowego wyglądu". Czy w ciągu kilku tygodni jakie nam zostały jesteśmy jeszcze w stanie coś zmienić? O radę poprosiliśmy dietetyka i trenera gwiazd Jacka Bilczyńskiego.

  Marudny malkontent, zgryźliwy i wiecznie niezadowolony. W zimie za zimno, w lecie za ciepło. Jak w takim razie dogodzić Polakowi? Czy narzekanie mamy wpisane w geny tak, jak Amerykanie wesołkowatość i pozytywny stosunek do otaczającej ich rzeczywistości? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN, dyskutowaliśmy z socjologiem Tomaszem Sobierajskim oraz z autorką niezwykłego kalendarza - Magdą Danaj.

  W kuchni Dzień Dobry TVN postanowiliśmy ocalić od zapomnienia mijające już lato. Piotr Kucharski przygotował: kwaśną sałatkę z zielonej fasolki, wołowinę z zieloną fasolką, tartę z brzoskwiniami oraz kurczak na zielonej sałatce. Smacznego!

  Zapraszamy na pierwszą kuchnię Dzień Dobry TVN po wakacjach! Jak smakuje lato? Przekonajcie się korzystając z przepisów Anny Starmach, jurorki w programie "MasterChef" i Marii Ożgi, uczestniczki I i II edycji programu. Oto przepisy na: ucierane ciasto z sosem śliwkowym, tartę czekoladową z malinami i powidła śliwkowe z imbirem!

  Miniony weekend był bardzo udany dla polskich rajdowców! Załoga LOTTO TEAM, Krzysztof Hołowczyc i jego uczeń – Martin Kaczmarski dostali się do pierwszej piątki IV rundy Międzynarodowego Pucharu Świata FIA w Rajdach Cross-Country. Co o swoim uczniu sądzi nauczyciel? Czy z tej współpracy będzie chleb? W studiu Dzień Dobry Wakacje opowiedzieli o wspólnej pasji i przeżyciach.

  Przy grillu, na sopockiej plaży, spotkaliśmy się z Grzegorzem Łapanowskim i Bartkiem Kasprzykowskim. Lubicie grillowane warzywa? Oto kilka przepisów!

  Jak spędzić ciekawe wakacje w mieście? Specjalnie dla widzów Dzień Dobry TVN w poszukiwaniu letnich, miejskich atrakcji ruszył Filip Chajzer!

  Kiedy pogoda zaczyna być dla nich łaskawa, biorą ze sobą kilka metalowych prętów, zrzucają zbędnie ciuchy i ... kilogramy. Tak tancerki na rurze idą na zielona trawkę.

  O modzie na koktajle, z czego można je zrobić i jakie witaminy posiadają - opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN dietetyczka Agata Ziemnicka.

  Lato sprzyja pojawieniu się komarów i meszek. Czym je odganiać? Czy możemy się na nie uczulić? Czy jest jakiś środek, by zmniejszyć świąd? O tym rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN.

  Na scenie Dzień Dobry TVN zespół Muzyka Końca Lata wykonał cover grupy ABC „Nie ukryjesz się przede mną”. Lubicie takie klimaty?

  Na scenie Dzień Dobry TVN zespół LOKA, którego utwór „Prawdziwe powietrze” to niekwestionowany lider lata 2012, wykonał swój jeszcze pachnący nowością singiel "Widziałem Ciebie". Sądzicie, że powtórzy sukces „Prawdziwego powietrza”?