dieta

  dieta

  Ser wegański zwykle wytwarza się z produktów takich jak ziemniaki, orzechy czy ciecierzyca, choć czasem wykorzystuje się też inne warzywa, np. marchewka. Ser wegański nie odbiega szczególnie smakiem od tego zrobionego z mleka, dlatego może być dobrą alternatywą lub po prostu kulinarną ciekawostką.

  Odpowiednia dieta kota jest ważna, aby zapewnić mu zdrowie i dobre samopoczucie. Produkty takie jak czekolada, szpinak, cebula nie tylko szkodzą zwierzęciu, ale są dla niego wręcz trujące. Kota nie należy również karmić resztkami z obiadu, a także podawać mu surowej wieprzowiny, od której pupil może zarazić się wirusem wywołującym wściekliznę rzekomą.

  Wielu właścicieli traktuje swoje czworonogi jak członków rodziny, zaspokajając wszystkie potrzeby i kaprysy swoich pupili. Niestety, niektóre przejawy miłości mogą być opłakane w skutkach, np. karmienie psa potrawami ze stołu. Warto pamiętać, że pies ma zupełnie inne potrzeby żywieniowe niż człowiek. Produkty, które są odpowiednie dla nas, naszemu pupilowi mogą bardzo zaszkodzić. Sprawdź, czego nie mogą jeść psy i jakie skutki mogą wywołać w ich organizmie szkodliwe produkty!

  Dziecko po ukończeniu 1. roku życia dużo się rusza, eksploruje świat i potrzebuje na to energii. Wzrasta też jego zainteresowanie jedzeniem, różnymi smakami. Jadłospis rocznego dziecka odgrywa wielką rolę w jego prawidłowym rozwoju. Posiłki powinny dostarczać wszelkich niezbędnych składników pokarmowych, mineralnych i witamin.

  Część osób po kwarantannie może zastanawiać się, w jaki sposób zadbać o siebie po kwarantannie. Siedzący tryb życia i nie zawsze zdrowe jedzenie mogły bowiem odcisnąć negatywne piętno na sylwetce. Z pomocą przychodzi dietetyczka Anna Radowicka.

  Szybka utrata wagi po upływie miesiąca to marzenie wielu osób, które mają problem z nadwagą i chcą jak najszybciej pozbyć się niechcianych kilogramów. O ile utrata wagi na poziomie 5 lub 10 kg jest wyzwaniem, któremu można sprostać, to zrzucenie 20 kg w ciągu miesiąca wydaje się niemożliwe. Tak dużą utratą wagi mogą się pochwalić osoby, które przed odchudzaniem miały dużą nadwagę. U nich w pierwszych tygodniach diety spadek wagi jest największy.

  Przez ostatnie miesiące dzieci zamknięte były w domach, gdzie miały lekcje online. Siłą rzeczy, mniej się ruszały. W wielu rodzinach zmieniły się też nawyki żywieniowe. Jak to mogło wpłynąć na zdrowie najmłodszych? Rozmawialiśmy na ten temat z dietetyczką Agnieszką Piskałą.

  Warzywa i owoce powinny stanowić niezbędny element naszej diety, bo są doskonałym źródłem witamin, błonnika, dobrze przyswajalnych węglowodanów oraz cennych przeciwutleniaczy. To wszystko prawda. O ile jednak warzywa możemy stosunkowo bezkarnie spożywać w dużych ilościach, o tyle na owoce trzeba już uważać. Dlaczego? Wyjaśniała to dietetyczka kliniczna Milena Nosek.

  Mimo że już samo słowo „dieta” spędza wielu osobom sen z powiek, to marzenia o smukłej sylwetce motywują ich do walki z niechcianymi kilogramami. Na rynku istnieje wiele kuracji odchudzających oferujących cudowne rezultaty. Od pewnego czasu dużą popularnością cieszy się dieta ketogeniczna. W programie rozmawialiśmy o tym, na czym polega i czy jest bezpieczna.