książka

  książka

  "Notebook" to powieść sensacyjana, wydana - jak mówi autor - w technologii rozszerzonej rzeczywistości. Oznacza to, że możesz ją nie tylko czytać, ale dzięki darmowej aplikacji, możesz ją także oglądać jak film na swoim tablecie. Ponoć to pierwsza tego typu książka na świecie. Gościem Dzień Dobry Wakacje był dziennikarz Tomasz Lipko, autor powieści "Notebook".

  Na rynku wydawniczym pojawiła się własnie książka Wacława Krupińskiego "Jan Kanty Osobny", która jest opowieścią o kompozytorze, malarzu, architekcie Janie Kantym Pawluśkiewiczu. Prace nad tym wywiadem-rzeką trwały 10 lat, a wszystko po to: "Żeby uporządkować pewne rzeczy, spojrzenie na współczesną estetykę, na współczesne zjawiska, nie najszerzej tylko z naszego, wiejskiego punktu widzenia"

  Alexi Lubomirski, rozchwytywany fotograf, jest również utalentowanym pisarzem! Jego książka, którą napisał jako prezent na pierwsze urodziny swojego syna, "Rady dla młodego dżentelmena" ukazała się już w siedmiu wersjach językowych, ostatnio także po polsku. Kinga Rusin spytała "księcia fotografii" jak, w natłoku zajęć, znajduje czas na promocję książki i czy czyta ją swojemu pierworodnemu!

  Katarzyna Frąckowiak choruje na reumatoidalne zapalenie stawów. Chorobę wykryto, kiedy miała 13 lat. Mimo bólu jest optymistką i - jak brzmi tytuł jej książki - nie boi się ciemności. Kasię bardzo wspiera siostra Aleksandra Frąckowiak-Paderska. W jaki sposób Ola pomaga Kasi? Kto jeszcze wspiera Kasię? Czy udało jej się zaprzyjaźnić z chorobą? Siostry zasiadły na kanapach Dzień Dobry TVN.

  Gość Dzień Dobry TVN Suki Kim spędziła w Korei Północnej - kraju komunistycznego terroru - około 200 dni. Uczyła tam angielskiego dzieci wysoko postawionych dygnitarzy partyjnych. Swój pobyt opisała w książce. Czy publikując wspomnienia, nie naraziła na niebezpieczeństwo osoby, o których napisała? Jak wyglądała jej praca? Do czego musiała się zobowiązać? Czy mogła korzystać z internetu?

  Gość Dzień Dobry TVN aktorka Anna Mucha wydała książkę, która nosi tytuł "Toskania, że Mucha nie siada!". Dlaczego pisała ją aż 10 lat? Czym różni się jej przewodnik od innych, dostępnych na rynku? Czy było coś, co ją zaskoczyło w Toskanii? O czym ma być kolejna książka?

  Gość Dzień Dobry TVN Håkan Nesser to znany na świecie autor powieści kryminalnych. Kiedyś pracował jako nauczyciel, a teraz utrzymuje się z pisania. Jak przygotowuje się do pisania? Dlaczego skoncentrował się tylko na kryminale? Czy mroczność, z którą kojarzy się niektórym Szwecja wpływa na klimat jego książek?

  Gość Dzień Dobry TVN Olaf Lubaszenko należał do lubianych i chętnie oglądanych aktorów. Niestety jakiś czas temu zniknął z ekranów. Co się z nim działo w tym czasie? Z jakimi problemami zdrowotnymi zmaga się aktor? O czym jest książka "Chłopaki niech płaczą"? Dlaczego Olaf Lubaszenko woli komunikować się z rodzicami za pomocą SMS-ów?

  W 2010 r. w katastrofie lotniczej zginął prezydent Polski Lech Kaczyński, a wraz z nim 95 członków delegacji polskiej na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej oraz załoga samolotu. Na temat przyczyn katastrofy powstało wiele teorii spiskowych, którymi zainteresował się niemiecki publicysta Jurgen Roth. Ich analizę zawarł w swojej książce „Tajne akta S”. Publicystę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Izabela Kuna o Andrzeju Saramonowiczu: "Na pierwszy rzut oka jest strasznym bucem i to jest prawda, on jest bucem... ale uroczym". Postanowiliśmy się dowiedzieć czy reżyser, scenarzysta, dziennikarz i pisarz, który wszystko robi "po swojemu", ma autorytety i kogo uważa za swojego mentora oraz dlaczego uważa, że we współczesnych czasach mamy do czynienia z kryzysem męskości.

  Jednym ze znakomitych gości VI Warszawskich Targów Książki był Czesław Okińczyc - bohater książki "Okińczyc, wileński autorytet. Opowieść o wolnej Litwie". Kim jest? Co zrobił dla Polski i Litwy?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś reżysera "Pitbulla" i "Służb specjalnych" - Patryka Vegę. Co znajdziemy w jego, wydanej właśnie, książce pt. "Złe psy. W imię zasad" i dlaczego zdecydował się ja napisać? Czy ciężko było wniknąć w środowisko policyjne i zdobyć ich zaufanie? Jak, reżyser, ocenia działania policji w Knurowie, w wyniku których zginął kibic?

  Bartosz Obuchowicz jest ojcem dwóch córek, 9-letniej Marianny i 6-letniej Marceliny. W Dzień Dobry TVN aktor razem z młodszą córką zrecenzowali książki dla dzieci, które im wysłaliśmy. Przynieśli także kilka swoich pozycji. Które książki polecają? Dlaczego Bartosz uważa, że niektóre z nich mogą rodziców w wielu kwestiach wyręczyć? "Pan Pierdziołka spadł ze stołka" - co w tej lekturze jest tak fascynującego, że aktor zachwycił dzieci w przedszkolu córki? I kto w rodzinie Obuchowiczów wyszukuje książki?

  W dzisiejszym kąciku literackim Dzień Dobry TVN gościliśmy wokalistę zespoły Video i jego 7,5-letnią córkę Lili. Do Wojtka i Lilki Łuszczykiewicz wysłaliśmy 4 książki. Jak je oceniają? Które lektury podbiły serce dziewczynki, a które jej się nie spodobały? Czego Lili i jej tata szukają w książkach? W jakiej literaturze gustują? Dlaczego magiczny świat jest dla Lilki tak fascynujący?

  W księgarniach pojawiła się książką Justyny Kopińskiej "Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?". Bohaterka książki prowadziła zakład opiekuńczo-wychowawczy Sióstr Boromeuszek w Zabrzu. Mówiono o nim "Inkubator przestępczości", a to dlatego, że siostry stosowały przemoc wobec swoich wychowanków. Niestety musiało w nim dojść do tragedii, by sprawa wyszła na jaw. Na ile lat więzienia została skazana siostra Bernadeta? Dlaczego inne siostry nie zostały pociągnięte do odpowiedzialności? Czy coś się zmieniło w ośrodku od czasu tragedii? Jakie są wyniki kontroli w innych ośrodkach? Jaką osobą jest siostra Bernadeta? W Dzień Dobry TVN gościliśmy autorkę książki Justynę Kopińską i wychowankę zakładu Anetę Bajek.

  20 kwietnia tego roku ukazała się nowa płyta Tomka Lipińskiego „To, czego pragniesz". Pierwsza od 13 lat z nowym repertuarem. Tego samego dnia ukazała się na rynku książka "Dziwny, dziwny, dziwny", ­wywiad-rzeka z Lipińskim, który przeprowadził Piotr Bratkowski. Kto przygotował okładkę albumu? Komu artysta poświęcił dużo miejsca w książce? Z kogo dumny jest Tomasz Lipiński? Co dla niego jest ważne w życiu? Jakie ma plany na ten rok? Artystę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Jakie cechy musi posiadać szpieg i jak wygląda praca tajnego agenta w dzisiejszych czasach? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Charlesa Cumminga, autora książek o tematyce szpiegowskiej, który ma za sobą udział w rekrutacji do MI6, czyli brytyjskiego wywiadu. Kiedy możemy spodziewać się ekranizacji jego najnowszego dzieła "Obcy kraj"?

  Za sprawą książki Johna Carlina "Tajemnica Oscara Pistoriusa" wraca sprawa niepełnosprawnego sportowca odsiadującego w więzieniu karę za nieumyślne spowodowanie śmierci swojej dziewczyny Reevy Steenkamp. Z Johnem Carlinem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara. Pod jak wielką presją pisał książkę? Czy był w sądzie tego dnia, kiedy pokazywano drastyczne zdjęcia z miejsca zbrodni? Dlaczego nie udało mu się porozmawiać z rodzicami Reevy Steenkamp? Ile Oscar Pistorius wydał na obronę? Czy jego zdaniem sportowiec zabił swoją dziewczynę z premedytacją?

  Już jutro w Dzień Dobry TVN: święta coraz bliżej - najwyższy czas poznać sekret tradycyjnego, wielkanocnego żurku. Pokażemy Wam, jak samodzielnie, łatwo i tanio, ale wyjątkowo udekorować dom na święta. Poznacie najnowszą modę wśród fanów hulajnóg, a także dowiecie się, jak zmusić do nauki dziecko, które ma awersję do książek. Bądźcie z nami jutro od 8.00!

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił duet Peter and Jacob, czyli Piotr Szumlas i Jakub Zaborski. Zaprezentowali utwór "The Red Queen", dla którego inspiracją była książka o tym samym tytule. Nam bardzo się podoba, a Wam? W lutym tego roku ukazała się ich debiutancka płyta.

  Kirstie Clements pracowała w australijskim wydaniu Vogue'a przez 25 lat. Przeszła tam wszystkie szczeble kariery - od recepcjonistki do redaktor naczelnej. Z bliska obserwowała brutalny świat wielkiej mody. Gdy z dnia na dzień została zwolniona, opisała swoją historię w książce "Vogue. Za kulisami świata mody". Czy rzeczywiście modelki głodziły się przez sesjami? Dlaczego Kirstie jest przeciwna zatrudnianiu do sesji dziewcząt poniżej 16. roku życia? Czy graficy bardzo ingerowali w zdjęcia australijskiego Vogue'a? Z Kirstie Clements rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.

  Zaczęło się od żartów na temat bloga Kasi Tusk. Dziś śmieją się ze wszystkiego i wszystkich. Ostatnio wydali książkę – przewodnik po życiu, śmierci i modnych apaszkach. Dlaczego ukrywają twarze? Czy zarabiają na swoich żartach? Dlaczego jedno z wydawnictw nie chciało wydać ich książki? Czy mają pieniądze na procesy wytoczone przez osoby, które poczują się urażone ich żartami? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Maciej i Lucjan, czyli Make life harder.

  Janka Ochojska działaczka społeczna i założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej. Od ponad 20 lat organizuje konwoje i pomoc humanitarną dla najbardziej potrzebujących części świata, w tym dla Czeczeni, Sudanu, czy Autonomii Palestyńskiej. Jak znajduje siły, aby nieść pomoc innym? O czym jest ostatnio wydana książka "Świat według Janki"? Na co przeznaczone będą pieniądze ze sprzedaży książki? W Dzień Dobry TVN gościliśmy Janinę Ochojską, działaczkę humanitarną, założycielkę Polskiej Akcji Humanitarnej. Jaki prezent otrzymała od nas?

  Do pracy przychodzi na 21.00. Na pytanie, czy mężczyźni oferują jej seks, odpowiada: "nie jest ważne, gdzie mężczyzna nabiera apetytu ważne, żeby jadał w domu". Właśnie ukazała się jej książka „Wenus bez futra”. Pracuje w klubie go-go i nie wstydzi się swojej pracy. Gościem Dzień Dobry TVN była Sasza Różycka. Co oferuje mężczyznom? Ile pieniędzy wydają w klubach go-go? Jak wyglądają kulisy pracy w klubach go-go? Czy mężczyźni proponowali jej seks, kiedy była dla nich tylko osobą do towarzystwa? Co jej dają tego typu relacje?

  Gość Dzień Dobry TVN brytyjska psycholog Jacqui Marson napisała książkę "Bycie miłym to przekleństwo". Czy według autorki rzeczywiście nie warto pomagać innym, a lepiej być samolubnym? Jak być asertywnym nie raniąc przy tym? Dlaczego warto najpierw być miłym dla siebie, a dopiero potem dla innych?

  Halina Kunicka 18 lutego skończy 77 lat. Jednak kiedy się jej słucha wydaje się być moda duchem. Zapewnia, że jest zaprzyjaźniona z życiem. Na półki księgarń właśnie trafiła książka Haliny Kunickiej, napisana wspólnie z Kamilą Drecką, „Świat nie jest taki zły”. Okazuje się, że mało brakowało a Pani Halina zostałby prawnikiem - ze szkodą dla polskiej piosenki. W studiu Dzień Dobry TVN wielka dama polskiej estrady była naszym gościem. Oczywiście mieliśmy dla niej niespodziankę!

  Mikita Brottman - psychoterapeutka i profesor nauk humanistycznych, a prywatnie wielka miłośniczka psów. I im właśnie poświęciła swoją książkę "The great grisby" - o psach najsłynniejszych ludzi świata. Ile historii opisała w książce? Która z nich jest jej ulubioną, a która najbardziej ją poruszyła? Czyj pies był pierwszym psem terapeutycznym? Z Mikitą Brottman rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  W Ameryce Południowej spędził pięć lat. Reporter, podróżnik i fotograf podążył białym kokainowym szlakiem. Dlaczego zdecydował się na tak ryzykowną podróż? Czy grożono mu śmiercią? Jakie było najdziwniejsze pytanie jakie usłyszał w Ameryce Łacińskiej? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Łukasz Czeszumski. Jak udało mu się przeżyć?

  Już niebawem do księgarń trafi długo oczekiwana książka o Zdzisławie Maklakiewiczu - "Maklak. Oczami córki". Marta Maklakiewicz w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym, dlaczego napisała książkę o ojcu oraz dlaczego chce stworzyć kult Maklaka. Jaki naprawdę był Zdzisław Maklakiewicz? Dlaczego nie odegrał najważniejszej roli w swoim życiu - roli ojca? Czy Pani Marta poszła w ślady ojca?

  Eleanor Catton to najmłodsza laureatka prestiżowej nagrody Bookera. Wyróżnienie to otrzymali wcześniej autorzy takich bestselerów, jak "Angielski pacjent", "Lista Schindlera", czy "Życie Pi". Za co dostała nagrodę? Ile miała lat, kiedy jej ją przyznano? Na czym bazowała pisząc nagrodzoną książkę? Kto jest pierwszym recenzentem jej książek? Z Eleanor Catton spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.