książka

  książka

  Mikita Brottman - psychoterapeutka i profesor nauk humanistycznych, a prywatnie wielka miłośniczka psów. I im właśnie poświęciła swoją książkę "The great grisby" - o psach najsłynniejszych ludzi świata. Ile historii opisała w książce? Która z nich jest jej ulubioną, a która najbardziej ją poruszyła? Czyj pies był pierwszym psem terapeutycznym? Z Mikitą Brottman rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  W Ameryce Południowej spędził pięć lat. Reporter, podróżnik i fotograf podążył białym kokainowym szlakiem. Dlaczego zdecydował się na tak ryzykowną podróż? Czy grożono mu śmiercią? Jakie było najdziwniejsze pytanie jakie usłyszał w Ameryce Łacińskiej? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Łukasz Czeszumski. Jak udało mu się przeżyć?

  Już niebawem do księgarń trafi długo oczekiwana książka o Zdzisławie Maklakiewiczu - "Maklak. Oczami córki". Marta Maklakiewicz w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym, dlaczego napisała książkę o ojcu oraz dlaczego chce stworzyć kult Maklaka. Jaki naprawdę był Zdzisław Maklakiewicz? Dlaczego nie odegrał najważniejszej roli w swoim życiu - roli ojca? Czy Pani Marta poszła w ślady ojca?

  Eleanor Catton to najmłodsza laureatka prestiżowej nagrody Bookera. Wyróżnienie to otrzymali wcześniej autorzy takich bestselerów, jak "Angielski pacjent", "Lista Schindlera", czy "Życie Pi". Za co dostała nagrodę? Ile miała lat, kiedy jej ją przyznano? Na czym bazowała pisząc nagrodzoną książkę? Kto jest pierwszym recenzentem jej książek? Z Eleanor Catton spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  "Mam Talent", książka i sława! Jaki był dla Agnieszki Chylińskiej miniony rok? O to artystkę zapytała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Jak sprzedaje się książka Agnieszki? Kto prosił o książkę Marcina Prokopa?

  Po raz pierwszy spotkali się we francuskiej restauracji. Zakochali się w sobie. Teraz wychowują 6-letniego Leo. On jest kucharzem, ona coachem. Spłodzili także inne dziecko: książkę „Dobre życie”. W studiu Dzień Dobry TVN naszymi gośćmi byli: Pascal Brodnicki i jego partnerka Agnieszka Mielczarek.

  Bambi Smyth to 55-letnia Australijka, która w 22 krajach w 81 dni umówiła się na 75 randek w ciemno. Swoje spostrzeżenia odnośnie mężczyzn zawarła w książce. Czy zaplanowała to wszystko, aby zdobyć materiał do publikacji, przeżyć jakąś przygodę, czy aby kogoś poznać? Który z krajów odwiedziłaby raz jeszcze, aby lepiej poznać tamtejszych mężczyzn? Co jest nie tak z Australijczykami? Z Bambi rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Zosia Cudny fotografuje i kiedy zdejmie rzeczywistość publikuje ja na blogu. Tylko nam zgodziła się opowiedzieć jakie nieprzyjemne wydarzenie sprowokowało ją do stworzenia bloga. Czemu przemalowała kuchnię na fioletowo i upiekła tartę cytrynową?

  Aneta Boruta od czterech lat choruje na nowotwór mózgu. Nie da go się usunąć w całości. Aneta jednak nie starci nadziei. Skoro nie może go pokonać - postanowiła go pokochać. Humorystycznie nazywa go "gadem". Wydała książkę „Oswoić swojego raka” . W studiu Dzień Dobry TVN była naszym gościem. Towarzyszyła jej mama.

  W księgarniach pojawiła się książka Ryszarda Horowitza "Życie niebywałe. Wspomnienia Fotokompozytora". Jak to się stało, że imigrant z Polski od razu zaczął robić karierę w Nowym Jorku? Czy przypadek odgrywa ważną rolę w jego życiu? O swoim życiu i karierze w USA znany fotografik opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Tomasz Kot zazwyczaj skrzętnie skrywa swoją prywatność, jednak dziś odwiedził studio Dzień Dobry TVN wspólnie z żoną Agnieszką. Dlaczego? Zobaczcie! P.S. Wiedzieliście, że tata Tomasza Kota uczył Magdę Mołek WF-u? :)

  Regina Brett stoczyła walkę z własnymi słabościami, z ciężką sytuację osobistą, a także z rakiem piersi. Po uporaniu się z przeciwnościami losu napisała książkę, w której podpowiadała innym, jak walczyć z trudnościami. Po pierwszym poradniku, który cieszył się dużą popularnością przyszedł czas na kolejne. Czy pisząc pierwszą książkę, spodziewała się, że osiągnie tak spektakularny sukces? Jaka jest jej ulubiona rada? Czy czytelnicy pisząc do niej, opowiadają swoje historie i proszą o poradę? Autorkę bestsellerowych poradników gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  „Kto tam zerka na Kacperka" to historie i wierszyki, na których wychowali się Marianna i Maciej Stuhrowie - dzieci Jerzego Stuhra. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Jerzy Stuhr i jego córka Marianna Bończa-Stuhr graficzka i mama 2,5-letniej Helenki. Jak powstała ta niezwykła książka? Kto opowiadał bajki dziś już dorosłym Maciejowi i Mariannę?

  Na rynku wydawniczym ukazała się książka "Silva rerum", zawierająca wybór tekstów Mieczysława Grydzewskiego. Kim był Grydzewski? Co mu zawdzięczamy? Za co krytykował polityków i przyjaciół powracających do Polski po zakończeniu drugiej wojny światowej? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN: zastępcę redaktora naczelnego Gazety Wyborczej Jerzego Wójcika, który napisał słowo wstępne do książki i dokonał selekcji znajdujących się w niej tekstów.

  W książce "Ja nie mogę być modelką?" Dorota Wellman udowadnia, że każda z nas, bez względu na rozmiar, może wyglądać modnie i elegancko. Pokazuje również, jak każda z nas może odnaleźć w sobie piękno. Jak polubić samą siebie? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała o to gwiazdy, które pojawiły się na premierze książki.

  Są bardzo skromni, dlatego sami nie będą się chwalić. Ale my możemy to zrobić! Dorota Wellman i Marcin Prokop napisali książki. Ona książkę "Ja nie mogę być modelką?!" o modzie , a On książkę "Jego Wysokość Longin" o swoim dzieciństwie. Co o książce Prokopa myśli Agnieszka Chylińska?

  Agnieszka Chylińska właśnie napisała trzecia już książkę "Labirynt Lukrecji". Dziennikarka Dzień Dobry TVN była na spotkaniu autorskim z Agnieszką. Bohaterka książki nagle przestaje mówić. Taka sytuacja przydarzyła się także Agnieszce. Dla kogo Agnieszka Chylińska napisała książkę?

  Nie wiemy do końca, czy to Agnieszka Burzyńska spotkała się z Kingą Chylińską, czy odwrotnie! Wiemy, że udało nam się spotkać z autorką książki "Labirynt Lukrecji" na chwile przed burzą! Czy stresuje się przed spotkaniem ze swoimi czytelnikami?

  Marcin Prokop napisał książkę, która zabiera nas w podróż do czasów jego dzieciństwa. Zapraszamy do obejrzenia reportażu Ludwika Lisa w którym, Marcin Prokop opowiada m.in.: jak zrodził się pomysł napisania tej książki, jak wyglądał jego najnowocześniejszy komputer i czym różnią się kozaki damskie od oficerskich! W studiu, autor, zdradził nam czy historie opisanie w książce są autentyczne!

  O Jeniffer Worth, autorce książki "Zawołajcie położna" na kanwie, której powstał popularny serial "Z pamiętnika położnej", o równouprawnieniu, rodzeniu, kobietach i dzieciach rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Suzannah Hart i Juliette Walton, córkami najsłynniejszej brytyjskiej położnej! Jaką matką była Jeniffer?

  Finaliści X-Factor i You Can Dance stworzyli wraz z młodzieżą spektakl „Bagno”. Inspiracją było „Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego. Na scenie Dzień Dobry TVN młodzież z Teatru Muzyczny Luk-Sfera wykonała fragment spektaklu. Sebastian Chmiel, wokalista, finalista programu X-Factor, z zespołu Avocado, oraz Martyna Andrzejczak, tancerka, finalistka programu You Can Dance, w studiu Dzień Dobry TVN, opowiedzieli o swoim wyjątkowym projekcie.

  Jest doskonale znany polskiej publiczności teatralnej, telewizyjnej i radiowej. Zagrał w większości kultowych polskich filmów, od ponad 30 lat związany jest z Teatrem Współczesnym w Warszawie. Z Krzysztofem Kowalewskim i Borysem Szycem, któremu pan Krzysztof "zagradzał drogę", rozmawialiśmy o tym, co to znaczy "zmałpieć", dlaczego polscy aktorzy nie powinni jeździć do Mongolii oraz czego można się dowiedzieć z książki „Taka zabawna historia”, w której Krzysztof Kowalewski odpowiada na pytania Juliusza Ćwielucha.

  "Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską" - to książka, która - choć na rynku wydawniczym ukaże się dopiero za dwa tygodnie - już została uznana za najlepiej sprzedającą się książkę w zamówieniach. Czy Anna Lewandowska sama napisała tę książkę? O komentarz na temat książki Lewandowskiej poprosiliśmy dziennikarkę Dzień Dobry TVN Agnieszkę Jastrzębską.

  Reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer - jak sam twierdzi - geniuszem nie jest. Potwierdzają to oceny na świadectwach szkolnych. Ale po lekturze książki Omeny Mensah o motywacji miał nadzieję, że może gdzieś ten jego geniusz się czai. W końcu podobno świetny pianista Rafał Blechacz też orłem w szkole nie był, a konkurs im. Fryderyka Chopina wygrał. Tak przynajmniej twierdziła Omenaa. Czy jej teoria się potwierdziła?

  Kalina Jędrusik, Beata Tyszkiewicz, Barbara Brylska, Grażyna Szapołowska, Katarzyna Figura - to polskie gwiazdy, które rozpalały do czerwoności męską część publiczności kinowej i teatralnej. Stały się również bohaterkami książki Krzysztofa Tomasika: "Seksbomby polskiego kina". Autora gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Dlaczego wybrał właśnie te aktorki? Co decydowało o tym, że zostały okrzyknięte "seksbombami"? Czy któraś z postaci "uwiodła" autora książki?

  Michał Pieróg wydał w tym roku swoją biografię, która wywołała wiele kontrowersji. Ale to nie jedyna rzecz, w którą się ostatnio zaangażował. Czy czymś zaskoczył dziennikarkę Dzień Dobry TVN Agnieszkę Jastrzębską?

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara poznała sekrety jednego z najpiękniejszych i najbardziej znanych muzeów świata - madryckiego Prado. Jej przewodnikiem był pisarz Javier Sierra. Opowiedział jej m.in. o przesłaniach zapisanych przez malarzy w swoich dziełach.

  Gościem Dzień Dobry TVN był Bartosz Świderski, ojciec 12-letniej córki. 8 lat temu, po kilku latach wspólnego pożycia, rozstał się z ze swoją żoną, zdeklarowaną feministką. Postanowił swoją historią podzielić się z innymi w książce "Mam dziecko z feministką". Dlaczego nie podpisał tej książki swoim nazwiskiem? Czego należy się spodziewać, kiedy wchodzi się w związek z feministką? Czy z feministką da się żyć? Czy feministka może na 100 proc. zaangażować się w macierzyństwo?

  Według niej media zmieniają się na lepsze. Zamieszkała w Bibliotece Narodowej. Karolina Korwin - Piotrowska popełniła kolejną książkę: "Ćwiartka raz". Zmieściła tam aż 25 lat polskiego show-biznesu. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o kulisach powstawania książki.

  Wcześniej był Zorro teraz są kołysanki. Anna Czartoryska - Niemczycka i Julia Kamińska zwarły szyki i śpiewają do poduszki. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska spotkała się z aktorkami, które pięknie śpiewają. Czy aktorki się przyjaźnią? Jak czuje się Ania? Czy zna już płeć swojego dziecka? Kiedy rozwiązanie?