ból

  ból

  Maść przeciwbólowa dla dzieci to rzadkość. W większości przypadków zastępują ją bezpieczne i delikatne tabletki lub czopki. Po maść przeciwbólową dla dzieci sięga się właściwie tylko w przypadku urazu mechanicznego (a konkretnie stłuczeń). Warto pamiętać, że w przypadku stłuczenia, zanim sięgniemy po maść dla dziecka, trzeba upewnić się, że nie doszło do uszkodzenia skóry.

  "Wymyślasz", "przesadzasz", "weźmiesz tabletkę i przejdzie" – ile razy słyszałyście te słowa? Tymczasem PMS to nie fanaberia ani powód do żartów. To dolegliwość, z którą każdego miesiąca walczy wiele kobiet.  Jak zdiagnozować zespół napięcia przedmiesiączkowego i odróżnić go od innych chorób? O tym opowiedziała nam Katarzyna Skórzewska, ginekolog, endokrynolog.

  Smutek to jedna z podstawowych emocji, której towarzyszą także inne uczucia, takie jak żal, ból i lęk. Większość ludzi chce przed nimi uciec. Psychologowie oraz lekarze łączą smutek z napadami obniżonego samopoczucia oraz depresją.

  Suchość i drapanie w gardle to częsta dolegliwość, która związana może być m.in. z korzystaniem z klimatyzacji lub odwodnieniem. Warto pamiętać, że nienawilżona dostatecznie śluzówka gardła jest bardziej podatna na rozwój stanów zapalnych. Z tego powodu warto znać sposoby na to, jak nawilżyć gardło.

  Przemęczenie, jesienna chandra, a do tego bóle głowy? Jak się okazuje, migreny mogą być spowodowane nie tylko stresem, ale także nieodpowiednią dietą. Przedstawiamy listę produktów, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie.

  Paulina Holtz ma za sobą trudne chwile, zmagała się z niezwykle przykrymi dolegliwościami. Aktorkę dopadło zapalenie ucha, będące wyjątkowo bolesną chorobą. To skłoniło ją do refleksji na temat innych przypadłości, z którymi miała do czynienia. Ułożyła je w niezwykłą listę.

  Drętwienie ręki lub nogi związane z charakterystycznym mrowieniem w palcach wynika w bardzo wielu przypadkach ze zbyt długiego przebywania w pozycji siedzącej. Niestety zdarza się jednak, że drętwienie ręki lub nogi to sygnał poważnego stanu chorobowego rozwijającego się w organizmie. Drętwienie rąk i nóg wiąże się m.in. z zespołem cieśni nadgarstka, dyskopatią, a nawet nowotworem kości.

  Jeśli cierpisz na migrenę i masz dość sięgania po leki przeciwbólowe, warto skierować się do kuchni. To właśnie na spiżarnianych półkach skrywają się metody, które przynosiły ulgę naszym babciom. Po które produkty warto sięgnąć, aby ukoić ból bez tabletek?

  Już co dziesiąta kobieta cierpi na endometriozę - pokazują badania. Mimo że same panie wiedzą o chorobie całkiem sporo, to na postawienie prawidłowej diagnozy czekają bardzo długo. Co trzeba wiedzieć o endometriozie? Czy przekreśla szanse kobiety na bycie matką? Rozmawiamy o tym z ginekolożką Magdaleną Bielą.

  Znana fizjoterapeutka i osteopatka Godelieve Denys-Struyf wyodrębniła podstawowe typy bólu psychofizycznego. Okazało się, że napięcia w ciele, zwłaszcza w obrębie kręgosłupa wiążą się ze stanem psychicznym i wypartymi emocjami. Zapytaliśmy więc ortopedę Adriana Rymarczyka, jak rozpoznać, że ból pleców związany jest ze stresem.

  Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 sprawiała, że pracę musieliśmy przenieść do domu. Niestety część z nas nie ma w mieszkaniu odpowiedniego krzesła ani biurka, a to skutkuje problemami z kręgosłupem. Jak sobie pomóc i jakich błędów nie popełniać? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z Agatą Dąbrowską, trenerką i dietetyczką oraz Bartkiem Paluchem, trenerem personalnym i fizjoterapeutą.

  O przypadkach zespołu PIMS-TS u dzieci można było usłyszeć już w kwietniu tego roku. Najpierw pojawił się w Wielkiej Brytanii, potem w Stanach Zjednoczonych. Jakiś czas temu dotarł do Polski. Na tę chorobę, która występuje kilka tygodni po zakażeniu koronawirusem, choruje właśnie około 70 małych pacjentów w naszym kraju. Jak ją rozpoznać i co robić?

  Ból piersi przed miesiączką jest zmorą wielu kobiet. O ile pojawia się na dzień czy dwa przed okresem, można to jakoś wytrzymać. Jednak jeśli zaczyna się w drugiej fazie cyklu i trwa blisko 2 tygodnie, potrafi znacząco obniżyć standard życia. Czy tak musi być? O tym, w naszym programie, mówiła dr n. med. Agnieszka Nalewczyńska, ginekolog.

  Juan Jesus Lopez Perez zajmuje się duchowym przebudzeniem poprzez trans. Spotkaliśmy się z nim podczas jego pobytu w Polsce. Jak odkrył swój dar, kiedy jego uzdrawianie przynosi najlepszy skutek i do jakich stanów doprowadza ludzi?

  Czy mężczyzna zniósłby ból porodowy? W kolejnym odcinku cyklu "Być kobietą" Marcin, Bartek i Piotr doświadczyli bólu porodowego. Maciej Abakumow, fizjoterapeuta podłączył naszych redakcyjnych kolegów do aparatury symulującej bóle porodowe. Co poczuli? Czy było to dla nich równie mistyczne przeżycie, co dla większości kobiet? Podczas porodu panów za rękę trzymała niezastąpiona Ula Chincz ;-)

  Osteopatia ginekologiczna zajmuje się kobiecymi dolegliwościami bólowymi w okolicy miednicy. O tym, w jaki sposób pomaga kobietom powiedziały w Dzień Dobry TVN Natalia Myszkowska i osteopata Ewelina Tyszko-Bury.

  Nie lubimy bólu i marzymy o tym, by go nie czuć. Jednak, czy życie bez bólu jest w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak. Oto historia Łukasza Rechula, który choruje na wrodzoną niewrażliwość na ból. Zobaczcie, jak radzi sobie z brakiem odczuwania bólu.

  Dwa lata temu Daria Pyszewska uległa wypadkowi samochodowemu. Jej stan wskazywał na to, że już nigdy nie będzie chodzić. Tymczasem Daria, dzięki wierze i ciężkiej pracy, stanęła na własnych nogach. Ba, nie tylko stanęła, ale zaczęła również chodzić! Jak doszło do wypadku? Czy ćwiczenia, które wykonuje sprawiają jej ból? Czy podczas chodzenia czuje jakiś dyskomfort? Darię i jej terapeutkę Karolinę Kluczyńską gościliśmy na kanapach Dzień Dobry TVN. Gratulujemy obu Paniom i wierzymy, że Daria będzie robiła postępy.

  Pogotowie ratunkowe w Zabrzu dostało wezwanie do dziewczynki. Podczas interwencji jeden z ratowników medycznych został pobity do nieprzytomności przez ojca! Po jakimś czasie ocknął się i mimo potężnego bólu dalej pomagał dziecku. Po interwencji ratownik trafił do szpitala z obrażeniami głowy. Jak się teraz czuje? Jak dokładnie wyglądała cała akcja? Jak się czuje dziewczynka? Czy ratownik nadal obawia się ojca dziewczynki? Czy wróci do pracy? Z ratownikiem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Pani Bernarda Babicka twierdzi, że obudziła się w czasie operacji cesarskiego cięcia. Czy to możliwe, by pacjentka czuła ten przerażający ból? Z mężem poszkodowanej w Dzień Dobry TVN porozmawiał Mateusz Hładki. Jak dziś, tydzień po zabiegu, czuje się żona Dariusza Balickiego? Jak czuje się córeczka? Dlaczego lekarze zaprzeczają, by Bernadeta babicka miała się wybudzić podczas operacji? Czego małżeństwo oczekuje od szpitala?