kobiety

  kobiety

  W prasie pojawiło się sporo artykułów, w których krytykowano Premier Ewę Kopacz za wprowadzenia do rządu swoich "politycznych koleżanek", żartowano z wypowiedzi Elżbiety Bieńkowskiej, czy wyrażano zdziwienie z powodu wystawienia Magdaleny Ogórek w wyborach prezydenckich. Czy kobiety, które zajmują się polityką są traktowane mniej poważnie niż mężczyźni? Porozmawialiśmy o tym z: radczynią prawną Weroniką Marczuk, socjologiem Karoliną Wigurą, blogerką Justyną Napiórkowską i pisarką Grażyną Plebanek, które gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Urszula Musiał: "Chciałyśmy bardzo zmienić swoje życie. Wcześniej kobiety nigdzie nie wychodziły. Prały, sprzątały, gotowały... Ale przyszedł czas to zmienić! Tym sposobem powstał Klub Kobiet Kreatywnych!". Zapraszamy na spotkanie z kreatywnymi kobietami ze wsi Czarne! Co jeszcze dzieje się na spotkaniach ich klubu?

  Tak zareagował prowadzący Dzień Dobry TVN Marcin Prokop, kiedy zobaczył Bartka Jędrzejaka stojącego wśród pań z jedynej w Polsce kobiecej ochotniczej straży pożarnej. Skąd wziął się pomysł na stworzenie takiej drużyny? Jak panie radzą sobie z tą niebezpieczną pracą? Co potrafią?

  W Indiach, w ciągu godziny, gwałcone są 3 kobiety... ofiarami, brutalnych gwałtów, padają najczęściej młode Hinduski i turystki. Wszystko to dzieje się za społecznym przyzwoleniem, bo: "Jeśli dziewczyna jest wyzywająca... to sama sobie jest winna". O sytuacji kobiet w Indiach rozmawialiśmy z aktorką Anną Dereszowską i reżyserem filmu "Trzy na godzinę" Małgorzatą Łupiną.

  "Grzeczna to ja już byłam" - pisze w swojej książce Joanna Keszka. Czy Polki boją się mówić o seksie? Czego można się dowiedzieć z poradnika Joanny Keszki? W jej książce są zabawy i dla czułych barbarzyńców i dla... barbarzyńców. Kto dałby się skusić na "żołnierzyka" Marcin Prokopa? Bo dobry seks lepiej łączy pary niż gar gorącej zupy na stole?

  Kochały się w nim wszystkie koleżanki z klasy Marcina Prokopa. Ale Dariusz Kordek jest już od dawna zajęty, a teraz planuje kolejny ślub... tym razem kościelny ze swoją żoną Elizą Jędrzejewską.

  Co łączy kobiety z Mosuo, Martynę Wojciechowską i Jana Nowickiego? Czy Martynie Wojciechowskiej podobało się w Królestwie kobiet i czy życie mężczyzn w tym rządzonym przez kobiety środowisku jest łatwe? No i oczywiście... 100 lat Martyno! :)

  Gok Wan prowadzi program „Stylowe rewolucje Goka”. Kim jest dla kobiet, którym pomaga? Przyznaje się do tego, że jest gejem, ale jednocześnie kocha kobiety. O swojej dualistycznej naturze, o naturze kobiet, o tym, jak traktuje mężczyzn oraz o tym, dlaczego woli przebywać w towarzystwie kobiet niż mężczyzn opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN. Jak wspomina swoją traumatyczną młodość?

  Ewa Drzyzga w kolejnym odcinku programu "Rozmowy w toku" próbuje walczyć ze stereotypem, zgodnie z którym mężczyźni są od zarabiania pieniędzy, a kobiety od prowadzenia domu. Co z tego wyszło? Zapraszamy do obejrzenia Rozmów w toku.

  "Woziłam arabskie księżniczki" to książka oparta na prawdziwych doświadczeniach Jayne Ameli Larson, które zdobyła w czasie kilkuletniej pracy jako szofer arabskich księżniczek w Los Angeles. Jak to się stało, że otrzymała tę pracę? Co kupowały jej pracodawczynie? Co ją zaskoczyło w zachowaniu arabskich księżniczek? Z Jayne Ameli Larson rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Ksawery Kalicki.

  Wszystkie czują się bardzo młodo. Porównują się do wina: im starsze- tym lepiej smakuje. Kobiety 50 plus. Zobaczcie, jak wyglądają dojrzałe kobiety, które osiągnęły sukces zawodowy jak i prywatny.

  W 2013 roku znalazła się na 6 miejscu listy najpotężniejszych kobiet świata magazynu Forbes! Z Sheryl Sandberg dyrektor operacyjną facebooka, której majątek szacowany jest na miliard dolarów rozmawiała Kinga Rusin. Czy Sheryl rzeczywiście zamierza przeznaczyć połowę swojego majątku by wspierać kobiety w walce o równouprawnienie? O tym jak wygląda sytuacja kobiet w Polsce rozmawialiśmy z Beatą Stelmach, dyrektor generalną General Electric w Polsce i krajach bałtyckich i Ewą Don-Siemion, adwokatem oraz jedną z założycieli i partnerów w kancelarii Chajec, Don-Siemion & Żyto.

  „Taniec to męska rzecz” – takim hasłem grupa tancerzy postanowiła zachęcić mężczyzn do wyjścia na parkiet i pokochania argentyńskiego tanga. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: prawnik i instruktor tańca Mateusz Sarapata, inżynier i instruktor tańca Adam Drzewicki oraz Tymoteusz Ley - introligator i właściciel szkoły tanga. Podobno kobiety kochają tancerzy!:)

  Hipsterskie hamburgery w najczystszej i najświeższej postaci. Mieszczanie -wszystko, co uwielbiacie pochodzi ze wsi. A jak się miasto wsi odwdzięcza? Filip Chajzer spacerując po polskiej wsi poznał problemy wieśniaków. Podobno w kość daje im deszcz oraz... kobiety. Jak się podrywa dziewczyny na wsi? Czy można żyć bez telewizora?

  Kobiety coraz częściej decydują się na powiększenie, już nie mitycznego, punktu G. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego albo tkanki tłuszczowej w okolice punktu G. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: prof. Zbigniew Lew Starowicz oraz Rafał Kuźlik - specjalista położnictwa i ginekologii. Czy punkt G jest niezbędny do przeżywania orgazm? Gdzie dokładnie on się znajduje? Dlaczego niektóre kobiety nie są w stanie osiągnąć orgazmu? Jak polepszyć jakość życia intymnego?

  Kobiety uważają, że inne kobiety są... głupie. A mężów, ojców i braci traktują jak dzieci. Tak wynika z badań dr Agaty Stanisz. Dlaczego kobiety nie lubią innych kobiet? Dlaczego lubią krytykować właśnie kobiety? Czy ze względu na wieczną rywalizację? A może warto porzucić te troglodyckie zachowania i postawić na "siostrzeństwo"? W końcu demokratyczne społeczeństwa powstawały dzięki kooperacji, a nie rywalizacji. W studiu Dzień Dobry TVN o komentarz poprosiliśmy: Katarzynę Lengren, Katarzynę Klich oraz antropolożkę kultury Agata Stanisz.

  Oto historia niezwykłej kobiety, która 20 lat temu postanowiła pomóc kobietom wyklętym, czyli pochodzącej z najniższych kast. Durga Sob założyła organizację, która walczy o prawa tych kobiet. Jolancie Pieńkowskiej opowiedziała o smutnym losie kobiet wyklętych. Poruszająca rozmowa...

  Kobiety - czego się boją, o czym marzą i jak widzą siebie w dzisiejszym świecie? O roli kobiety, macierzyństwie i partnerze idealnym opowiedziały nam : Zuzanna Kołodziejczyk, Małgorzata Pieczyńska i Anna Rusowicz. Jaki jest Wasz ideał mężczyzny?

  "Zachowujesz się zupełnie jak Twoja matka", "Zaraz" "Dlaczego nie ma nic do jedzenia?", "Daj ja zaparkuję", "Co się stało" ... to tylko kilka z tekstów którymi mężczyźni doprowadzają kobiety do wrzenia. Znacie jeszcze jakieś? :) Zobaczcie co irytuje Małgorzatę Walewską, Gosię Tchorzewską i Katarzynę Nowakowską.

  Pani Elżbieta Mirga-Wójtowicz, pełnomocnik Wojewody Małopolskiego ds. mniejszości narodowych i etnicznych, nie zmieniła nazwiska po ślubie, by zaznaczyć przynależność do romskiej społeczności. Justyna Matkowska, wokalistka, studentka polonistyki, właścicielka firmy eventowej bardziej wygląda, jak indyjska księżniczka niż rodowita Romka. Jednak spotyka ją ostracyzm społeczny i nietolerancja. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziały o ty, jak żyje się romskiej kobiecie w polskim społeczeństwie.

  Czy łatwo jest kobiecie odnieść sukces? Czy kobiety wspierają się na płaszczyźnie biznesowej i pomagają sobie w drodze na szczyt, czy wręcz przeciwnie? O kobiecej solidarności rozmawialiśmy z Barbarą Piwnik, prof. Leną Kolarską-Bobińską i Edytą Poncyliusz.

  Co nasza pływaczka robi w Soczi i jak miasto przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich? O aktorstwie, zbliżającej się Olimpiadzie i sytuacji kobiet w polskim sporcie, z przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia Sportu Kobiet, Otylią Jędrzejczak rozmawiali: Kinga Rusin i Bartosz Węglarczyk.

  Medycyna estetyczna w Polsce przeżywa renesans. Polki przodują w poddawaniu się zabiegom upiększającym. Czy to z powodu kompleksów, panującej mody czy narzuconych kategorii piękna? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Magda Gessler, Maja Sablewska oraz Marcin Ambroziak- dermatolog, właściciel kliniki urody. Ile kobiet, a ilu mężczyzn przychodzi dziennie do jego kliniki? Czy Maja i Magda poddały się iniekcji i czy dosięgnął je chirurgiczny nóż?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Jarosław Dziedzic, lekarz stomatolog. Dlaczego wyniki badań opublikowane przez jedną z fundacji są tak zatrważające? Jakie są przyczyny powstawania próchnicy? Dlaczego nie wszyscy wiedzą, że już u półtorarocznego dziecka trzeba czyścić zęby? Jak wygląda opieka stomatologiczna w polskich szkołach i przedszkolach?

  Jutro w Dzień Dobry TVN: podali się za policjantów i uprowadzili kobietę - wiesz jak rozpoznać policjanta? Dlaczego nie wszyscy popierają ideę przeszczepów? Miłosz Brzeziński powie, czy władza zawsze uderza do głowy! Wzruszająca historia nastolatki po udanym przeszczepie płuc. Dlaczego nie wszyscy popierają ideę przeszczepów? Zapraszamy jutro od 8.00!

  Choroby sercowo-naczyniowe sieją większe spustoszenie wśród ludzi niż choroby nowotworowe. Na chorobę wieńcową coraz częściej zapadają kobiety. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy kardiologa Piotr Gryglas . Jakie są objawy kobiecego stanu przedzawałowego?

  Stylista, który kobietom pomaga nie tylko dobrze się ubrać, ale jest też swojego rodzaju trenerem personalnym. Przyjechał do Polski, by pomóc polskim kobietom.

  "Kobiety bez serca", ale za to z rozumem:), to prawdziwy hit sieci. Mają dystans do siebie i do świata, którego tak brakuje innym ludziom. Na warsztat biorą stosunki męsko- damskie. Znają się od studiów. Co robią zawodowo? O tym w Dzień Dobry TVN: Dorota Hubert oraz Beata Skorubska.

  Pomimo negatywnych konotacji, jakie niesie z sobą to słowo, mówią o sobie: Latawice. Zleciały do Zielonej Góry na „Zlot Czarownic”. Jaką przysięgę składają i czy mogą rzucić na kogoś urok? Okazuje się, że miotła to nie jedyne urządzenie, na którym potrafią latać:)