Katowice

  Katowice

  Dla nich widok hałd jest piękniejszy niż widok spokojnego morza, szczytów gór czy palmy na rondzie. To Ślązacy. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Kamil Durczok, reaktor naczelny Faktów TVN, Krzysztof Respondek, aktor i piosenkarz, oraz Wojciech Kuczok, pisarz. Wczoraj sąd zdecydował, że nie będzie Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej. Czy według naszych gości istnieje narodowość śląska? Jaką narodowość mają wpisaną w dowodzie osobistym?

  Grupa Taneczna Revel zaprezentowała pokaz burleski na scenie Dzień Dobry TVN. To taniec, który może z każdej kobiety wydobyć skrywaną wcześniej kobiecość. Zobaczcie, jak to robią mistrzynie.

  Wczorajsze emocje Bartek Jędrzejak chłodzi wodą. Jednak w Chorzowie odwiedził saunę. Spotkał tam mistrzów "saunowania". Jak się kręci ręcznikiem po mistrzowsku?

  Nasza dziennikarka Katarzyna Jaroszyńska spotkała się w Katowicach z Pauliną Przybysz, która wystąpiła podczas Festiwalu Tauron Nowa Muzyka, największego festiwalu muzyki elektronicznej w Polsce.

  Co Katowice mają do zaoferowania turystom? Czy warto tu spędzić weekend albo nawet cały urlop? Jakub Porada postanowił sprawdzić to na własnej skórze! Zapraszamy na wycieczkę po Śląsku.

  Wszystko odbywa się nocą, "trochę na nielegalu" ... W Katowicach, z miejskimi partyzantami ogrodniczymi, spotkał się Filip Chajzer. A o tym, że to "sadzenie ma znaczenie" przekonywał nas w studiu Dzień Dobry TVN Witold Szwedkowski pomysłodawca Miejskiej Partyzantki Ogrodniczej.

  Nikiszowiec - zabytkowe śląskie osiedle górnicze przyciąga niezwykłych i nietuzinkowych ludzi. Tomasz Drozdek jest jednym z nich. Na swojej drodze spotkał Dariusza Basińskiego z Mumio. Co wynikło z tego spotkania?

  Wybitny skrzpek w Katowicach rozpoczął swoje europejskie tournee. Po raz kolejny udowodnił, że muzyka klasyczna wcale nie jest nudna i nie przeszła do lamusa. Joshua Bell gra na skrzpcach Stradivariusa z 1713, za które zapłacił 5 milionów dolarów. Na tych skrzypach grał także wybitny polski wirtuoz Bronisław Huberman.

  Kamil Durczok, Maciej Orłoś i Piotr Kraśko są najbardziej znanymi prezenterami programów informacyjnych w Polsce - to wyniki badania zleconego przez TVP, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl. Jak chłopakowi z Katowic udało się osiągnąć taki sukces? Dlaczego nie przeprowadził się na stałe do Warszawy? Co Kamil Durczok jada podczas niedzielnego obiadu u mamy? Jakim jest szefem? Kamil Durczok, szef "Faktów TVN", najbardziej lubiany i znany prowadzący program informacyjny w Polsce, był gościem Dzień Dobry TVN.

  Kinga Rusin przeprowadziła wywiad z Paris Hilton, podczas jej wizyty w Polsce. Co celebrytka ma wspólnego z bezdomnymi, kiedy zamierza założyć rodzinę i na jakie pytania nie chciała odpowiedzieć ?