festiwal

  festiwal

  Różnorodność kulturowa niesie ze sobą wiele korzyści. Przy założeniu wszechstronnego szacunku - możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, nauczyć przydatnych umiejętności i poznać naprawdę ekscytujące szczegóły z życia innych grup etnicznych i społecznych. Właśnie to stanowi podwaliny dla niezwykłego wydarzenia, jakim jest International Festival. W tym roku będzie miała miejsce jego już 5. edycja!

  74. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes startuje we wtorek, 6 lipca. W konkursie głównym o Złotą Palmę będą się ubiegać 24 tytuły. Wśród nich znalazły się m. in. "A Hero" Asghara Farhadiego, "Three Floors" Nanniego Morettiego oraz "The French Dispatch" Wesa Andersona. Laureatów wyłoni jury, któremu przewodniczy amerykański reżyser, scenarzysta i aktor Spike Lee.

  W Poznaniu rozpoczął się Malta Festival, który potrwa do 29 czerwca. To jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych Europy Środkowo-Wschodniej, które prezentuje międzynarodowy program teatralny, muzyczny, taneczny oraz filmowy. O tegorocznych atrakcjach w Dzień Dobry Wakacje opowiedzieli Grażyna Torbicka i dyrektor festiwalu, Michał Merczyński.

  Podczas festiwalu Wodecki Twist muzycy wystąpią na wybudowanym niedawno najwyższym wieżowcu w Krakowie Unity Tower. Już 4 czerwca widzowie będą mogli śledzić, co dzieje się ponad 100 metrów nad ziemią na telebimie oraz podczas transmisji online. Za wszystko odpowiada córka muzyka, Katarzyna Wodecka-Stubbs.

  Hey ostatni koncert zagrał 3 i pół roku temu. Fani powoli się niecierpliwili, jednak w tym roku miłośnicy twórczości grupy będą mogli usłyszeć kultowe kawałki na żywo, choć liczba tych spotkań jest mocno ograniczona - konkretnie do jednego. Gdzie i kiedy muzycy zagrają jedyny w tym roku koncert?