kradzież

  kradzież

  Nie ma takiej rzeczy, której Polak nie próbowałby ukraść. Ile kradzieży jest odnotowywanych rocznie w Polsce? Czy jest przyzwolenie społeczne na kradzież? Jakie przedmioty wykradane są z kościołów? Z jakimi najdziwniejszymi łupami zetknęli się policjanci?

  W poniedziałkowy poranek w Dzień Dobry TVN: najgorsze przezwiska, jakie mogą usłyszeć w szkole Twoje dzieci. Oprócz tego okradziony Roman Giertych - gdzie szukać pomocy po włamaniu do domu? A także wypowiemy słowa, które chce słyszeć od kobiety każdy mężczyzna oraz pokażemy szkołę, do której chciałoby chodzić każde dziecko. Bądźcie z nami! Zaczynamy o 8:00 rano.

  Z gośćmi Dzień Dobry TVN Piotrem Mosakiem, psychologiem oraz Krzysztofem Rutkowskim, prywatnym detektywem porozmawialiśmy o tym, jak się ustrzec przed kradzieżą. Niestety tego typu przestępstw jest coraz więcej. Dlaczego nie reagujemy, gdy w naszej obecności dzieje się coś złego? I jakich sposobów najczęściej imają się złodzieje?

  Plecak z baterią słoneczną, plecak z etui na okulary, torba ze szmatką na smyczy, plecak z RFIDsafe, telefon komórkowy z linijką - te innowacyjne gadżety przedstawił w Dzień Dobry TVN Kuba Klawiter.

  Dziennikarz Jacek Pałasiński, będąc w Brukseli, stracił telefon komórkowy. Okazało się, że gadżet nie zawieruszył się "sam", a został ukradziony. Dzięki aplikacji zainstalowanej w telefonie polski dziennikarz szybko poznał nowego "właściciela" komórki, ba... stał się niejako członkiem jego rodziny. Jak Jacek Pałasiński doszedł do prawdy? Czy belgijska policja złapała złodzieja? Jak złodziej zareagował na smsy Jacka Pałasińskiego?

  Pracownicza lodówka. Kiedy nikt nie widzi można skubnąć co nieco. Czy wtedy stajemy się złodziejami? Co ginie z naszych miejsc pracy i ilu Polaków okrada swojego pracodawcę? O "corpo-jumaczach" - Filip Chazjer.

  A razem z nim paszport, karty kredytowe i.. sentyment! 9, 10, 7, 4, 100 oraz 80 000 - czego? Tak wyglądał 5. sezon "Kobieta na krańcu świata" w liczbach". A jak wyglądał od kulis? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN, sama Martyna Wojciechowska, czyli Juliusz Verne w kobiecym i telewizyjnym wcieleniu!

  To wyjątkowa pozycja na rynku literackim. Jej współautorem i jednocześnie bohaterem jest były recydywista dorastający w świecie zbrodni. Ggościem Anny Dziewit w Dzień Dobry TVN był Andrzej Grzyb.