dieta

  dieta

  Jak schudnąć? Daria Ładocha przyznaje, że aby osiągnąć sukces, musimy przestać być na diecie, a jedynie wprowadzić pewne ograniczenia. Na początek wystarczy wyeliminować z jadłospisu jeden niepożądany składnik. W kuchni Dzień Dobry TVN przedstawiła przykładowe przepisy na dania, dzięki którym nasz metabolizm przyspiesza. Zobacz, jak przygotować zdrową i pożywną sałatkę, zapiekankę z łososia, komosę ryżową z warzywami i ciecierzycę ze szpinakiem.

  Nowy Rok wielu z nas zaczyna od postanowień. Obietnice, które najczęściej sobie składamy, dotyczą diety i ćwiczeń. W 2021 r. pragniemy zrzucić nadprogramowe kilogramy, szczególnie po kwarantannie, która dała się we znaki. O tym, jak zmobilizować się do działania i wytrwać w postanowieniach opowiedział nam Daniel Qczaj. Zdradził nam również swoje plany na nowy rok.

  Święta przynoszą nam dużo radości i uśmiechu, lecz niejednokrotnie dzięki nim przybywa nam również kilka kilogramów więcej. I choć potrawy, które pojawiają się na polskich stołach, są często bardzo zdrowe i dobre dla naszego organizmu, to ilość jedzenia, jaką spożywamy, z reguły odbiega od tego, ile powinniśmy jeść na co dzień.

  Marzenia o szczupłej, zgrabnej sylwetce z wiekiem bynajmniej nie mijają. Wraz z jego upływem mogą stawać się częstsze i większe, ze względu na zmiany w wyglądzie wywołane działaniem czasu, hormonów oraz metabolizmu. Wiele kobiet głowi się, jak schudnąć po 50. roku życia.

  Dwa tygodnie to czas, w którym możesz wprowadzić zasady zdrowego trybu życia. Na efektywne odchudzanie składa się wiele czynników: dieta, ruch, odpoczynek. Stosuj je sumiennie, by uniknąć efektu jojo. Sprawdź, jak schudnąć w dwa tygodnie 10 kg.

  Podejście naszej "drugiej połówki" do diety i aktywności fizycznej przekłada się na zdrowie obojga. Jak się okazuje, badania przeprowadzone w Bostonie potwierdziły, że w przypadku małżeństw schemat funkcjonowania żony wiąże się mocno z postępowaniem męża i odwrotnie. Czy odchudzanie z partnerem będzie zatem bardziej skuteczne? O tym rozmawialiśmy z trenerami personalnymi Agatą Dąbrowską i Bartkiem Paluchem oraz dietetykiem mgr Ewą Trusewicz i jej narzeczonym Piotrem Włazińskim.

  Filip Chajzer przeszedł niezwykłą przemianę. Kilka lat temu dziennikarz zdecydował się zmienić tryb życia i postawił na sport. Zdjęcia wykonane na przestrzeni lat ukazują jego budzącą podziw metamorfozę. Sam przyznaje, że nie stosuje diety. Jak zatem udało mu się wypracować taką sylwetkę?

  Większość ludzi raz na jakiś czas ma potrzebę zrzucenia nagromadzonych kilogramów. Część z nich szuka wówczas diety, która nie będzie bardzo restrykcyjna. Jedną z nich jest dieta doktora Mosleya, nazywana też dietą 5:2.

  Odchudzanie to moda, a czasem konieczność, jednak za każdym razem to przede wszystkim ciężka praca. Wielość diet, które zostały okrzyknięte hitem, jest oszałamiająca i często trudno wybrać tę najlepszą. Odchudzanie to również aktywność fizyczna, bez której trudno jest szybko osiągnąć wymarzoną wagę.

  Jak schudnąć 5 kg w miesiąc? Właściwą odpowiedzią na to pytanie nie jest dieta cud, obiecująca nawet szybszy spadek wagi. Grozi ona jednak utratą zdrowia i odzyskaniem zbędnych kilogramów z nawiązką. By skutecznie zrzucić 5 kg w miesiąc, trzeba zmienić nawyki żywieniowe.

  Często spotykamy się z modnymi dietami, słyszymy też wiele stereotypów dotyczących nawyków lub produktów żywnościowych. Jak jeść z głową, nie wierząc we wszystko, co przeczytamy i usłyszymy? Kilka mitów obaliła w naszym programie dr Hanna Stolińska, dietetyk kliniczny, autorka książki "Zakłamane jedzenie".

  Joga to doskonały sposób na rozciągnięcie, jak również wzmocnienie mięśni. Ten rodzaj treningu idealny jest dla osób, które bardziej cenią spokojną gimnastykę niż ćwiczenia siłowe z dużą liczbą brzuszków. Poznaj ćwiczenia jogi na płaski brzuch i ich efekty.

  Bulletproof coffee to kawa przyrządzona zgodnie z recepturą opracowaną przez amerykańskiego biznesmena i blogera Dave’a Aspreya. Kuloodporna kawa zawiera masło i olej MCT. Taka kompozycja ma dodawać energii przed treningiem, wspomagać pracę mózgu oraz przyspieszać odchudzanie.

  Zbyt mała waga ciała to problem, z którym zmagają się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Wielu osobom zastanawiającym się, co jeść, żeby przytyć, wydaje się, że powinny spożywać jak najbardziej tłuste i obfite potrawy – to nie do końca jest prawdą. Poznaj zdrową dietę, żeby przytyć.

  Otręby żytnie wyróżniają się wysoką zawartością błonnika, dzięki czemu wpływają korzystnie na pracę układu pokarmowego. Otręby pochodzące z przemiału ziaren są jedną z form najlepiej przyswajalnych przez organizm. Dlatego też zaleca się je w walce z nadwagą i nadciśnieniem.

  Robert Kudelski, aktor doskonale znany widzom TVN z serialu "Na Wspólnej" przeszedł metamorfozę - ze 107 kilogramów schudł do 88. Co go zmotywowało do zrzucenia wagi? Jaką stosuje dietę? O swojej przemianie opowiedział w jednym z wywiadów.