kobiety

  kobiety

  Reni Jusis to znana polska artystka, ceniona za osiągnięcia muzyczne. Piosenkarka od wielu lat chroni prywatność, dlatego też ogromnym zdziwieniem dla fanów było najnowsze zdjęcie, które pojawiło się w jej mediach społecznościowych. Reni zapozowała w łóżku, owinięta samym ręcznikiem, a co więcej - z inną kobietą.

  Jakie sposoby na zdobycie uznania kobiety mają panowie? Inspiracje do tematu przyniosło samo życie i wywiad radiowy Roberta Mazurka z byłym już ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, który jak zażartował dziennikarz, podrywał dziewczyny "na gitarę". Czy faktycznie mężczyźni z nienachalną urodą demonstrują swoje zdolności, by zwrócić uwagę kobiety? O tym rozmawialiśmy z aktorem Rafałem Rutkowskim oraz dziennikarzem radiowym, Michałem Migałą.

  "Kobieta tutaj nie może podejmować decyzji, nie może zabierać głosu, nie może głosować wewnątrz naszej grupy. (...) Kobieta jest jak rzecz, nie jest człowiekiem, jest przedmiotem". Catalina Sanchez Perez mieszka w meksykańskim stanie Chiapas. Jest jedną z nielicznych, wykształconych kobiet. Ukończyła prawo i kryminologię. Po skończeniu studiów postanowiła wrócić do rodzinnej wioski i pomóc innym kobietom w zdobyciu edukacji, znalezieniu pracy i usamodzielnieniu się.

  Sterydy w sporcie profesjonalnym były, są i będą, ale coraz częściej sięgają po nie ci, którzy zajmują się aktywnością fizyczną tylko amatorsko. Dotyczy to nie tylko mężczyzn, ale również kobiet, które marzą, żeby sławą dorównać swoim pięknym i wysportowanym idolkom. Do czego prowadzi zażywanie sterydów? Jak leczyć uzależnienie od anabolików? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z psycholog Joanną Heidtman i trenerem personalnym Darkiem Brzezińskim.

  Wiele samotnych pań zadaje sobie takie oto pytania: Jakie kobiety pociągają mężczyzn? I dlaczego mniej atrakcyjne koleżanki mają większe powodzenie? W Dzień Dobry TVN postanowiliśmy przyjrzeć się wyborom panów i o opinie zapytaliśmy psychoterapeutkę Magdalenę Chorzewską i seksuologa Andrzeja Gryżewskiego.

  W sieci pojawia się coraz więcej ogłoszeń dotyczących sprzedaży nasienia. Co napędza ten rynek i dlaczego kobiety decydują się na tego typu transakcje, korzystając z usług przypadkowych, nieprzebadanych dawców? Jak ta sytuacja wygląda z prawnego punktu widzenia?

  Reporterka Dzień Dobry TVN - Anna Senkara, spotkała się z Rose McGowan, która opowiedziała jej swoją wstrząsającą historię. Aktorka jako jedna z pierwszych powiedziała głośno, że została zgwałcona przez hollywoodzkiego producenta - Harveya Weinsteina i przyłączyła się do akcji #MeToo. W styczniu tego roku wydała książkę "Odważna", w której opisuje wydarzenia z 1997 roku, książka właśnie ukazał się na polskim rynku. Jak Weinstein próbował przeszkodzić jej w wydaniu tej książki? Zobaczcie!

  Sporo kobiet, nawet tych atrakcyjnych nie wierzy w siebie. Dlaczego czują się niedoskonałe? Zapytaliśmy o zdanie gości Dzień Dobry TVN: ekspertkę ds. zachowań społecznych Katarzynę Pawlikowską, doradcę wizerunkowego Maję Sablewską i mistera Polski 2017 Jakuba Kucnera.

  Tylko w TVN! Anita Werner, wraz z ekipą TVN Style, odwiedziła wioskę kobiet odbitych z rąk peruwiańskiej organizacji terrorystycznej. Kobiety te porywano do obozów w dżungli, gdzie harowały i były regularnie gwałcone, by rodzić dzieci, przyszłe wojsko rewolucji Świetlistego Szlaku. Wyczerpane porodami, pracą i szalejącymi epidemiami, porzucano wraz ze słabszymi dziećmi w niedostępnych rejonach Amazonii. Przez lata żyły w jej lasach jak zwierzęta, w strachu przed wojskiem i policją. Cały reportaż już dziś o 21.10 w TVN Style!

  Kolejny sezon "Kobiety na krańcu świata" właśnie dobiegł końca. Czym różnił się od pozostałych? W Dzień Dobry TVN Martyna Wojciechowska opowiedziała o kulisach swoich podróży. Jak wybiera bohaterki kolejnych odcinków? I jak się z nimi dogaduje? Czy program ma scenariusz? Jak długo podróżniczka współpracuje z jedną ekipą? Co jedzą w trakcie nagrywania? Mają czas na sen? I ile razy Wojciechowska wróciła z podróży chora?

  Istnieje mit, że starsze kobiety na wysokich stanowiskach nie lubią swoich młodszych koleżanek. W takich sytuacjach dochodzi do upokarzania i poniżania tej drugiej. Co łączy takie sytuacje z życiem seksualnym szefowych? Dlaczego kobiety, które osiągnęły sukces zawodowy po pierwsze uprawiają mniej seksu, a po drugie czerpią z niego mniejszą przyjemność? Czy musi być tak, że kobieta kobiecie służbowym wilkiem? W Dzień Dobry TVN spytaliśmy o to seksuolog Monikę Staruch.

  Na emigracji najtrudniejszy jest samo początek. Trzeba dopełnić wszystkich niezbędnych formalności, znaleźć pracę, mieszkanie, szkołę dla dziecka. W tych trudnych momentach niezbędne jest wsparcie. Dlatego właśnie Svetlana Bodnar, Ukrainka, która w Polsce mieszka już 20 lat, stworzyła na Facebooku grupę jednoczącą wszystkie kobiety ze Wschodu, mieszkające w Warszawie. Czego szukają kobiety dołączające do grupy? I dlaczego założycielki wykluczyły mężczyzn? W Dzień Dobry TVN Maria Najdenowa - Rosjanka i tłumaczka, mieszkająca w Polsce od 11 lat wyjaśniła, dlaczego "nie zawsze adaptacja przebiega łatwo".

  Magdalena Mielcarz w końcu spełniła swoje marzenie i rozpoczęła karierę muzyczną. Przed chwilą premierę miał jej pierwszy singiel "Sister Army" - piosenka o kobietach i dla kobiet. "Nie muszę nikomu niczego udowadniać" - powiedziała w Dzień Dobry TVN. Co spowodowało jej wewnętrzną przemianę? Czy założenie rodziny i narodziny dzieci odgrywały tu jakąś rolę? I jak na przestrzeni czasu zmieniło się jej postrzeganie innych kobiet?

  Mieszkanka Puław została ciężko pobita przez swoją koleżankę, ponieważ powiedziała, że jej sukienka nie jest markowa. Dlaczego kobiety są w stanie pokłócić się o tak banalne rzeczy? O co jeszcze spierają się panie? Zastanawialiśmy się nad tym z psychiatrą dr Mają Polikowską-Herman, aktorką Alżbetą Lenską i prezenterką telewizyjną Anną Dec.

  Czarny Wtorek odbył się w pierwszą rocznicę Czarnego Protestu. Dlaczego kobiety ponownie wyszły na ulice? Czy organizatorzy akcji zawiedzeni byli frekwencją? Jak sytuacja kobiet zmieniła się w ciągu ostatniego roku? I kto wspierał kobiety, które postanowiły bronić swoich praw? O tym w Dzień Dobry TVN organizatorka protestu Marta Puczyńska.

  Na świecie, co 11 sekund okaleczana jest dziewczynka... Obrzezanie kobiet to nielegalny i niezwykle niebezpieczny zabieg, mimo to, nadal praktykowany w wielu krajach, nawet w Wielkiej Brytanii. "Cięcie" to wstrząsająca historia życia Hibo Wardere, która została w ten sposób okaleczona jako dziecko. Co kieruje społecznościami, które praktykują te barbarzyńskie rytuały? Z autorką książki rozmawiali: Kinga Rusin i Piotr Kraśko.

  Wielokrotnie w studiu Dzień Dobry TVN słyszeliśmy, że nad związkiem muszą pracować obie osoby. A nasz gość - Agnieszka Pieniążek - uważa, że nad związkiem powinny pracować przed wszystkim kobiety. Jak jedna osoba może zmienić dynamikę relacji w związku? Czy to własnie kobieta odpowiada za dobre relacje w związku?

  Patrycja Ducinowska jest kierowcą ciężarówki. Jak inni kierowcy reagują na kobietę za kierownicą TIR-a? Jak radzi sobie z awariami samochodu? Czy boi się o własne bezpieczeństwo? A co z higieną? Z kolei Małgorzata Stolarczyk pracuje w kopalni. Co prawda nie schodzi pod ziemię, ale nie zdecydowała się również na pracę w biurze. Zawiaduje mężczyznami. Czy łatwo jej ulegają? Traktują ją inaczej niż kolegów? W Dzień Dobry TVN kobiety, którymi żaden męski zawód nie jest straszny!

  "Kaprysik. Damskie historie" - to sześć krótkich opowieści reporterskich ze wspólnym mianownikiem: kobieta. Autorem książki jest Mariusz Szczygieł. Dziennikarza zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, by zapytać, dlaczego lubi pisać o kobietach i co go ujęło w paniach, które zostały bohaterkami jego książki.

  Filip Chajzer twierdzi, że nie zna się na wielkiej modzie. Jest jednak spostrzegawczy i zauważył, że sylwetki kobiet różnią się od tych "plastikowych pań" lansowanych na wystawach sklepowych. Co z tego, że - jak mówi Filip - każda ma anemię, skoro to anemia z tworzywa sztucznego! Co Polki myślą o sklepowych manekinach? Jak powinien wyglądać dobry manekin? Sprawdził to oczywiście Filip Chajzer.

  38-letnia tłumaczka pracująca dla FBI miała rozpracować jednego z dżihadystów przebywających w Syrii. W trakcie wykonywania zadania zakochała się w nim, a nawet została jego żoną. Dlaczego kobiety zakochują się w draniach? Według naukowców są do tego skłonne podczas owulacji. Co jeszcze wpływa na takie wybory pań? Rozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN psycholog Magdaleną Chorzewską.