dr Paweł Grzesiowski

  dr Paweł Grzesiowski

  Eksperci alarmują, że już na początku września możemy się spodziewać kolejnej fali zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Jaki będzie jej przebieg? Ilu chorych będzie wymagało specjalistycznej pomocy? O możliwych scenariuszach w "Faktach po Faktach" mówił dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.

  Szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci to temat, który wywołuje sporo emocji. Wiele osób zastanawia się, czy preparat jest dla nich bezpieczny. Najnowsze badania wskazują, że skuteczność szczepionki firmy Pfizer podawanej nastolatkom sięga 97 proc. Tymczasem w Europie rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Kiedy czwarta fala pandemii dotrze do Polski? Czy czekają nas kolejne obostrzenia?

  Pandemia wciąż nie daje nam odetchnąć. Coraz więcej pacjentów przebywa w szpitalach i bite są kolejne rekordy zachorowań. Czy bezpiecznie mogą czuć się osoby, które COVID-19 mają już za sobą? A może ponowne zakażenie wiąże się z zupełnie innymi objawami? Na to pytanie naszej internautce odpowiedział dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.

  Pandemia nie ustępuje, a w naszych głowach wciąż rodzą się nowe pytania. Chcąc zabezpieczyć się przed chorobą i jej poważnymi konsekwencjami próbujemy wszelkich możliwości. Część osób, która nie została jeszcze zaszczepiona, testuje naturalne środki ochrony. Czy witamina D zabezpiecza nas przed mutacjami COVID-19? Na to pytanie odpowiedział dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.

  Doktor Paweł Grzesiowski jest mocno zaniepokojony tym, jak Polacy podeszli do złagodzonych od piątku obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Ekspert do spraw walki z COVID-19 przestrzega, że jeśli sytuacja nadal będzie wyglądała tak, jak w pierwszy weekend od poluzowania obostrzeń, wyraźnie odczujemy to już za cztery tygodnie.

  COVID-19 jest chorobą o bardzo różnym przebiegu. Jego główne objawy to gorączka, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem. Jak sprawdzić, czy jesteśmy zakażeni? Czy test PCR da nam taką pewność? W naszym programie wyjaśniał to dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.

  Mamy pierwsze efekty objęcia dwa tygodnie temu całej Polski czerwoną strefą i zamknięcia szkół dla uczniów powyżej III klasy szkoły podstawowej - powiedział we wtorek PAP pediatra, immunolog, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej do walki z COVID-19 dr Paweł Grzesiowski. Jak według eksperta wygląda aktualna sytuacja epidemiologiczna? Gdzie dochodzi no największej liczby zakażeń i czym jest szara strefa covidowa?

  Mimo że pandemia trwa od kilku miesięcy i naukowcy prześcigają się w badaniach, dzięki którym uzyskujemy coraz więcej informacji na temat koronawirusa, to jednak jest jeszcze wiele wątpliwości. W naszym programie starają się je rozwiewać eksperci. Jedno z pytań dotyczyło leków, w które warto się zaopatrzyć w razie zarażenia się koronawirusem.