dieta

  dieta

  Osoby otyłe cechuje to, że trudno je namówić do zjedzenia śniadania. Jadają głównie po południu i wieczorem, często dwa razy dziennie. O której godzinie jemy największy posiłek? Czy jemy jak zawodnicy sumo? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Renata Ruszniak, dietetyczka i autorka książki „Bitwa o śniadanie”.

  Dziś pierwszy odcinek naszego nowego cyklu "Licencja na sukces". Pokażemy w nim osoby, które stoją za sukcesem gwiazd. Dzięki swojej pracy mają wpływ na sukces gwiazdy. Pierwszym bohaterem naszego cyklu jest Tomik Grewiński, menadżer artystów. Czym zajmuje się menadżer gwiazd? Jak zostaje się menadżerem i czy gdzieś można się tego nauczyć? Czy apanaże menadżerów to procent od zysków artysty? Jakie są koszty niematerialne ponoszone przez opiekunów gwiazd?

  Zemsta faraona to po prostu dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Najczęściej jej powodem jest woda. W jaki sposób jej zapobiegać i jak leczyć, by cały urlop nie biegać do toalety? Niebezpieczeństwo czyha także u nas u progu... szwedzkiego stołu. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dietetyczkę Agnieszkę Piskałę.

  Dieta to 70 procent sukcesu. Pozostałe 30 - to ćwiczenia. Napinają plecy, rozciągają gumę, udeptują i podnoszą giętkie jeżyki. Cała tajemnica ćwiczeń tkwi w ich sposobie wykonywania. Ryszard Rembiszewski i Robert Biedroń dobrowolnie poddali się torturom Jacka Bilczyńskiego. Czy sprostali jego oczekiwaniom? Jak za sprawą trenera fitness zmienili swój sposób życia?

  Artur Przybysz ważył 160 kilogramów. W ciągu ośmiu miesięcy zrzucił aż 72 kilogramy dzięki silnej woli, morderczym ćwiczeniom i zmianie diety. Jego determinacja motywuje jego najbliższych do odchudzania i zmiany trybu życia. Teraz Artur Przybysz chce walczyć w MMA.

  Dziewczynki wzięły udział w turnusie odchudzającym w Centrum Zdrowia Dziecka. Tam uczyły się, jak ćwiczyć i jaką dietę stosować, by zgubić zbędne kilogramy. W naszym studiu dziewczynki i ich mamy opowiedziały, jak radzą sobie z przestrzeganiem diety i reakcją kolegów i koleżanek ze szkoły.

  Pięknie wyrzeźbione ciało i ciągłe wyrzeczenia. Życie kulturystek to długie ćwiczenia, restrykcyjna dieta i ciągłe próby charakteru. Gośćmi Dzień Dobry TVN były: Mistrzyni Świata Kulturystyki Kobiet - Agnieszka Urbaniak oraz Krystyna Zrażewska, Mistrzyni Polski w kategorii Miss Shape. Jak zaczęła się ich przygoda z kulturystyką i czy stosują tzw. "odwodnienia"? Jakie mogą być konsekwencje zdrowotne zbyt intensywnego treningu?

  Z najnowszego raportu organizacji UNICEF wynika, że polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Lucyna Gombarczyk- dietetyk Z Centrum Zdrowia Dziecka oraz sędzia Anna Maria Wesołowska- społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka.

  Czy niemowlę powinno samo wybierać, co chce jeść? Czy dieta BLW to odpowiedni sposób żywnienia dziecka? O pomoc poprosiliśmy dietetyczkę Agatę Ziemnicką.

  Frytki, hamburgery, hot dogi, kurczak w panierce. A do tego duży napój z cukrem i... dolewką. Co jeść, a czego nie jeść w trakcie ciąży i karmienia piersią? Czy fast foody rzeczywiście zatruwają organizm nie tylko matek, ale i dzieci ? Co odkryli australijscy naukowcy? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dietetyczkę Annę Jelonek.

  Wiosenne łódeczki, szaszłyki i owoce z czekoladą! W kuchni Dzień Dobry TVN przepisy na pyszne i zdrowe potrawy zaprezentowała Anna Kalata!

  Nie odchudzajmy się na chwilę, tylko poznajmy zasady zdrowego odżywiania się - apelowała w Dzień Dobry TVN dietetyk Anna Jelonek. Czy to prawda, że Jolanta Pieńkowska stosowała przez dwa lata "dietę Kwaśniewskiego"? Czy makaron, chleb i ziemniaki rzeczywiście tuczą? Czy jedzenie po godzinie 18.00 powoduje przyrost tkanki tłuszczowej? Czy dieta "tysiąca kalorii" jest skuteczna? Wreszcie, ile kilogramow powinniśmy chudnąć w ciągu tygodnia? Poznajcie mity dotyczące odchudzania!

  Dlaczego nie umiemy poprzestać na jednym chipsie czy jednej kostce czekolady? Dlaczego nie znamy umiaru? Gościem Dzień Dobry TVN była dietetyczka Anna Jelonek.

  Każda kobieta w dniu ślubu chce wyglądać wyjątkowo, ale dla niektórych kobiet przygotowania do tej ceremonii i sam ślub mają mniejsze znaczenie niż odchudzanie się prze ślubem. Dieta staje się dla nich prawdziwą obsesją. O bridoreksji, czyli modzie na odchudzanie się przed ślubem rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dziennikarką Odetą Moro-Figurską i stylistką ślubną Anną Walicką.

  Na czym polega zdrowa dieta wegańska? Czego nie jedzą weganie? O to Reni Jusis zapytała Magdę Ulinowicz, która odżywia się według założeń diety wegańskiej. Dieta wegańska wcale nie musi być nudna! Może być smakowita i bardzo wartościowa - zapewniają weganie.

  Pięć dni jesz co chesz, a dwa dni pościsz - to założenia kontrowersyjnej diety dr. Mosley'a. Czy ta dieta jest skuteczna? Czy rzeczywiście przez pięć dni można jeść wszystko to, na co ma się ochotę? Czy każdy może stosować dietę 5:2? O diecie rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dietetyczką Alicją Kalińską. Dlaczego tyjemy?

  Zbawiennie działa na nasz organizm. Poprawia koloryt skóry, funkcjonowanie układu pokarmowego i oczywiście jest bardzo smaczna. Jak zadbać o to, by w diecie Twojego dziecka nie zabrakło marchewki. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dietetyczkę Agatę Ziemnicką.

  "Wegetarianizm praktykowany w prawidłowy sposób jest zdrowy na wszystkich etapach życia" - ogłasza Ministerstwo Zdrowia. To odpowiedź na petycję Magdaleny Sikoń. Pani Magda prosiła o "umożliwienie rodzicom wyboru diety wegetariańskiej lub wegańskiej w publicznych placówkach oświatowych". W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy ją razem z córeczką Kają.

  Kiedy stanęła przed jurorami podczas castingu do programu "X Factor” żaden z oceniających nie rozpoznał tej puszystej dziewczyny, która 2 lata temu oczarowała ich swoim głosem. 19-letnia Marta Ławska schudła 35 kg. Jak tego dokonała? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy ją razem z uczestniczką programu "Top Model" Anną Bałon.

  Alergia na pyłki roślin, na jad owadów, na produkty spożywcze. W okresie wiosenno-letnim osoby uczulone przechodzą istne piekło. W studiu Dzień Dobry TVN dr Piotr Dąbrowiecki pełnił dyżur i odpowiadał na Wasze pytania zadawane na czacie.

  Jak wygląda wprowadzanie glutenu do diety dziecka i kiedy można zacząć wprowadzać krowie mleko? Dietetyczka i psycholog kliniczny Agata Ziemnicka w roli eksperta!

  Dlaczego niektórzy po obfitym posiłku są głodni? Co trzeba jeść, by się najeść? Dlaczego trudniej gubi się ostatnie nadprogramowe kilogramy? O dietach, zdrowym odżywianiu i odchudzaniu rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dietetyczką Magdaleną Jarzynką.

  Czy da się szybko, prosto i zdrowo przygotować rodzinny obiad? Owszem! Olga Borys i Piotr Kucharski udowodnili to w kuchni Dzień Dobry TVN.

  Potrawy Nigelli Lawson i Jamiego Olivera są mniej zdrowe od tzw. "gotowców" z hipermarketu. Brytyjscy dietetycy proponują, żeby telewizja pokazywała programy kulinarnych celebrytów dopiero po 21.00. Bo dania te są kaloryczne, tłuste i tuczące. W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy restauratorkę i krytyka kulinarnego Agnieszkę Kręglicką oraz dietetyczkę Agatę Ziemnicką, co sądzą o pomyśle angielskich badaczy.

  Rzuciła sektor finansowy w Polsce i pracę w dobrej firmie po to, aby zająć się fitnessem w Ameryce. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Sylwia Wiesenberg. Na czym polega jej metoda, którą stosuje na sobie i na swoich podopiecznych? Czym różni się od innych technik zrzucania wagi i modelowania swego ciała?

  Jajko to najdoskonalszy wytwór natury. Według niektórych dwa jajka dziennie chronią przed wszelkiego typu infekcjami. A jak jest naprawdę? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy naukowca prof. Tadeusza Trziszka.

  Jak długo stosować dietę na własną rękę? Ile wyrzeczeń jest w stanie znieść organizm ludzki? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była dietetyczka Agata Białek. Podsumowała istniejące diety i określiła czas ich trwania. Jaki jest stosunek wagi ciała do czasu trwania diety?

  Dziś Światowy Dzień Walki z Otyłością. U naszego gościa wszystko zaczęło od udziału w akcji „Chudniesz – wygrywasz zdrowie”. Jacek Borkowski schudł 116 kilogramów. Ile czasu mu to zajęło? W jakim stanie był przed schudnięciem? Czy zawsze odchudzanie wiąże się z wyrzeczeniami i ciągłym głodem? W studiu Dzień Dobry TVN Pan Jacek opowiedział historię swojego powrotu do normalności.

  Dieta zgodna z grupą krwi ma nam zapewnić zdrowie i długowieczność, a zwolennicy tej diety uważają nawet, że odpowiada ona również za cechy naszego charakteru. O tym, na czym polega dieta zgodna z grupą krwi i jakie produkty wyklucza z naszego pożywienia rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dietetykiem Agatą Białek. Czy ta dieta jest skuteczna i, czy jest dla wszystkich? Co powinni jeść ludzie z grupą krwi A, a co Ci, którzy mają grupę B lub 0?

  Mówią o sobie, że są motylkami, spotykają się na internetowych forach i wymieniają radami ... jak nie jeść: anorektyczki. O niebezpieczeństwach związanych z anoreksją, granicą między odchudzaniem , a chorobą, a także o tym gdzie szukać pomocy spytaliśmy Elżbietę Sas z fundacji "Drzewo Życia" i Izabelę Milczanowską, która chorowała na anoreksję.