choinka

  choinka

  Zbliżają się Święta, czas więc pomyśleć o choince. W Dzień Dobry TVN Ula Chincz i stolarz Darek Wardziak pokażą, jak wykonać choinkę, która zmieści się w małym mieszkaniu i zadowoli minimalistę.

  Sianko pod obrusem, prezenty pod choinką, kolędy, 12 potraw, puste miejsce przy stole, Mikołaj i opłatek - każdy z nas, kto obchodzi święta Bożego Narodzenia zapewne zna te tradycje. Ale czy wszyscy wiemy, skąd się wzięły? Które z nich są tylko polskie? O pochodzenie świątecznych tradycji zapytaliśmy gościa Dzień Dobry TVN ks. Sławomira Szczepaniaka.

  Choinki przystrojone zrobionymi własnoręcznie ozdobami wyglądają uroczo. Jak zatem je przygotować? Jakich materiałów użyć? O tym prowadząca cykl "(Ro)zważmy to..." Katarzyna Bosacka. Dowiedzieliśmy się również, jakie bombki są w tym roku najmodniejsze.

  Dlaczego żywe drzewko jest lepsze niż sztuczne i jak pielęgnować choinkę, żeby została z nami jak najdłużej? Bartek Jędrzejak spotkał się z Anną Malinowską rzecznikiem prasowym Lasów Państwowych.

  Przed Świętami Wiesiek "Złota Rączka" dostał specjalne zadanie. Ekspert Dzień Dobry TVN został poproszony o przystrojenie zewnętrznej choinki. Tym razem Wiesiek zamiast swojej skrzyneczki przyszedł do klientki z czerwonym woreczkiem:) Jakie były mu do tego potrzebne narzędzia?

  W sklepach - zwłaszcza tuż przed Bożym Narodzeniem - ozdoby świąteczne są dość drogie. Dlatego poprosiliśmy blogerkę Kasię Ogórek, by w Dzień Dobry TVN pokazała, jak zrobić efektowne ozdoby z tanich "materiałów". Zobaczcie zatem, jak wykonać łańcuch żurawinowo-popcornowy, aromatyczne lampiony z pomarańczy, choinkę z piórek, szyszkę z pistacji i wiele, wiele innych. Fajna zabawa dla całej rodziny :) Kasi pomagały dwa nasze elfy: Ula Chincz i Bartek Jędrzejak. Nasz pogodynek udowodnił, że żaden materiał się nie zmarnuje ;)

  Do Świąt Bożego Narodzenia zostało kilka dni, czas więc na ubranie choinki. Dla niektórych jest to spore wyzwanie, tak jak dla himalaistów zdobycie Mount Everestu. Na szczęście mamy Dorotę Szelągowską, która w Dzień Dobry TVN pokazała, jak to zrobić przy użyciu własnoręcznie zrobionych ozdób. Zobaczcie, jakie to proste.

  Choinka jest nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia. Jakie wybrać drzewko, by postało nam jak najdłużej? I co możemy zrobić z choinką, gdy opadną z niej wszystkie igły? Z Ryszardem Grzesikiem rozmawiał Bartek Jędrzejak, który opowiedział także o dzisiejszej pogodzie.

  W Dzień Dobry TVN Dorota Szelągowska podpowiada, jak udekorować mieszkanie zrobionymi przez siebie świątecznymi ozdobami i, jak przygotować niesztampową choinkę z drewna. Do dzieła!

  Z przybyszem z dalekiej północy spotkał się Marcin Sawicki. Dziennikarz Dzień Dobry TVN miał okazję, by uwolnić się ze złych wspomnień i traumy z dzieciństwa:) Jako 9-letnie dziecko znalazł pod choinką piżamę i skarpety. Mały Marcinek z prezentu był bardzo niezadowolony. Czy teraz po latach wybaczył Mikołajowi nietrafiony upominek? Marcin Sawicki zapytał również Mikołaja o to, czy ocieplenie klimatu utrudnia mu pracę? Czy zdarzyło mu się wręczyć komuś rózgę? I jak to możliwe, że Święty Mikołaj zdąża objechać cały świat w wigilijną noc?

  U Państwa Rutkowskich przygotowania do Wigilii trwają. Kto rządzi w kuchni? Czy potrawy wigilijne są tradycyjne? Kto ubrał choinkę? Co jest dla nich najważniejsze w święta Bożego Narodzenia? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kasia Olubińska gościła w domu Mai Plich i Krzysztofa Rutkowskich.

  Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak to miłośnik zwierząt, dlatego zabrał nas do hodowli kotów bengalskich. Dlaczego nazwał je kotopsami? Czym charakteryzują się te koty? Przy tej okazji Bartek zaapelował do rodziców, którzy w tym roku chcieliby kupić swoim dzieciom pod choinkę zwierzęta, aby zastanowili się nad tym dwa razy - w końcu zwierzak w domu to duża odpowiedzialność.

  W kawiarence Dzień Dobry TVN na rogu Marszałkowskiej i Hożej w Warszawie stanęło świąteczne drzewko. Możecie przyjść każdego dnia w godzinach programu i zrobić sobie zdjęcie, które powiesimy na naszej choince. Zobaczcie, czyje zdjęcia już na niej zawisły!

  W niedzielę, 14 grudnia, zapraszamy do kawiarenki Dzień Dobry TVN na rogu Marszałkowskiej i Hożej w Warszawie. Przyjdźcie, by zrobić sobie zdjęcie, które znajdzie się na naszej choince! Dostaniecie też zdjęcie na pamiątkę :-) Akcja ubierania choinki trwa do 20 grudnia br. Czekamy na Was od 8:30 do 11:00 każdego dnia aż do najbliższej soboty!

  Kiedy jowialny staruszek w czerwonym ubraniu nie trafi w nasze gusta i dostaniemy pod choinkę ósmą parę skarpet, dezodorant czy szampon - w sukurs przychodzi nam kiermasz prezentów nietrafionych. Na taki udał się Filip Chajzer. Co tam znalazł?

  Agnieszka Jastrzębska zaprasza na wycieczkę! Z okazji Bożego Narodzenia do świątecznie przystrojonego Belwederu zaprosiła nas Pierwsza Dama, Anna Komorowska. Jak Wam się podobają bombki wykonane przez prezydenta? :)

  Zapraszamy na sobotę z Dzień Dobry TVN. A w programie: Sebastian Karpiel Bułecka - świetny i "odświętny". U nas: w nastroju do prywatnych rozmów! Dawid Kwiatkowski - polski Justin Bieber. Na naszym czacie na specjalne życzenie widzów. W programie także: w roli głównej Marek Kondrat oraz gwiazda która, kocha Polskę - Natalia Oreiro! Bądźcie z nami w sobotę od 8:30! program poprowadzi duet: Rusin - Węglarczyk!