festiwal

  festiwal

  Nagrody na Festiwalu Filmowym w Gdyni zostały wręczone. Złote Lwy przyznano filmowi "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Zobaczcie kogo jeszcze wyróżniło jury festiwalu. O to, w jakim kierunku zmierza Festiwal Filmowy w Gdyni i polska kinematografia, Ania Wendzikowska spytała Sławomira Idziaka i Wojciecha Mecwaldowskiego.

  Kolejny sukces polskich tacerzy, którzy wrócili właśnie z Blackpool Dance Festival z nagrodami. 30 maja ponad 400 par z całego świata stanęło do tanecznego pojedynku, który wygrali Polacy: Paulina Głazik i Marek Kosaty. Zwycięzców i uczestników turnieju gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Zobaczcie, jak tańczą mistrzowie!

  Z debiutującym, w roli reżysera pełnometrażowej produkcji, Bodo Koxem, na krakowskim rynku, rozmawiał Marcin Sawicki. Jak, po latach doświadczeń z kinem niezależnym, reżyser, odnalazł się na planie filmu „Dziewczyna z szafy”?

  Wczoraj wieczorem, bardzo energetyczną galą, rozpoczął się festiwal Off Plus Camera. Kto i czego oczekuje po festiwalu, jakie filmy chciałby zobaczyć Marcin Prokop? Dziś rano, specjalnie dla Dzień Dobry TVN, Marcinowi Sawickiemu wywiadu udzielili goście festiwalu: reżyser Constantin Costa-Gavras oraz Andrzej Jakimowski i Alexandra Maria Lara, reżyser i aktorka filmu "Imagine", który będzie można zobaczyć na festiwalu już dziś o 13.00!

  Dobiegła końca XII edycja Festiwalu Nowe Horyzonty. Wyświetlonych zostało 469 filmów z całego świata. Kim są odbiorcy festiwalu? To ludzie, którzy szukają w życiu mocnych przeżyć, emocji i doświadczeń. Dziennikarz Marek Niedźwiecki zdradził, dlaczego kocha kino, a aktor Andrzej Chyra opowiedział, co jest dla niego na tym festiwalu najważniejsze.

  To już 5. edycja Orange Warsaw Festival. W tę sobotę startuje na Pepsi Arena największy festiwal w Warszawie. Linkin Park, The Prodigy i Garbage to tylko niektóre gwiazdy, które zaszczycą swoją obecnością tegoroczny, polski festiwal muzyczny.

  Colleen Atwood była gościem Marcina Sawickiego w Krakowie, gdzie trwa Festiwal Off Plus Camera. To trzykrotna zdobywczyni Oscara za najlepsze kostiumy do filmów: "Alicja w krainie czarów", Wyznania gejszy" i "Chicago". Lista filmów, do których projektowała kostiumy jest bardzo długa. Reżyser Tim Burton mówi, że jej kostiumy są równie ważne jak aktorzy w jego filmach.

  W Warszawie odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Bez Barier. Piosenki pochodziły z repertuaru Anny Jantar. Na festiwalu były obecne Natalia Kukulska oraz Agata Passent. Czego nauczyły się od osób niepełnosprawnych?

  W dniach 14 do 18 grudnia w Gdańsku odbędzie się Festiwal Actus Humanus. Jest to nowy projekt miasta i ma się stać wyznacznikiem Gdańska w ciągu najbliższych kilku lat. Jak powstała idea festiwalu i dlaczego na jego miejsce wyznaczono właśnie Gdańsk? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dyrektora artystycznego festiwalu Filipa Berkowicza.

  Krytyk kulinarny Maciej Nowak przyglądał się NORGE & Food Service Chefs’ Competition – 2011, którego pierwsza edycja poświęcona została śledziowi norweskiemu. Opowiedział o nim w Dzień Dobry TVN. Jakie śledzie lubi Jolanta Pieńkowska?

  Nasz kulinarny podróżnik odwiedził festiwal gęsiny, który odbywał się w dniach 11- 13 listopada w Przysiekach koło Torunia. - Mięso gęsi jest bardzo zdrowe, a jej tłuszcz jest jednym z najzdrowszych tłuszczy zwierzęcych - wyjaśnia krytyk kulinarny. Jakie potrawy można przygotować z gęsi?