kuchnia

  kuchnia

  Tort kawowy z wiśniami to pyszny i wykwintny deser, który wbrew pozorom, nie jest zbyt trudny w wykonaniu. Kluczową kwestią jest odpowiednie przygotowanie biszkoptu – powinien on urosnąć na tyle, by dało się go pokroić na trzy części. Wypiek może stanowić idealny prezent z okazji urodzin czy rocznicy. Sprawdzi się również jako deser na świątecznym stole.

  W kuchni Dzień Dobry TVN swoje propozycje dań bazujących na polskiej wołowinie zaproponował nam Robert Koczwara, który zdobył II miejsce w kategorii danie główne, III miejsce w kategorii przystawka i nagrodę specjalną Akademii Gastronomicznej w Polsce podczas XI Gali Wine&Food Noble Night.

  Czajnik z regulacją temperatury to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów czajników elektrycznych. Pozwala on bowiem na podgrzanie wody do konkretnej temperatury, co natomiast ułatwia przygotowanie wielu dań i napojów. Jak działa czajnik z regulacją temperatury i jak go wybrać?

  Pochodzenie przyprawy, jaką jest pieprz cytrynowy, nie jest jednoznaczne. Wiadomo jednak, że tę ostrą i orzeźwiającą mieszankę stosowano już wieki temu i do dziś cieszy się ona niesłabnącą popularnością na całym świecie. Poznaj właściwości pieprzu cytrynowego i jego zastosowanie.

  Co Włosi jadają w dni wolne od pracy, kiedy mają czas na rodzinne spotkania i wspólne biesiadowanie? W kuchni Dzień Dobry TVN swoje ulubione przepisy zaprezentowała Cristina Catese.

  Wiecie, że wielu osób nie stać nawet na jedno ciepłe danie w ciągu dnia? Przez pandemię m.in. seniorzy czy dzieci z ubogich rodzin zostali odcięci od posiłków w jadłodajniach czy szkolnych stołówkach. Koronawirus nie odpuszcza również restauratorom, którzy kolejnego zamknięcia lokali mogą nie przetrwać. Dlatego powraca akcja #TVNpomagajmysobie i łączymy walczące o przetrwanie restauracje w całej Polsce z najuboższymi potrzebującymi wsparcia w formie ciepłego posiłku..

  Wyspa kuchenna to coraz częściej spotykany element wystroju wnętrz. Rozwiązanie to może stać się inspiracją do rodzinnego gotowania oraz wspólnego spożywania posiłków. Dzięki niemu przestrzeń staje się bardziej funkcjonalna i jednocześnie przytulna.

  Pralka w łazience nie zawsze prezentuje się dobrze, ale jest tam niestety niezbędna. Jak zabudować pralkę, aby wyglądała estetycznie, a łazienka nie straciła wizualnie na jej obecności? Poznaj kilka sprawdzonych rozwiązań.

  Kuchenki gazowe są zastępowane przez płyty grzewcze na szkle, m.in. indukcyjne. Starodawne kuchenki nastręczały niekiedy trudności w czyszczeniu, za to sposób, jak wyczyścić kuchenkę indukcyjną, jest banalnie prosty. Warto przestrzegać kilku zasad, by nowoczesna kuchenka służyła nam jak najdłużej.

  Oświetlenie do kuchni najlepiej wybierać wedle sugestii projektanta wnętrz, by zwiększyć funkcjonalność pomieszczenia. Samemu trudno jest wybrać pomiędzy praktycznością, niebanalnym wyglądem a odpowiednim klimatem wnętrza. Jak wybrać oświetlenie kuchenne, które spełni oczekiwania?

  Stir fry to popularna w krajach Dalekiego Wschodu technika krótkiego, ale intensywnego smażenia. W ten sposób przygotowuje się dania z makaronem, ryżem, mięsem i warzywami. W technice stir fry ich składniki powinny być poddane lekkiej obróbce termicznej, by zachowały swoje wartości i świeży smak.

  Chałwa traktowana jest przez wiele osób jako rodzaj słodyczy, na polskich sklepowych półkach tam właśnie można ją znaleźć. Inaczej w Grecji, gdzie chałwy trzeba szukać obok serków. Najbardziej znana chałwa wykonana jest z nasion sezamu. Choć ma wiele składników odżywczych, jest bardzo kaloryczna.