dokument

    dokument

    Matt Ogens jest reżyserem filmu "Poznaj Hitlerów". Skąd wziął się pomysł na stworzenie takiego dokumentu? Czy łatwo było znaleźć bohaterów? Czy - jako Żyd - był obiektywny, kiedy filmował człowieka, który nazwał swojego syna Adolfem Hitlerem?

    David Sieveking - to młody dokumentalista, który był zafascynowany Davidem Lynchem. Długo walczył o spotkanie ze swoim idolem. Znany reżyser - zamiast o filmach - wolał mówić o medytacji transcendentalnej. Namawiał też Niemca do praktyki i udzielał mu wskazówek. Sieveking podążył tym tropem, zabierając ze sobą kamerę. Kiedy zbierał materiał do filmu, nabrał podejrzeń, że szkoła medytacji transcendentalnej to tak naprawdę sekta. Czy miał rację? Jak zareagował David Lynch na wieść o powstałym dokumencie? Jakie gwiazdy były zaangażowane w ruch medytacji transcendentalnej? Dokument "David chce odlecieć" dzisiaj o 22.50 w TVN7.

    Z okazji 20-lecia pracy artystycznej, nasz gość, wpuścił kamery do swojego życia. Dzięki temu powstał dokument: Tomasz Ossoliński. Before the show. O filmie, początkach kariery i planach na przyszłość, Tomasz Ossoliński opowiedział Kindze i Bartkowi.

    Jak nie wydając ani grosza zwiedzić świat lub nauczyć się języka obcego? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy twórców dokumentu "Don't pay me": reżysera Ryszarda Szozdę, Piotra Skarbka, scenarzystę i producenta oraz Grzegorza Hospoda, który zrobił zdjęcia do tego filmu.