emocje

  emocje

  Brak humoru i zły nastrój to stany emocjonalne, które coraz częściej pojawiają się w naszym życiu. Pandemia, ograniczony kontakt z bliskimi i prawie rok kwarantanny dają się we znaki. Jak umilić sobie życie i sprawić, by wraz z nadejściem wiosny rozbłysły nie tylko promyki słońca, ale także szczery uśmiech na naszej twarzy? Odpowiednia dieta może wiele zmienić!

  To nie tak, że wszyscy od razu mamy zamieniać się w postać ze słynnego obrazu Edwarda Muncha. Krzyk pomaga. Pozwala się oczyścić z negatywnych emocji. Nic dziwnego, że coraz więcej terapeutów zaleca go jako terapię. Zwłaszcza na Islandii praktyka staje się coraz popularniejsza. Dlaczego? I jak terapia krzykiem może pomóc nam w walce ze stresem?

  "Królowe Życia" to jeden z najbardziej wyczekiwanych programów widzów TTV. W 10. sezonie nie zabraknie zabawnych zwrotów akcji, ale i chwil grozy - chociażby takich, jak w zbliżającym się odcinku. Dagmara weźmie się za remont w mieszkaniu Jacka. Mężczyzna poradził się przyjaciółki w kwestii przemalowania ścian, a ta zaplanowała w jego czterech kątach prawdziwą rewolucję. Będzie się działo.

  Znana fizjoterapeutka i osteopatka Godelieve Denys-Struyf wyodrębniła podstawowe typy bólu psychofizycznego. Okazało się, że napięcia w ciele, zwłaszcza w obrębie kręgosłupa wiążą się ze stanem psychicznym i wypartymi emocjami. Zapytaliśmy więc ortopedę Adriana Rymarczyka, jak rozpoznać, że ból pleców związany jest ze stresem.

  Polacy minionego roku nie zaliczają do najlepszych. Z najnowszego sondażu CBOS-u wynika, że większość badanych przyznała, że ich samopoczucie się pogorszyło. Na bezradność czy znużenie najczęściej skarżyły się osoby między 18. a 24. rokiem życia. Jakie jeszcze wnioski płyną z badania CBOS "Samopoczucie Polaków w roku 2020"?

  Są takie problemy emocjonalne, z którymi trudno sobie poradzić. Kompleksy, nieśmiałość, paraliżujące fobie. Na dodatek czas pandemii dodatkowo sprzyja wielu lękom - o zdrowie, pracę, przyszłość. Jedną z coraz popularniejszych technik radzenia sobie ze stresem i lękami jest EFT, czyli Techniki Emocjonalnej Wolności, czyli psychologiczna akupresura. O co dokładnie chodzi? Temat przybliżyła naszym widzom Ewa Chabros - trenerka i instruktorka EFT.

  Mikroekspresja może być zdefiniowana jako bardzo krótka ekspresja mimiki, która trwa około 50 milisekund. Każda z emocji wywołuje konkretne reakcje mimiczne, czyli krótkotrwałe ruchy mięśni twarzy, z których można wyczytać konkretne uczucia.

  W czasie meczu US Open - schodząc z kortu po nieudanej wymianie - Novak Djoković uderzył piłkę za siebie, nie patrząc do tyłu. Tenisista trafił sędzię w krtań i zgodnie z regulaminem został za to zdyskwalifikowany. O wielkich emocjach towarzyszącym sportowcom opowiadali w naszym programie kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc i dziennikarz Damian Bąbol.

  Już dzisiaj rozegrany zostanie Wielki Mecz pomiędzy drużynami TVN i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego tegoroczna edycja wesprze zakup karetki noworodkowej dla Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W barwach TVN zagra m.in. Jarosław Bieniuk. Jego oraz trenera naszej drużyny - byłego bramkarza reprezentacji Polski Radosława Majdana zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN. Mają tremę przed dzisiejszym meczem? Czy zawodnicy trenowali sumiennie? Jakiego gracza z drużyny WOŚP obawia się najbardziej Jarek?

  Wybuchać czy tłumić? Czy należy manifestować złość? O tym, jak sobie radzić ze złością rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z psychiatrą Mają Herman, aktorką Moniką Mariotti i dziennikarzem oraz performerem Rafałem Betlejewskim. Dlaczego się złościmy? Ile prawy jest w stwierdzeniu "złość piękności szkodzi"?

  Lalki tworzone przez Renatę Gołaszewską-Adamczyk są wyjątkowe, bo ubrane w emocje. Jak powstają? Co myślą o nich dzieci? Czy autorce trudno jest się z nimi rozstać?

  Hipnoza regresyjna jest stosowana jako metoda rozwiązywania poważnych problemów emocjonalnych, których źródła tkwią w dzieciństwie. Czy można ją uznać za terapię? Kto może się jej poddać? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła psychoterapeutka par, psycholog Zuzanna Celmer.

  "Nie chciałbym, żeby mnie naśladowali ludzie. To mnie przeraża bardziej niż wejście w jakieś miejsce" - powiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu Marcin Banot, który lubi ryzyko. Uprawia ekstremalną wspinaczkę, jednak jego celem nie są góry. Woli kominy fabryk i szczyty dźwigów. Jego ekstremalna pasja zaczęła się od parkouru. Czym jest dla niego ryzyko i czy odczuwa jeszcze strach?

  Wczoraj odbył się 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Było wiele pozytywnych emocji i niezapomnianych momentów. Przeżyjmy ten dzień jeszcze raz! :)

  Koniec związku to moment kiedy buzuje w nas wulkan emocji. Bardzo często mówimy rzeczy, których potem żałujemy i niepotrzebnie angażujemy osoby postronne. Jak zachować "higienę" przy rozstaniu? W Dzień Dobry TVN ekspertki w kwestiach damsko-męskich: seksuolog Monika Staruch i autorka bloga dla rozwiedzionych Karolina Krauze. Czy da się kogoś zostawić jednocześnie go nie raniąc? Jak przygotować się do takiej rozmowy?

  Czy łzy to dla współczesnych mężczyzn powód do wstydu? Czy może powiedzenie "chłopaki nie płaczą" jest obecnie już nieaktualne? A może płacz zarezerwowany jest tylko dla kobiet? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN modela Rafała Maślaka i psycholog Małgorzatę Ohme.

  Czasami to nie głód sprawia, że jemy, a emocje. W Dzień Dobry TVN trenerka zdrowia rodziny i mentor żywieniowy Marta Pawłowska wytłumaczyła, dlaczego pod wpływem stresu i emocji sięgamy po coś słodkiego. Dowiedzieliśmy się również, co należy robić, by nie zajadać emocji.

  Izabela Bagińska i Jan Srokowski tworzą niezwykłą parę - połączyła ich nie tylko miłość, ale także pasja podróżowania. W kilka miesięcy odwiedzili 16 krajów, realizując przy tym niecodzienny projekt. Zobaczcie, jaki.

  W środę w Dzień Dobry TVN: pomysł, który wzbudza wiele emocji i jeszcze większe protesty - rozmawiamy o tym, jakie mogą być skutki zaostrzenia prawa aborcyjnego. Oprócz tego: przez 40 lat przeżyli niejedno randez vous i mogą czuć się prawdziwymi królami życia - na naszej scenie ponadczasowy Kombii. A na koniec coś w co trudno uwierzyć: wyskoczyła ze statku i przez cztery godziny dryfowała w wodzie - sprawdzamy, jaki może być finał małżeńskich kłótni. Zaczynamy o 8.00!

  Zastanawialiście się kiedyś nad tym, w jakie nagłówki kilkacie i, dlaczego je wybieracie? Dlaczego przykuwają Waszą uwagę? Okazuje się, że najchętniej klikamy w tytuły, które bazują na emocjach. Zobaczcie, w jaki jeszcze sposób portale internetowe łowią nasze kliki i czy nami manipulują.

  Siostrzanej relacji towarzyszą różne - często przeciwstawne - emocje. Siostry mogą się jednocześnie kochać i nienawidzić, wspierać i niszczyć, cieszyć się z sukcesów tej drugiej i ich zazdrościć. O różnych odcieniach siostrzanej miłości rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z aktorką i wokalistką Malwiną Kusior, aktorką Karoliną Chapko oraz psycholog Patrycją Rzepecką.

  Wiele osób, widząc agresywne zachowania na ulicy, nie reaguje. Zazwyczaj wynika to z obawy, że same mogą stać się obiektem agresji. Jakie są inne powody braku reakcji? Zapytaliśmy o to goszczących w Dzień Dobry TVN: uczestnika MasterChefa Piotra Sajdaka, który stracił rękę, gdy stanął w obronie koleżanki i socjologa Tomasza Sobierajskiego.

  Bohaterami kolejnego odcinka cyklu Para do poprawy byli Kasia i Tomek Patynowscy, którzy są małżeństwem od 16 lat. Wychowani w konserwatywnych rodzinach, nie potrafili wyrażać emocji oraz okazywać i przyjmować miłości. O swoich problemach, pracy nad związkiem pod okiem psychologa Pauliny Biernat i skutkach wzięcia udziału w naszym cyklu powiedzieli w Dzień Dobry TVN.

  W Krakowie, na terenie dawnych wojskowych koszar powstają zdjęcia do filmu "Music, war and love". W międzynarodowej produkcji gra między innymi Maciej Zakościelny. W jaką postać wciela się aktor? Jak ocenia pracę na planie? Dlaczego jest mu trudno wyrażać emocje grając w języku angielskim? Z Maciejem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.