festiwal

  festiwal

  Gwiazda serialu „Gra o tron” - Ed Skrein w filmie "Modelka" wcielił się w rolę fotografa. Wraz z Charlotte Tomaszewską - polską modelką, która również zagrała we wspomnianym obrazie powiedzieli dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu o pracy na planie.

  W ramach projektu Legendy Polskie Tomasz Bagiński wyreżyserował dwa krótkometrażowe filmy: Smok i Twardowsky. Są to znane wszystkim historie ze współczesnym zabarwieniem. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się z reżyserem i Anną Iller, aby zapytać o szczegóły projektu, którego producentem jest Allegro.

  Na festiwal NETIA OFF Camera przyjechało wiele uznanych osób ze świata filmu. Należy do nich Billy Hopkins, który decydował o osadzie aktorskiej w takich filmach, jak: The Doors, JFK, Urodzeni zabójcy, Buntownik z wyboru i Siedem. Wybrał również obsadę serialu "Seks w wielkim mieście". O współpracy ze znanymi reżyserami i aktorami powiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu.

  Przyszedł czas na 9. edycję festiwalu NETIA OFF CAMERA. Jak co roku, odbędzie się on w Krakowie. O to, co w tym roku przygotowali organizatorzy zapytał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Jego rozmówcą była dyrektor programowa festiwalu Anna Trzebiatowska. Poznaliśmy również sekret dziesiątej edycji festiwalu, która odbędzie się w przyszłym roku.

  Już 29 kwietnia startuje NETIA OFF Camera! Podczas festiwalu filmowego młodzi twórcy z całego świata zawalczą o 100 000 dolarów! O tym, czego możemy się spodziewać podczas 9. edycji festiwalu opowiedzieli nam Anna Trzebiatowska, dyrektor artystyczna festiwalu i przewodniczący jury konkursu głównego - Krzysztof Zanussi.

  Festiwal KultUro to wydarzenie kulturalne, którego głównym celem jest propagowanie profilaktyki badań układu moczowego. Z pomysłodawcami festiwalu, członkami zespołu „EndoPower”: prof. dr hab. Piotrem Chłostą, dr hab. Tomaszem Szydełko i dr hab. Marcinem Słojewskim rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Czy granie na scenie jest bardziej stresujące niż operacja? A może jest jakieś podobieństwo między występem przed publicznością a pracą na sali operacyjnej?

  Jedną z gwiazd tegorocznego Open'er Festival był Hozier - irlandzki artysta, który zdobył popularność dzięki utworowi „Take Me to Church”. Czy rodzice wspierali go, kiedy wybrał karierę muzyka? Co jego ojciec, który również jest muzykiem, mówił o życiu artysty? Jaki przekaz niesie za sobą teledysk do utworu "Take me To Church"? Z muzykiem rozmawiała dziennikarka Gabi Drzewiecka.

  W nadchodzącym tygodniu rusza Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie - to wyjątkowe wydarzenie kulturalne w skali światowej! Czego możemy się spodziewać po tegorocznej edycji festiwalu i jakimi koncertami uraczą nas tym razem organizatorzy? Z Izabelą Helbin, dyrektorem festiwalu, rozmawiała Katarzyna Olubińska.

  Marcin Sawicki spotkał się dziś ze zwycięzcą w konkursie głównym festiwalu PKO Off Camera Jayro Bustamante oraz z fascynatką kina niezależnego - Anją Rubik. Dowiedzieliśmy się m.in. na co reżyser przeznaczy nagrodę? Kamery Dzień Dobry TVN oczywiście nie mogło również zabraknąć na wczorajszej gali finałowej VIII Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego PKO Off Camera gdzie Marcin Sawicki spotkał się z jurorami tegorocznego festiwalu. Jak oceniają poziom tegorocznej edycji konkursu?

  W ostatnim dniu festiwalu PKO Off Camera Marcin Sawicki spotkał się z Wentworthem Millerem. Jak aktor wspomina prace przy serialu "Prison Break" i czy "coming out", w 2013 roku, miał jakikolwiek wpływ na jego karierę?

  Z jednym z wyjątkowych gości krakowskiego festiwalu filmowego PKO Off Camera, szwedzkim aktorem Stellanem Skarsgårdem, spotkał się Marcin Sawicki. Co wspólnego ma aktorstwo z gotowaniem i dlaczego popularny aktor nie ma ostatnio czasu na pracę?

  Podczas tegorocznej edycji festiwalu kina niezależnego PKO Off Camera odbyła się premiera zrekonstruowanego "Wesela" W. Smarzowskiego. Jakie wrażenie wywarła na widzach ta wersja?

  Na festiwalu PKO OFF Camera pojawił się operator filmowy Michael Coulter, który jest autorem zdjęć do takich przebojów, jak: "Rozważna i Romantyczna", "Cztery wesela i pogrzeb", "Notting Hill" i "To właśnie miłość". Jak wspomina pracę przy tych filmach? Jak pracuje mu się z wielkimi gwiazdami? Czy ogląda swoje dzieła? Z Michaelem Coulterem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Ellen Lewis to znana w Stanach Zjednoczonych dyrektorka castingów, od której zależy obsada filmów. Wybierała aktorów m.in. do takich filmów jak: "Chłopcy z ferajny", "Forrest gump", "Mamma Mia", "Zapach kobiety". Ellen przyjechała do Krakowa na festiwal PKO OFF Camera. Co lubi w swojej pracy? Czy ktoś kiedyś próbował ją uwieźć lub przekupić, by dostać rolę? Jak się bawi w Krakowie? Z Ellen Lewis rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Kolejny dzień festiwalu PKO OFF Camera. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się z klanem Sobocińskich: Witoldem, Piotrem juniorem i Michałem. Panowie są operatorami filmowymi. Jak to się stało, że wszyscy wybrali ten sam fach? Czy jest coś czego młodzi Sobocińscy zazdroszczą dziadkowi i ojcu?

  W Krakowie rozpoczął się Festiwal PKO OFF Camera. Nie mogło tam zabraknąć dziennikarza Dzień Dobry TVN Marcina Sawickiego, który wziął udział w gali otwarcia. Kto już na samym początku festiwalu otrzymał nagrodę "Pod Prąd" za szczególne wspieranie kina? Dlaczego PKO zdecydowało się na wsparcie festiwalu?

  1 maja rusza w Krakowie 8. edycja festiwalu kina niezależnego PKO OFF Camera. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki wybrał się na konferencję prasową organizatorów festiwalu. Ilu filmowców przyjedzie w tym roku do Krakowa? Czy będzie można się z nimi spotkać? Jakie nagrody zostaną przyznane w konkursach?

  1 maja wszyscy miłośnicy kina ruszą do Krakowa! O ruszającym tam wówczas festiwalu PKO Off Camera, a zwłaszcza o odbywającym się w jego ramach, Konkursie Polskich Filmów Fabularnych opowiedziała nam dziś w Dzień Dobry TVN, Anna Trzebiatowska, Dyrektor Artystyczna Festiwalu. Tegoroczny konkurs zapowiada się wyjątkowo emocjonująco za sprawą wybitnych produkcji, które będą rywalizowały o nagrodę główną!

  W głównym konkursie Festiwalu PKO Off Camera jury pod przewodnictwem Sławomira Idziaka wybierze najlepszy pełnometrażowy film, który wyróżniony zostanie Krakowską Nagrodą Filmową i 100 tys. dolarów. Jakie filmy będą walczyły o główną nagrodę? Jak organizatorom udaje się przekonać gwiazdy kina do przyjazdu do Krakowa? Jakie gwiazdy będą w tym roku? Gdzie można znaleźć informacje na temat festiwalu? W Dzień Dobry TVN gościem była Dyrektor Artystyczna Festiwalu Anna Trzebiatowska.

  W czerwcu po raz szósty odbędzie się Life Festival Oświęcim. Jakie atrakcje zaplanowano w tym roku? Kto zagra podczas festiwalu? Dlaczego organizatorzy odwołali koncert Gorana Bregovicia? Gościem Dzień Dobry TVN był pomysłodawca i dyrektor festiwalu Dariusz Maciborek.

  Dwie polskie reżyserki zostały nagrodzone na World Media Festival 2015 w Hamburgu. Film Ewy Ewart „Zdobyć miasto" otrzymał złoto w kategorii „Historia", a Małgorzaty Łupiny „Trzy na godzinę" - w kategorii „relacje międzyludzkie i wartości". W Dzień Dobry TVN gościliśmy Małgorzatę Łupinę. Dlaczego postanowiła nagrać film o gwałconych kobietach w Indiach? W jaki sposób wybiera tematy do reportaży? Co jest najtrudniejsze w robieniu filmów dokumentalnych? Co się stało z bohaterkami jej reportażu?

  Podczas 8. edycji festiwalu kina niezależnego PKO Off Camera widzowie będą mogli zobaczyć filmy, które opowiadają o kulisach branży modowej. Dlaczego postawiono na tę tematykę? Czy to będą głównie filmy dokumentalne? Kto się w nich pojawi - tylko projektanci i modelki, czy ktoś jeszcze? O tym w Dzień Dobry TVN rzecznik prasowy festiwalu Alicja Myśliwiec i projektant mody Dawid Woliński.

  Zbliża się kolejna edycja jednego z najbardziej wyrazistych wydarzeń filmowych w Europie Środkowej czyli festiwalu PKO Off Camera! O tym, czego możemy się spodziewać się w tym roku, opowiedzieli nam Anna Trzebiatowska, dyrektor artystyczna festiwalu i Sławomir Idziak, przewodniczący jury w Konkursie Głównym "Wytyczanie Drogi.

  Dzisiaj rozpoczyna się 19. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, który jest jednym z największych i najważniejszych wydarzeń muzycznych w naszym kraju. Kto był jego pomysłodawcą? Jakie nagrody otrzymał do tej pory festiwal? Kto wystąpi w tym roku? Czy można kupić jeszcze bilety? W Dzień Dobry TVN gościliśmy dyrektor generalną Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena Elżbietę Penderecką.

  Rozpoczynają się przygotowania do kolejnego Festiwalu OFF CAMERA. Co zaplanowano na ten rok? Ilu wolontariuszy zgłasza się każdego roku, aby pomóc organizatorom? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki rozmawiał z dyrektorką artystyczną festiwalu Anną Trzebiatowską i wolontariuszem Patrykiem Bukalskim.

  Polski film - "Obiekt" otrzymał nagrodę specjalną na festiwalu filmowym w Sundance! O czym opowiada jak wyglądała praca na planie i skąd, w ogóle, wziął się pomysł na ten film, w studiu Dzień Dobry TVN, opowiedzieli nam: Paulina Skibińska, Jakub Stolecki i Katarzyna Szczerba. Gratulacje!

  Dziś Kraków zmienia się w scenę muzyki współczesnej. Zaczyna się bowiem festiwal Sacrum Profanum. Przez najbliższy tydzień będzie można tam spotkać największe gwiazdy muzyki współczesnej. O festiwalu, Katarzynie Olubińskiej, opowiedziała Izabela Helbin.

  We Wrocławiu trwa festiwal "Nowe horyzonty". Jakie atrakcje, poza filmowymi, mają dla widzów organizatorzy i co planuje zobaczyć, na festiwalu, Magda Kumorek. Zobaczcie czego dowiedział się Marcin Sawicki.

  Po co aktorzy i reżyserzy przyjeżdżają na festiwale filmowe takie jak Off Plus Camera i jak skłonić znanego aktora by zagrał w niskobudżetowej produkcji? O kinie niezależnym festiwalach i planach zawodowych rozmawialiśmy z Jackiem Borcuchem, Katarzyną Warnke i Olgą Bołądź.

  Już jutro rusza przegląd filmów kulinarnych kuchnia+ food film fest. W tym roku przegląd zagości, aż w czterech miastach Polski. Naszym gościem, w kuchni Dzień Dobry TVN, był Paweł Loroch, który poprowadzi ten kulinarny festiwal.