kolekcja

  kolekcja

  22 listopada na aukcję trafi niezwykła kolekcja dzieł sztuki współczesnej. To ponad 60 talerzy ozdobionych m.in. przez Tadeusza Kantora, Jerzego Nowosielskiego, Jana Lebensteina i Zbigniewa Makowskiego. Czy zbiory sztuki, takie jak kolekcja talerzy Jana Styczyńskiego powinno się rozdzielać? Jakie ceny mogą osiągnąć podczas aukcji? Opowiedział nam Juliusz Windorbski, prezes domu aukcyjnego.

  Przez 40 lat dziennikarz sportowy Stefan Szczepłek zbierał gadżety, z których posiadania ucieszyłby się każdy wielbiciel piłki nożnej. Co niezwykłego znajduje się w tej kolekcji? Gdzie można ją zobaczyć? Sprawdził to prezenter pogody Maciej Dolega.

  O projektancie Macieju Zieniu sporo się ostatnio mówiło w kontekście jego wyjazdu z Polski i problemów biznesowych. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, by powiedział nam, jak było naprawdę z szeroko komentowanymi pogłoskami o bankructwie i jakie ma plany na przyszłość. Czy ostatnie doświadczenia nauczyły go czegoś? Czy szykuje nową kolekcję?

  Można kolekcjonować znaczki, pocztówki i puszki. Można też zbierać rysie :) Przekonał się o tym dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki, który spotkał się z właścicielem kolekcji tych drapieżnych zwierząt - Sławkiem Rysiem. Zobaczcie, jakie przedmioty ma w swoich zbiorach i w jaki sposób wszedł w ich posiadanie.

  Aneta Popiel-Machnicka - wraz ze swoimi dziećmi - kolekcjonuje i restauruje stare domki dla lalek. Na podstawie ich wnętrz można dowiedzieć się wiele na temat życia w czasach, w których powstały. Panią Anetę i jej dzieci - Różę i Lwa zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby powiedzieli, gdzie można zobaczyć kolekcję i czym różnią się te domki od współczesnych.

  Anna Słomowicz, Agnieszka Sawicz i Monika Bajerska kilkanaście miesięcy temu postanowiły projektować ubrania dla dzieci. Mimo że ruszają dopiero w sierpniu tego roku, to ich kolekcjami już teraz zachwyca się cały świat. Kilka modeli mogliśmy zobaczyć w Dzień Dobry TVN.

  Na Fashion Week w Łodzi Ewa Minge pokazała swoje dwie kolekcje. Jej pokaz oglądał dziennikarz modowy Rocco Leo Gaglioti, z którym Ewa zna się od jakiegoś czasu. Co ich łączy? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Najnowsza kolekcja Macieja Sieradzky'ego była inspirowana programem Agent. Była to dobra okazja dla uczestników programu, aby ponownie spotkać się w większym gronie. Na pokazie pojawiła się również dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska, aby zapytać gwiazdy Agenta, czego nauczyły się podczas programu.

  Jesteśmy pierwszą ekipa telewizyjną, której Łukasz Jemioł pokazał swój apartamet w centrum Warszawy. Zobaczcie, jak mieszka znany projektant i, co kolekcjonuje. Czy wiecie, że Łukasz Jemioł najchętniej spędza czas w kuchni, bo - jak mówi kocha gotować... Które pomieszczenie zrobiło największe wrażenie na dziennikarzu Dzień Dobry TVN Mateuszu Hładkim?

  Neony są ozdobą niejednego budynku. Niektóre z nich to prawdziwe dzieła sztuki, dlaczego znalazł się ktoś, kto je zaczął kolekcjonować. Zobaczcie, kto to taki. Dowiedzieliśmy się również, gdzie można zobaczyć tę kolekcję i jak powstają neony.

  Niedawno odbył się pokaz autorskiej kolekcji Tomasza Ossolińskiego, inspirowanej różnorodnością przyrody i bogactwem kultury Podhala. Po ciężkiej pracy nad kolekcją projektant regeneruje siły w Bukowinie Tatrzańskiej. Spotkał się z nim prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Kiedy kolekcja pojawi się w butikach Tomasza?

  Agnieszka Jastrzębska wybrała się na Paryski Tydzień Mody. Spotkała się tam z Ewą Minge, której kolekcji haute couture, oczywiście, nie mogło w Paryżu zabraknąć! Co projektantka powiedziała nam o kotach, motylach i swojej kolekcji, o czym możemy przeczytać w jej biografii i jak zapowiada się nowy etap w życiu Ewy?

  W pracowni Jakuba Jacoba Bartnika, zwycięzcy pierwszej edycji programu Project Runway, praca wre. Młody projektant przygotowuje swoją nową kolekcję i wielki pokaz. Gdzie i kiedy zaprezentuje swoje projekty? Czym różni ta kolekcja od wcześniejszych? Czym się inspirował przy jej tworzeniu? Czy udział w Project Runway pomaga mu w karierze? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Jak się okazuje, moda jest ważna także w kuchni. Gość Dzień Dobry TVN Agnieszka Ratajczak pokazał nam modne i kolorowe fartuchy dla całej rodziny, które sama zaprojektowała. W nich można gotować i podejmować gości. Skąd pomysł na taki biznes? Jak powstała kolekcja? Z czego uszyte są fartuchy? Dowiedzieliśmy się również od prowadzącego Dzień Dobry TVN Roberta Kantereita, jak szybko i łatwo można zmniejszyć ubranie. ;)

  Można zbierać znaczki, monety, ale oni zbierają buty. W Warszawie odbyła się największa europejska impreza obuwia sportowego. Im bardziej limitowana seria tym lepiej. "Uważaj jak chodzisz, bo możesz nadepnąć na coś więcej niż tylko okrycie stopy". Jak reagują miłośnicy butów sportowych kiedy ktoś im nadepnie na odcisk?

  Najchętniej robią to Amerykanie, ale moda na poszukiwanie swoich przodków zagościła już w Polsce na dobre. Małgorzata Szumska pojechała w podróż śladami swoich dziadków, a za GPS posłużyły jej rodzinne opowieści przekazywane w z pokolenia na pokolenie. W studiu Dzień Dobry TVN towarzyszył jej Łukasz Maurycy Stanaszek, antropolog. Dlaczego z takim uporem szukamy naszych przodków? I co ma to wspólnego z chromosomem Y?

  Patryk Kryślak projektuje i sam szyje zaprojektowane przez siebie ubrania. W studiu Dzień Dobry TVN pokazał nam swoją kolekcję. Podobają się Wam jego propozycje? Ile trzeba zapłacić za jego ubrania?

  Co zaskoczyło Joannę Przetakiewicz w programie "Project Runway"? Jak jurorka ocenia uczestników programu? Czy jurorzy "Project Runway" spotykają się poza planem? Czy Joanna Przetakiewicz miała czas na stworzenie własnej kolekcji? Z projektantką i jurorką spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  "Uwierzyłam, że jestem kolekcjonerką i, że mam dobrą kolekcję". W Madrycie spełniło się wielkie marzenie Grażyny Kulczyk. W prestiżowej "Santander Art Gallery" pokazano, należąca do niej, kolekcję dzieł polskich twórców XX i XXI wieku zatytułowana: "Każdy dla kogoś jest nikim". O kolekcji i o polskiej sztuce współczesnej opowiedziała nam Joanna Mytkowska, dyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

  W Krakowie jest taka rodzina, która od 20 lat zbiera zabawki. Ma tych zabawek w swojej kolekcji 40 tysięcy. A wartość niektórych z nich jest szacowana nawet na kilkaset złotych. Dorota Wellman spotkała się z kolekcjonerem zabawek Panem Sosenko. Z jakiego eksponatu są najbardziej dumni? Zobaczcie tę niezwykłą kolekcję!

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska odwiedziła Macieja Zienia w jego nowym atelier, gdzie trwają ostatnie przygotowania do pokazu. Czym zaskoczy nas nowa kolekcja Zienia? Jakie kolory będą królować wiosną i latem 2014 roku?

  Mówi, że czuje się, jak przed maturą, tylko jest lepiej przygotowany. Nie śpi od wczesnego ranka, bo dziś pokazuje swoją nową kolekcję. Projektant Robert Kupisz, wraz z modelami, był gościem Doroty Wellman i Marcina Prokopa w Dzień Dobry TVN. My jesteśmy przekonani, że kolekcja będzie wyjątkowa, jak wszystkie dotychczasowe.

  "Nauka to potęgi klucz, w tym moc, co więcej umie" - pisał Ignacy Baliński. Nasi goście są potwierdzeniem tej maksymy. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Barbara Sobowska oraz Krzysztof Daniewski.

  Jestem jeszcze dzisiaj taki podekscytowany, jestem bardzo zadowolony - mówił w Dzień Dobry TVN o swoim pokazie Dawid Woliński. Ile czasu zajęło mu przygotowanie całej kolekcji? - Jest bardziej kobieca, jest troszeczkę więcej w niej fantazji, pozwolilem sobie na takie, rzeczy, które już nie są popularne w modzie... wszystko jak spod igły - mówił o swojej kolekcji Dawid Woliński, ktorego zapytaliśmy także o to, czym zaskoczy nas nowa edycja "Top model"?

  Na Russia Fashion Week dziennikarka Agnieszka Jastrzębska spotkała się z projektantką tuż przed jej moskiewskim pokazem. Ewa jest pierwsza Polką, która pokazała swoją kolekcję w majestatycznej Rosji. Buty, biżuteria, odzież, nakrycia głowy - ile czasu zajęło jej przygotowanie tej wyjątkowej kolekcji?

  W studiu Dzień Dobry TVN prezes marki Deni Cler Katarzyna Niezgoda uchyliła rąbka tajemnicy na temat nowej kolekcji wiosna/lato 2012. Co będzie najmodniejsze w tym sezonie, co powinno znaleźć się w szafie każdej eleganckiej kobiety i w czym wkroczyć na bal karnawałowy?

  Największe gwiazdy spotkały się wczoraj na pokazie Macieja Zienia. Pokaz letniej kolekcji „Look AT time” Wiosna 2012 odbył się w warszawskim klubie Soho Factory. Co będziemy nosić wiosną i latem przyszłego roku? Pokaz Macieja Zienia jest dobrym pretekstem do rozmowy na temat całości pracy twórczej projektanta i jak nie będąc skandalistą zrobić karierę?

  Już dziś wieczorem pokaz najnowszej kolekcji Macieja Zienia wiosna-lato 2012. Z projektantem przed pokazem spotkała się dziennikarka Anna Puślecka i stylista Tomasz Jacyków. Zobacz w Dzień Dobry TVN nowe projekty Macieja Zienia!