książka

  książka

  Czyli Michel Moran, na czacie Dzień Dobry TVN, zdradza jak wygrać program MasterChef, a Bartkowi Węglarczykowi mówi czy w natłoku zajęć znajduje jeszcze czas na gotowanie!

  Dan Brown, autor "Kodu Leonarda da Vinci" i " Inferno" pozdrawia widzów Dzień Dobry TVN :) Nasz wywiad z pisarzem już we wtorek - 21 stycznia! Zapraszamy.

  Właśnie ukazała się książka „Flirtując z życiem”- wywiad – rzeka z Danutą Stenką. Jak Łukasz Maciejewski, autor książki, namówił aktorkę na tak szczerą rozmowę? Gościem w studiu Dzień Dobry TVN była Danuta Stenka. Jak zmieniała się wraz z upływem lat?

  Jutro pojawi się autobiografia profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza! Czy o seksie wie wszystko, czy onieśmiela kobiety, czy mężczyźni mu zazdroszczą i kto smalił do niego cholewki? Jakie smaczki znajdziemy w autobiografii najpopularniejszego polskiego seksuologa?

  Pierwsza książka dla dzieci autorstwa Agnieszki Chylińskiej okazała się ogromnym sukcesem wydawniczym, 13 listopada na rynku pojawiła się jej kontynuacja. Co skłoniło ją do napisania kolejnej części przygód Zezi i Gilera? Jak Agnieszka Chylińska wspomina swoje dzieciństwo i w co bawiła się z mamą w czasie stanu wojennego?

  Książka Liroya sprzedała się zanim trafiła na półki księgarń! Co umieścił w swojej autobiogRAPii i czy rzeczywiście kiedyś chciał zostać milicjantem? O co pytaliście Liroya na czacie? Zobaczcie!

  Są tacy, którzy w ciągu ośmiogodzinnego dnia pracy wysyłają cztery maile. I nie wynika to z ich lenistwa, ale z braku umiejętności gospodarowania swoim czasem. A są tacy, który w nadmiarze obowiązków znajdują jeszcze czas dla siebie. Do jakiej grupy należą nasi goście: Agnieszka Maciąg, Barbara Giertych i Miłosz Brzeziński? Sprawdźcie sami!

  „Skazani na siebie” to książka autorstwa Małgorzaty i Tomasza Terlikowskich. Pani Małgorzata jest w ciąży z piątym dzieckiem. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli, dlaczego piątka dzieci generuje mniej problemów niż dwójka.

  Przez 12 miesięcy może być Twoją osobistą trenerką i pomóc Ci w fizycznej i wewnętrznej przemianie. Ewa Chodakowska, trenerka fitness, napisała książkę "Rok z Ewą Chodakowską. Twój dziennik fitness". Współautorem książki jest jej mąż Lefteris Kavoukis.

  Maciej Mazur napisał książkę "Anegdoty dziennikarskie", która od wczoraj jest w sprzedaży. Jak zbierał te anegdoty? Jak długo pisał tę książkę? Czy to prawda, że w swojej książce opisał też Jolantę Pieńkowską? Komu usiadła mucha na nosie? Który dziennikarz zbombardował Izrael amerykańskimi myśliwcami? Który dziennikarz i dlaczego jest najbardziej znany w Zbuczynie? Maciej Mazur był gościem Dzień Dobry TVN.

  Zawsze w nieskazitelnym czarnym garniturze, z czarną teczką, w ciemnych okularach. Niebawem ukaże się książka "Detektyw Rutkowski. Prawdziwa historia". Gościem Dzień Dobry TVN był detektyw Krzysztof Rutkowski. Zakochany w sobie narcyz, czy Rambo w służbie praworządności? Kto jest autorem książki o najsławniejszym detektywie w Polsce? Czy Rutkowski nadal nie ma licencji na wykonywanie zawodu detektywa?

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska była na prezentacji najnowszej książki Hanny Bakuły "Wnuczkożonka, czyli jak utrzymać laskę". Kim jest "dziadziadzidzia"?

  Książka „MIŁ.OŚĆ” to wywiad, którego Ewa Kasprzyk udzieliła Maciejowi Kędziakowi. Książka ta to wspomnienia, refleksje i anegdoty. Jest też swoistym monologiem artystki i wiwisekcją jej charakteru. Gościem Dzień Dobry TVN była Ewa Kasprzyk. Opowiedziała o intymności, relacjach z innymi, o ciągle nowych wyzwaniach zawodowych oraz o tym, dlaczego zdecydowała się na odważną sesję zdjęciową.

  Marcin Meller napisał książkę o intrygującym tytule "Między wariatami". Czy to książka o telewizji? Czy Meller planuje zakończyć karierę w mediach? Jakim jest ojcem i co ma do powiedzenia na temat piłki nożnej? Czy Marcin Meller znowu marzy o tym, by wyjechać na wojnę i pracować jako korespondent wojenny? O czym będzie jego następna książka? Marcin Meller był gościem Doroty i Marcina Prokopa.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska była na promocji nowej książki Ewy Kasprzyk - "Miłość". Czy aktorka wyjechała do Toskanii tylko po to, by napisać tę książkę? Dlaczego jestw niej bardziej rozebrana niż ubrana? Czy książka jest książką autobiograficzną, czy raczej to spis lapidariów i fotografii?

  O elegancji i obciachu Polek i Polaków od stóp do słów. Czy tylko taki temat porusza w swojej książce? Czego można się dowiedzieć z książki stylisty oprócz tego, jak sie ubrać? Co według Tomka znaczy "obciach"? Czy cięty język Jacykowa możemy także odnaleźć na kartach jego książki? W Dzień Dobry TVN kontrowersyjny stylista opowiedział o tym, dlaczego nie sekował w swojej książce konkretnych osób ze świata show-biznesu.

  Dorota Wellman spotkała się z Pauliną Młynarska i jej córką Alicją Neumann. Dziś premiera ich wspólnej książki: „Kochaj i rozmawiaj". Jak wyglądała ich pierwsza rozmowa o "tych sprawach"? W jakim wieku była Ala, kiedy pierwszy raz zapytała o seks? Co miał ilustrować wyścig plemników, który narysowała matka córce?

  Co jest wyjątkowego dla tej pisarki w tym dniu, który dla większości świata jest dniem znienawidzonym, że wybrała go za osnowę swojej książki? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Katarzynę Grocholę.

  W maju Ilona Felicjańska obchodziła 40. urodziny. Z tej okazji do księgarń trafiła jej kolejna książka. Scenariusz do filmu napisało życie Ilony. Potencjał dostrzegł Yossarian Malewski, prywatnie partner Ilony. Postanowił nakręcić krótkometrażowy film. W studiu Dzień Dobry TVN Ilona i Yossarian opowiedzieli o swoim związku, przeszłości i przyszłości.

  Po C. Auguste Dupinie, pierwszym w historii literatury detektywie - dedukatorze, Sherlocku Holmesie i Herkulesie Poirot nadszedł czas na Harry’ego Hole’a. Reporterka Dzień Dobry TVN Anna Senkara spotkała się w Norwegii z Jo Nesbø – Arthurem Conan Doylem XXI wieku.

  Wczoraj w polskich księgarniach pojawiła się książka "Prawda" Michaela Palina, jendego z filarów legendarnej grupy Monty Pythona, którego dziś gościmy w studio Dzień Dobry TVN. Dlaczego lubi wracać do Polski? Czy Polacy i Anglicy mają podobne poczucie humoru? Czy wszyscy oczekują od niego, że będzie żartować? Dlaczego jedną z głównych postaci w jego książce jest akurat Polka?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś felietonistę - Macieja Stuhra. Co sprawiło, że zaczął pisać? Skąd czerpie inspiracje do felietonów? Czy łatwo przychodzi mu pisanie "na zamówienie"?

  To wyjątkowa pozycja na rynku literackim. Jej współautorem i jednocześnie bohaterem jest były recydywista dorastający w świecie zbrodni. Ggościem Anny Dziewit w Dzień Dobry TVN był Andrzej Grzyb.

  Aktorka Iza Kuna, która prowdziła bloga, pewnego dnia doszła do wniosku, że nie chce już pisać o sobie i wtedy wymyśliła Klarę, 40-letnią kobietę uwikłaną w romans z żonatym mężczyzną, która stała się bohaterką jej książki. Na podstawie tej książki powstała sztuka, która swoją premierę będzie mieć 21 marca w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Czy łatwo było przenieś książkę Izy Kuny na deski teatru? O tym w Dzień Dobry TVN reżyser Aleksandra Popławska.

  To książka, która o macierzyństwie opowiada "na chłodno", bez "różowych okularów" ale i bez niepotrzebnej "martyrologii pieluchowo-smoczkowo-słoiczkowej". Co zainspirowało ją do napisania "niepowieści" i czym dla niej jest macierzyństwo spytaliśmy autorkę książki Małgorzatę Łukowiak.

  "Odlotowe Superbabcie zamiast włożyć ciepłe kapcie latać nagle zapragnęły... z nimi bajki całkiem nowe, tak jak babcie, odlotowe!" W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś Barbarę Maciejewską, Urszulę Machcińską i Halinę Kwaśną czyli "Latające Babcie"

  Ilona Felicjańska zadebiutowała właśnie jako pisarka. Jej książka „Wszystkie odcienie czerni” jeszcze przed ukazaniem się w księgarniach wzbudziła liczne kontrowersje. W studiu Dzień Dobry TVN spytaliśmy autorkę skąd wziął się pomysł na napisanie thrillera erotycznego oraz czy książka zawiera wątki autobiograficzne?

  Inspiracją do stworzenia bloga była książka kucharska z 1940 wydana w Generalnej Guberni - "Tanio, szybko, zdrówko". Oprócz tego, że książka kucharska jest doskonałym poradnikiem domowym jest też kopalnią wiedzy na temat języka, który od chwili wojny znacznie ewaluował. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Joanna Krysińska, która prowadzi rzeczony blog.

  Dlaczego Litwinki w niedzielę nie kąpią noworodków, a ciąża w Japonii trwa 10 miesięcyDziennikarka Dzień Dobry TVN Ofelia Grzelińska, autorka cyklu "Mama dookoła świata" i Milość dookoła świata" napisała książkę o macierzyństwie w różnych kulturach.

  O swojej pasji do motocykli, amerykańskim życiu, biurokracji, nieplanowanej ciąży i najnowszej książce "Wrony w Ameryce" opowiedział w Dzień Dobry TVN Marcin Wrona, który o sobie mówi, że jest "facetem po czterdziestce cierpiącym z powodu syndromu wieku średniego". Dlaczego w USA domy są z papieru? Dlaczego Amerykanie tak bardzo kochają swoich bohaterów? Czy Marcin Wrona chce zostać w USA na stałe?