książka

  książka

  Ilona Felicjańska zadebiutowała właśnie jako pisarka. Jej książka „Wszystkie odcienie czerni” jeszcze przed ukazaniem się w księgarniach wzbudziła liczne kontrowersje. W studiu Dzień Dobry TVN spytaliśmy autorkę skąd wziął się pomysł na napisanie thrillera erotycznego oraz czy książka zawiera wątki autobiograficzne?

  Inspiracją do stworzenia bloga była książka kucharska z 1940 wydana w Generalnej Guberni - "Tanio, szybko, zdrówko". Oprócz tego, że książka kucharska jest doskonałym poradnikiem domowym jest też kopalnią wiedzy na temat języka, który od chwili wojny znacznie ewaluował. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Joanna Krysińska, która prowadzi rzeczony blog.

  Dlaczego Litwinki w niedzielę nie kąpią noworodków, a ciąża w Japonii trwa 10 miesięcyDziennikarka Dzień Dobry TVN Ofelia Grzelińska, autorka cyklu "Mama dookoła świata" i Milość dookoła świata" napisała książkę o macierzyństwie w różnych kulturach.

  O swojej pasji do motocykli, amerykańskim życiu, biurokracji, nieplanowanej ciąży i najnowszej książce "Wrony w Ameryce" opowiedział w Dzień Dobry TVN Marcin Wrona, który o sobie mówi, że jest "facetem po czterdziestce cierpiącym z powodu syndromu wieku średniego". Dlaczego w USA domy są z papieru? Dlaczego Amerykanie tak bardzo kochają swoich bohaterów? Czy Marcin Wrona chce zostać w USA na stałe?

  Co łączy zespół Depeche Mode i seksuologa Andrzeja Depko? Czy można rozmawiać normalnie o perwersyjnym seksie? Okazuje się, że tak. Ewa Wanat i Andrzej Depko napisali książkę "Chuć, czyli normalne rozmowy o perwersyjnym seksie". - Jeszcze osiemdziesiąt lat temu masturbacja była takim zachowaniem, które uważano za perwersyjne i zboczone - mówił w Dzień Dobry TVN znany seksuolog. Gdzie kończy się fantazja seksualna a zaczyna dewiacja? Sadomasochizm, nekrofilia, fetysze, froteryzm - to niektóre z tematów omawianych w tej książce.

  Książka Stanisława Mikulskiego "Niechętnie o sobie" pewnie nie powstałaby nigdy, gdyby nie żona aktora. Dlaczego nie lubi o sobie mówić? Czy popularność, jaką przyniosła mu rola Hansa Klossa, dokuczała mu i stała się jego przekleństwem? Czy czuje się polskim Jamesem Bondem? Z aktorem Stanisławem Mikulskim, pierwszym polskim celebrytą, Dorota Wellman i Marcin Prokop rozmawiali o życiu, karierze, sławie i... rodzinnych tajemnicach. Czy to prawda, że miał legitymację partyjną? Co jest jego największym skarbem?

  W tej chwili, zdaniem Marcina Prokopa, numerem jeden na liście lektur fantasy są "Apokryfy Bractwa Ognia". W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z autorami "Apokryfów" czyli: Jakubem Hankusem, Szymonem Pacholskim, Antkiem Łukszą, Piotrkiem Kuklińskim, Danielem Polerowiczem i Martą Bogumił-Felbur, ich nauczycielką z Gimnazjum nr 4 w Gleniowie. Jak zostać pisarzem w gimnazjum i czy bycie pisarzem wpływa na popularność wśród płci pięknej?

  Dorota Wellmann o thrillerze Iwo Zaniewskiego: "Czytając Pańską powieść, zaciska się żołądek"! W studiu Dzień Dobry TVN, dowiedzieliśmy się, dlaczego malarz, fotografik i dyrektor agencji reklamowej zdecydował się napisać książkę i czy da się wyżyć z pisania "strasznych powieści"?

  Kinga Burzyńska odwiedziła plan serialu "Lekarze", a tam spotkała się m.in. z Marcinem Perchuciem. Ile z jogina jest w Marcinie Perchuciu? Dlaczego nie można ćwiczyć jogi, gdy ma się gorączkę?

  Za kilka dni w sprzedaży pojawi się książka Adama "Nergala" Darskiego "Spowiedź heretyka". Dlaczego Nergal zdecydował się na taką spowiedź? - Czemu nie zamknąć mojego światopoglądu w jakiejś dłuższej formie - powiedział Agnieszce Jastrzębskiej. Czy Adam Darski ma jakąś misję do spełniania? Co zdradza w książce? Czy pisze o swoich partnerkach? Co myśli o instytucji małżeństwa?

  18 października ukaże się najnowsza książka Katarzyny Grocholi pt. "Houston, mamy problem". Bohaterem jej książki jest - uwaga - mężczyzna, który znalazł się na życiowym zakręcie. Pisarka Katarzyna Grochola była także naszym gościem na czacie w TVN Cafe. Jak polskich mężczyzn postrzega Grochola? Jak myślą mężczyźni?

  Grzegorz Miecugow, prowadzący „Szkło kontaktowe”, szczerze o uzależnieniu od alkoholu, hazardu, walce z rakiem i… o tym, dlaczego nasikał na kanapę noblistki Wisławy Szymborskiej. Dlaczego nigdy nie chciał być dziennikarzem? Co było przyczynkiem do powstania książki "Szkiełko i wokół", która jest wywiadem-rzeką z Grzegorzem Miecugowem? - Nie jestem osobą, która może coś skrywać i udawać cokolwiek... Jestem generalnie szczerym człowiekiem - mówił w Dzień Dobry TVN Grzegorz Miecugow. Którego z opisanych w książce "demonów" nie udało mu się wypędzić?

  Mało jest sportowców w Polsce, którzy osiągnęli tyle, co Mariusz Czerkawski. Dotarł tam, gdzie w jego dyscyplinie dotarli tylko absolutnie najlepsi. W książce "Życie na lodzie", która 19 września trafiła do księgarni, były hokeista opowiada o swojej karierze i życiu prywatnym. To wywiad-rzeka przeprowadzony przez dziennikarza Wojciecha Zawiołę. W studiu Dzień Dobry TVN Mariusz zdradził kulisy powstawania rzeczonej publikacji.

  Polska bez ugrzecznionych uśmiechów i "szczera wredność" mieszkańców naszego kraju bardziej odpowiada Monice Richardson niż powierzchowność Anglików. W studiu Dzień Dobry TVN dziennikarka opowiedziała o swojej najnowszej książce "Pożegnanie z Anglią", w której opisuje trudy życia za granicą. Dlaczego Monika Richardson wróciła z emigracji?

  O czym jest pierwsza powieść Anny Dziewit, o której Dorota Wellman mówi, że to "lepka" książka. Historia opowiada o młodym człowieku, nauczycielu, który uwodzi młode uczennice. - Ta książka ma groteskowy wymiar. Może dlatego, że chciałam uniknąć publicystyki, zwanej tanią publicystyką - mówiła w Dzień Dobry TVN Anna Dziewit, o swojej książce, którą zaczęła pisać dawno temu. To czwarta książka w dorobku dziennikarki, która - przypomnijmy - gra też w rockowej kapeli.

  Mariusz Szczygieł to zdaniem Marcina Prokopa człowiek, który jeśli chodzi o mistrzostwo osiągnięte w sztuce reportażu nie ma w sobie równych w tym kraju. Powodem tego spotkania w studiu Dzień Dobry TVN jest najnowsza książka Szczygła pt. "Láska nebeská", zbiór reportaży inspirowanych filmem i literaturą czeską. - Ta książka jest bardzo wesoła - wyjaśnia autor, którego ulubiony napis z czeskich toalet to: "Alkohol nie da Ci odpowiedzi, ale pozwoli zapomnieć pytanie". Czy Mariusz Szczygieł wróci kiedyś do telewizji? Co to znaczy "polecieć Szczygłem"? Dlaczego zawsze spóźnia się na niedzielny obiad u rodziców?

  Kreatorka smaku i restauratorka Magda Gessler opowiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Katarzynie Olubińskiej o swoim amulecie, ulubionych projektantach mody, wreszcie pasujących na nią jeansach, o miłości do pomidorów oraz zdradziła sekret swojego bomowego wyglądu.

  Czyli niedaleko pada jabłko od jabłoni. Zuzanna mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Książka to zbiór felietonów, które Zuzanna pisała do tygodnika "Bluszcz". Zamiłowanie do literatury zaszczepił w niej prozaik, dramaturg, scenarzysta, felietonista, ale przede wszystkim jej ojciec Janusz Głowacki. Czy opowiedziane przez Zuzannę historie są prawdziwe?

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska była gościem na 40. urodzinach Radosława Majdana. Jakie emocje towarzyszyły jubilatowi? Czy te 40. urodziny są dla niego przełomem? Jeśli tak, to z czym się ten przełom wiąże? Jaki prezent zrobił sobie na urodziny? Piłkarz opowiedział także o swojej nowej książce oraz o burzliwym związku z Dodą. Jak Ania Prus radzi sobie z zainteresowaniem mediów odkąd ona i Radek ujawnili swój związek?

  "Rzeki hadesu" Marka Krajewskiego to trzecia część przygód komisarza Edwarda Popielskiego. Od dziś dostępna jest w księgarniach nowa książka "króla kryminałów" Marka Krajewskiego, którego gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Czy spodziewał się takiego sukcesu swoich powieści kryminalnych?

  Rozprawiamy się w Dzień Dobry TVN z mitami na temat mężczyzn. Czy to prawda, że prawdziwy mężczyzna cały czas myśli o seksie, marzy o kobiecie z dużym biustem, nie chce się wiązać, nie znosi zakupów i nigdy nie płacze? Co na ten temat myślą goście Dzień Dobry TVN: socjolog Tomasz Sobierajski, aktorka Olga Borys, aktor Marcin Chochlew i dziennikarka Katarzyna Lengren?

  Radek Majdan niebawem obchodzi swoje 40. urodziny. Nazywany „polskim Beckhamem”, model, celebryta, sportowiec wydaje z tej okazji książkę. W kawiarence Dzień Dobry TVN zdradził, że w „Pierwszej połowie” przeczytamy także o tej drugiej, już byłej, czyli o Dodzie.

  Książka „Wszystko, co chciałaś wiedzieć o mężczyznach, ale bałaś się zapytać" to swoista instrukcja użycia mężczyzny. Krytyka mamusi, byłej narzeczonej, za duży brzuch, łysina. Zobacz, o czym rozmawiać z mężczyzną, by go stracić! Naszymi gośćmi w studiu Dzień Dobry TVN byli: autorka książki Evita de Gor, aktorka Małgorzata Potocka, redaktor naczelna „Joy” Anna Zejdler-Ibisz oraz kitesurfer Victor Borsuk.

  Była na dnie, a tera odzyskuje życie. W wieku szesnastu lat obracała się w Warszawie w dość nieciekawym towarzystwie dilerów i złodziei. Wyjechała do Włoch, bo chciała odmienić swoje życie i być szczęśliwa. Chciała pracować w Mediolanie jako modelka, a trafiła do night clubu pod Turynem, gdzie miała być prostytutką. Anna Golędzinowska, której narzeczony Paulo Enrice, który jest siostrzeńcem Silvio Berlusconiego, napisała książkę "Ocalona z piekła". Dlaczego zmieniała swoje życie i mieszka w klasztorze?

  Chciał być Robin Hoodem, gra na skrzypcach go męczyła, a z liceum muzycznego został wyrzucony. Jakim artystą i człowiekiem jest Zbigniew Wodecki, to zdradza książka pt. "Pszczoła, Bach i skrzypce". Czego Wodecki zazdrości Krzysztofowi "Diablo" Włodarczykowi? Czy jego włosy są prawdziwe? Artysta, z okazji zbliżającego się Dnia Teatru, zaśpiewał w Dzień Dobry TVN piosenkę pt. „Teatr uczy nas żyć”. Zobacz show Wodeckiego w Dzień Dobry TVN!

  „Niemożliwe nie istnieje”- oto dewiza życiowa Martyny Wojciechowskiej. Pasję do motoryzacji odziedziczyła po dziadku i ojcu. Pierwszy z nich był właścicielem firmy transportowej, drugi startował w rajdach. O swojej nowej książce, pasjach, ucieczkach z domu i kradzieży samochodu opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy aktorkę oraz założycielkę fundacji Lilianę Głąbczyńską- Komorowską. Prócz tego, że gra pośród hollywoodzkich gwiazd, napisała także książkę o polskiej arystokracji żyjącej w Kanadzie.

  O czym jest książka "Lekcja stylu dla par”, kolejna książka Jolanty Kwaśniewskiej? Dlaczego zdecydowała się napisać ten poradnik? Jaką Państwo Kwaśniewscy mają receptę na udany związek? Jak się zaprzyjaźnić z teściową? O tym gość Dzień Dobry TVN Jolanta Kwaśniewska.

  Michał Witkowski był gościem Dzień Dobry TVN i Anny Dziewit. Pisarz wydał nową książkę "Drwal". O czym jest ta książka?