aktorzy

  aktorzy

  Praktycznie każdy z nas śledzi jakiś serial. Nagłe wypadki, przywiązanie do bohaterów, nieoczekiwane zwroty akcji - wszystko to sprawia, że nie możemy się oderwać od ekranu. Szczególnie w czasie pandemii stały się dla nas wyjątkową ucieczką od codzienności. W czym tkwi ich magia? W Dzień Dobry TVN mówiła o tym Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, autorka książki oraz bloga Zwierz Popkulturalny.

  Joanna i Mirosław Baka to para słynnych aktorów. On na swoim koncie ma występy w wielu filmach, ekranizacjach kinowych oraz serialach. Ona swoje serce oddała głównie scenie w teatrze "Wybrzeże". Od lat tworzą wzorowy związek, unikają świata plotkarskiego i rzadko zapraszają do swojego prywatnego życia. Nieco więcej postanowili opowiedzieć naszej reporterce Aleksandrze Rogowskiej-Lichnerowicz.

  Joanna Warecha to dziennikarka, która pragnie przywrócić godność ludziom z byłych PGR-ów, do których przylgnęły niesprawiedliwe i często krzywdzące łatki. Autorka akcji "Your Story, my voice" sama wywodzi się z tego środowiska. Kobieta postanowiła nagłośnić sprawę i przedstawić społeczeństwu prawdziwe historie. Do akcji zaangażowała znanych aktorów i muzyków, bo wierzy, że tylko w taki sposób dotrze do większej rzeszy ludzi, a grupa w końcu przestanie być przez społeczeństwo stygmatyzowana.

  Beata Ścibakówna to aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Ścibakówna urodziła się w Zamościu, ale tajemnice zawodu zgłębiała Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie, którą ukończyła w 1992 roku. Jak wspomina studenckie czasy? Aktorka do wspomnień powróciła w rozmowie z Kingą Burzyńską, gospodynią programu "Absolwenci".

  23 czerwca przypada w Polsce Dzień Ojca. Chociaż tych ojców znamy głównie z kinowych ekranów czy internetowych newsów nie oznacza to, że w zabieganym celebryckim życiu nie mają czasu na swoje pociechy. Poznaj listę 10 najgorętszych tatusiów światowego show-biznesu. Weź udział w sondzie i zagłosuj na swojego faworyta.

  Już 27 kwietnia startuje w Krakowie 11. NETIA OFF CAMERA. W ramach festiwalu odbędzie się także kolejna edycja Canal+ SerialCon – wydarzenia poświęconego wyłącznie serialom. Co dla fanów seriali przygotowali organizatorzy? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: rzecznik prasową festiwalu Alicję Myśliwiec i dyrektora Kanałów Filmowych Platformy NC+ Jakuba Szurmieja. Jak to się stało, że seriale stały się takie popularne?

  Od 10 lat dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska relacjonuje wydarzenia zza kulis planów zdjęciowych filmów i seriali. Właśnie wydała swoją pierwszą książkę. W ile miesięcy ją napisała? Co się w niej znajduje? Kto się zjawił na premierze książki? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Co najbardziej zaskoczyło naszych gości gdy przygotowywali się do swoich ról w serialu? Czy wiedzą już jaki los czeka główną bohaterkę i czy mogą uchylić nam rąbka tajemnicy? Zobaczcie, co zdradzili nam: ordynator chirurgii Maria Kaleta czyli Aleksandra Konieczna i Michał Czernecki grający Piotra Sadzika - szefa SOR-u w serialu "Diagnoza". Na serial zapraszamy we wtorki o 21.30.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Dawida Czupryńskiego i Marcela Sabata, młodych aktorów, którzy spotkali się w 2014 roku na planie "Kamieni na szaniec". Czy to, że są przystojni przysłania ich talent i hamuje rozwój kariery? Czują się zaszufladkowani? Uroda to dar czy może przekleństwo?

  Europejskie Nagrody Filmowe - odpowiedniki amerykańskich Oscarów - są najważniejszymi wyróżnieniami na starym kontynencie. Tegoroczna ceremonia wręczenia nagród odbywa się we Wrocławiu, Europejskiej Stolicy Kultury. Wysłaliśmy tam dziennikarza Dzień Dobry TVN Marcina Sawickiego, aby spotkał się z przybyłymi na Dolny Śląsk gwiazdami i prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem. Jakie towarzyszą im emocje? Dlaczego Maciej Stuhr ma lekki wytrzeszcz? Z którą z gwiazd Rafał Dutkiewicz śpiewał kolędę?

  Maciej Musiałowski, Nikodem Rozbicki i Aleksandra Grabowska mają po 20 lat, a już występują na szklanym ekranie. Czy swoją przyszłość wiążą tylko z aktorstwem? W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o swoich zawodowych planach.

  O bezstresowym wychowaniu na Śląsku, "kuchennej łacinie" oraz o tym, jak przekonać dziecko do uprawiania sportu i która dyscyplina wymaga największego talentu aktorskiego, opowiedzieli nam w studiu Dzień Dobry TVN Janusz, Piotr i Michał Żurawscy.

  W wielu filmach zdarzają się wpadki - często bardzo zabawne. Dla widzów Dzień Dobry TVN przygotowaliśmy kilka ich przykładów. Zobaczcie, co wydarzyło się na planie Foresta Gumpa, Gladiatora, Gwiezdnych wojen i wielu innych przebojów filmowych :)

  Jean Reno, Sophie Marceau, Juliette Binoche i Gerard Depardieu to francuscy aktorzy, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy i talentowi zyskali sławę oraz uznanie w Hollywood. O tych i innych francuskich gwiazdach powiedziała w Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Na ekrany kin wchodzi dramat wojenny o miłości zatytułowany "Letnie przesilenie". W Dzień Dobry TVN reżyser i scenarzysta Michał Rogalski i producent filmowy Maciej Strzembosz powiedzieli o powstawaniu obrazu oraz aktorach, którzy w nim zagrali. Dowiedzieliśmy się również, co ten film odróżnia od innych filmów o podobnej tematyce.

  Teatr Kwadrat jest już po remoncie. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała gwiazdy, jak bardzo się w nim zmieniło. Rozmawiała m.in.: z Pawłem Małaszyńskim, Andrzejem Nejmanem, Edytą Herbuś, Aldoną Jankowską, Ewą Kasprzyk, Martą Żmudą-Trzebiatowską i Kamilem Kulą.

  Do ćwierćfinału "Aktorskiego Diamentu", wspólnej akcji programu "Dzień Dobry TVN" i serialu "Na Wspólnej", przeszło dziesięciu najlepszych aktorów-amatorów. Uczestnicy stawili się w konstancińskiej Hugonówce przed jury, by Ci ocenili ich talent. Zanim to się jednak stało Filip Chajzer przygotował dla nich małą rozgrzewkę. Zobaczcie, czy poradzili sobie z wyzwaniem.