kobiety

  kobiety

  Kto zaraził je miłością do latania? Czy od zawsze wiedziały, że będą pilotami i, czy ciężko było zrealizować swoje marzenia? Na krakowskim lotnisku, z kobietami, które zasiadają za sterami samolotów pasażerskich rozmawiała Kinga Burzyńska.

  170 projektantów wybranych wśród 600. Byliśmy na największych targach mody niszowej w Polsce. Opanowały je kobiety. Jak Dzień Dobry TVN utorowało im drogę do sukcesu?

  Zapomniałam, odłożyłam na chwilę, wypadło mi... Okazuje się, że te niewinne "zagubienia" mogą kosztować kobietę tyle, o nowy samochód – nawet 87 tysięcy złotych! W studiu zień Dobry TVN gośćmi były: Edyta Olszówka, Małgorzata Potocka oraz Beata Tyszkiewicz. Czy i one gubią nie tylko pieniądze?

  Niebawem ukaże się jej książka. Chce przełamać stereotyp, że kobiety nie lubią seksu i, że uprawiają go tylko dlatego, by zaspokoić mężczyzn. Jakie jeszcze krzywdzące stereotypy próbuje obalić na swoim blogu? Dlaczego zaczęła ujawniać intymne szczegóły ze swojego życia? Gościem Dzień Dobry TVN była Zoe Margolis, bardziej znana pod pseudonimem Abby Lee. Dlaczego zdecydowała się używać pseudonimu?

  Liya Kebede to etiopska modelka, aktorka i projektantka mody. Prowadzi też własną fundację. Agnieszka Jastrzębska spotkała się z nią podczas festiwalu w Cannes. Jak rodzą kobiety w Etiopii, gdzie zamiast cieszyć się stanem błogosławionym drżą o swoje zdrowie i życie?

  Delikatność, wrażliwość i determinacja w dążeniu do celu – to kobiece zalety. Jednak każda kobieta ma także wady. Jakie? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Krzysztof Skórzyński, Krzysztof Hołowczyc oraz Rafał Cieszyński.

  Ciemna brama, powrót wieczorem z pracy, spacer z psem. Kobieta w wielu sytuacjach może czuć się zagrożona. Jak obronić samą siebie i nie dać się zastraszyć? Wie to najlepiej Katarzyna Olubińska wspierana przez swojego trenera.

  "Nie opuszczaj mnie i szanuj moją mamę" - to wspólne przedsięwzięcie artystyczno-społeczne Centrum Praw Kobiet oraz rapera Bęsia. Teledysk jest elementem kampanii promującej odpowiedzialne ojcostwo i niestosowanie przemocy wobec kobiet i dzieci. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Łukasz Bęs- raper Bęsiu- oraz Urszula Nowakowska z Centrum Praw Kobiet.

  Jest młoda ambitna i wie, co chce robić w życiu. Kinga - jedna z niewielu dziewczyn w Polsce, które uprawiają skoki narciarskie! Kiedy zaczęła skakać i jak podobał jej się pierwszy skok?

  Czy rzeczywiście, dla mężczyzn, liczy się, u kobiet, przede wszystkim inteligencja, a uroda lub zdolności kulinarne maja drugorzędne znaczenie? A może, wybieranie partnerek inteligentnych wynika z męskiego wygodnictwa? O tym, jakich kobiet szukają mężczyźni rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Domanem Nowakowskim, Piotrem Kędzierskim i Marią Rotkiel.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska wybrała się na premierę filmu „Dzień kobiet”. Zapytała gwiazdy, co dla nich oznacza kobieca solidarność. A w studiu Dzień Dobry TVN Jolanta Pieńkowska rozmawiała z Katarzyną Kwiatkowską.

  Dwaj śmiałkowie odważyli się wziąć udział w eksperymencie holenderskiego programu „ Króliki Doświadczalne” i poczuć ból, jaki przechodzą rodzące kobiety. Po dwóch godzinach się poddali. Czy bóle porodowe możemy porównać z innymi? Dlaczego mężczyzna nie jest w stanie znieść tego bólu? Co sądzą o tym eksperymencie goście Dzień Dobry TVN: Katarzyna Bosacka i prof. Romuald Dębski?

  Czy kobiety są bardziej skłonne do poświęceń niż mężczyźni? Dlaczego żony są w stanie poświęcić dla mężą karierę zawodową i czy takie postępowanie może zwrócić się przeciwko nim? W studiu Dzień Dobry TVN o poświęceniu rozmawialiśmy z minister Anną Kalatą, dziennikarką Aleksandrą Kutz, bizneswoman Dominiką Kraśko Białek i psycholog Moniką Dreger.

  Regularne badania są głównym orężem kobiet w walce z rakiem szyjki macicy. Do systematycznych badań namawiały w Dzień Dobry TVN Anna Dereszowska, która wspiera kampanię walki z rakiem szyjki macicy, założycielka organizacji "Kwiat kobiecości" Ida Karpińska oraz ginekolog Małgorzata Rekosz!

  Czy poród w domu jest bezpieczny? Czy każda kobieta może rodzić w domu? Dlaczego kobiety boją się rodzić siłami natury? Małgorzata Borecka, prezes Stowarzyszenia Doula w Polsce i Joanna Pietrusiewicz z Fundacji "Rodzic po Ludzku" były gośćmi Dzień Dobry TVN. Czym jest tzw. dom narodzin?

  O co kobieta nigdy nie powinna pytać mężczyzny? Czy kobietom i mężczyznom uda się kiedyś porozumieć? Dlaczego my jesteśmy z Wenus, a oni są z Marsa? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy socjologa dr. Tomasza Sobierajskiego. Co znaczy, gdy kobieta mówi do mężczyzny: "mam problem", "jeszcze się nad tym zastanowię" lub "spróbuję to zrobić"? Co mężczyzna ma na myśli, gdy mówi: "jesteś pewna, że dobrze to robisz"?

  Choroba nowotworowa to najczęstsza przyczyna śmierci w Polsce. Z badań wynika, że w naszym kraju na 100 tysięcy kobiet 15. choruje z powodu raka szyjki macicy. To najwyższy wskaźnik w Europie. Na raka piersi umiera 30. kobiet na 100 tysięcy. Rak zazwyczaj wykrywany jest za późno. W myśl maksymy: "Lepiej zapobiegać niż leczyć" aktorka Ewa Gawryluk oraz aktorka Dorota Deląg zaangażowały się w akcję Rajd Polski Kobiet, która ma na celu walkę z nowotworami. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy je obie.

  W Europie aż 27 procent kobiet nie jest zainteresowanych seksem. Im starsza kobieta, tym mniejszą namiętnością się wykazuje. Czy trzeba z tym problemem iść do specjalisty? W studiu Dzień Dobry TVN seksuolog prof. Zbigniew Izdebski zanalizował i ocenił seksualność Polek.

  Wyniki ostatnich badań amerykańskich naukowców wskazują na to, że kobiety są bardziej empatyczne, bardziej cenią sobie zasady moralne i są mniej samolubne niż mężczyźni. Tezę tę potwierdza także liczba przestępstw, których sprawcami są częściej mężczyźni niż kobiety. Czy mężczyzn cechuje całkowity brak kręgosłupa moralnego? Czemu w takim razie płodzą dzieci, opiekują się nimi i czemu potrafią tworzyć trwałe związki? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psychologa Marię Rotkiel.

  Jeżeli kobieta lubi dobrze wyglądać i o siebie dbać, to nie ma problemu. Problem pojawia się wtedy, gdy kobieta wyjście z domu uzależnia od tego, czy ma makijaż i do aspektu swojego wyglądu przywiązuje zbyt wielką wagę. - Jeżeli ta kwestia determinuje nasze samopoczucie i tylko na tym budujemy naszą samoocenę, to mamy kłopot, bo nie da się idealnie wyglądać - uważa psycholog Maria Rotkiel, gość Dzień Dobry TVN. A Ty, czy wyjdziesz z domu bez podkładu na twarzy i tuszu na rzęsach?

  Czego mężczyzna nigdy nie powinien mówić kobiecie? Co mu grozi, gdy powie partnerce, że jest za gruba? Co odpowiedzieć żonie, gdy pyta o swój wygląd? - Należy kłamać. Nigdy, przenigdy nie wolno mówić kobiecie, że jest gruba, brzydko wygląda, że nie jest umalowana i ma tłuste włosy - mówił to w Dzień Dobry TVN z praktyki Rafał Rutkowski. Jeżeli nie wiemy, co powiedzieć, lepiej wymyć jej samochód lub wyrzucić śmieci - radził aktor. Czy zgadza się z tym aktorka Andżelika Piechowiak i Aleksandra Kisio?

  Reżyser, producent i scenarzysta. Autor takich hitów filmowych jak: "Joanna d'Arc", "Piąty element", "Leon zawodowiec". Teraz postanowił opowiedzieć historię birmańskiej opozycjonistki, aktywistki politycznej i społecznej Aung San Suu Kyi. O tym, dlaczego kobiety w jego filmach odgrywały zawsze rolę nadrzędną, opowiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Andrzejowi Sołtysikowi.

  Czy szczera, bezinteresowna kobieca przyjaźń jest możliwa? Co kobiety sądzą i mówią o innych kobietach? Jakie kobiety drażnią dziennikarkę Katarzynę Laskowską, a jakie aktorkę Alżbetę Lenską? Czy kobiety są o siebie zazdrosne i dlaczego potrzebują się porównywać? - Słowo przyjaźń jest nadużywane - uważa dziennikarka Barbara Stanisławczyk. A co Wy myślicie na ten temat?

  15 proc. Polek przyznaje się do zdrady. Jednak eksperci mówią, że liczba niewiernych kobiet może znacznie wyższa. Zdradzamy dlatego, bo to lubimy czy dlatego, że jesteśmy nieszczęśliwe? A może po prostu nudzimy się w związku? Dlaczego i jak zdradzają kobiety? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN śpiewaczkę operową Małgorzatę Walewską, dziennikarkę i malarkę Katarzynę Lengren, socjologa i psychologa Joannę Heidtman oraz dziennikarkę Polę Czarnecką.

  Arkadiusz Pruszak w wieku 16 lat stracił rękę. Autobus, którym wracał z wycieczki szkolnej uderzył w drzewo. Wypadek zmienił całe jego życie, jednak Arkadiusz nie załamał się. Jest jedyną osobą niepełnosprawną w Polsce, która zdobyła czarny pas w karate.

  Nie znosisz niespodzianek, masz idealny porządek w szafie i na biurku, odżywiasz się wedle określonych zasad, nie tolerujesz, gdy ktoś się wtrąca w Twoje życie? Jeśli tak - jesteś typowym control freakiem! Czy bycie nim to tylko domena kobiet? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: psychologa Małgorzatę Ohme, prawniczkę Olgę Fibak, aktorkę Andżelikę Piechowiak oraz malarkę i dziennikarkę Katarzynę Lengren.

  Współcześni mężczyźni boją się kobiet silnych, zdecydowanych, samodzielnych, przebojowych - tak uważa seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz. Rodzi się więc pytanie, jakich kobiet poszukują mężczyźni? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN: Małgorzatę Pieczyńską, Magdalenę Cwenównę, Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka i Jacka Rozenka. Jak myślicie, jakich kobiet boi się prowadzący Dzień Dobry TVN Marcin Prokop?

  Okrutni, gwałtowni, niedostępni i apodyktyczni, a jednak lgnęły do nich piękne kobiety. Co takiego mieli w sobie Hitler, Stalin, Mussolini czy Mao, że mogli przebierać w kobietach? Czy władza może być afrodyzjakiem? O kobietach dyktatorów rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psycholog Marią Rotkiel i politologiem prof. Waldemarem Dziakiem z Collegium Civitas.

  A także różowy członek, wibrator-kaczuszka, makaron w kształtce penisa, bielizna erotyczna czy aromatyczne żele - to wszystko znajdziecie w pierwszym w Polsce sklepie erotycznym tylko dla kobiet. Joanna Keszka otworzyła dla Was wrota rozkoszy!