Styl życia

Wgląd w wiadomości, rozmowy i kontakty dziecka. Nowe funkcje dla rodziców na Facebooku

Styl życia

Getty Images/Olivier Rossi

Facebook wprowadza zmiany w działaniu Messenger Kids pod wpływem nacisków rodziców. Już niebawem w aplikacji pojawi się wiele nowych narzędzi pozwalających na zwiększoną kontrolę ruchów dziecka.

Zwiększona ochrona rodzicielska

Pierwszą z nowych możliwości będzie wgląd w historię rozmów oraz kontaktów dziecka. Rodzic będzie widział z kim ostatnio wymieniało się wiadomościami oraz jaki był ich charakter – czy np. przeprowadzona została rozmowa video czy tekstowa. Dodatkowo aktywowana zostanie opcja przeglądania niedawno wysłanych oraz otrzymanych treści wideo oraz zdjęć.

Zobacz też:

Ojciec stworzył aplikację, która zmusiła syna do odpowiadania na wiadomości.

Przez panel rodzicielski uzyskać będzie można listę urządzeń posiadających dostęp do konta dziecka. Funkcja, która wzbudza pewne kontrowersje to możliwość ściągnięcia wszystkich danych dziecka, z uwzględnieniem wiadomości, zdjęć oraz filmów. O pobraniu danych dziecko zostaje powiadomione przez aplikację.

Czym jest Messenger Kids?

Messenger Kids powstał w 2017 roku przede wszystkim w jednym celu – zwiększeniu kontroli rodzicielskiej nad działalnością dziecka w sieci. Konto w aplikacji mogą założyć nieletni poniżej 13. roku życia, a ich profil jest bezpośrednio połączony z profilem rodzica. Dzięki Messenger Kids młodzież, która nie może jeszcze zarejestrować się na Facebooku ma możliwość komunikowania z rówieśnikami poprzez wiadomości oraz popularne w tej grupie wiekowej naklejki czy gify.

Zobacz wideo: Kontrola telefonu dziecka a prawo

Co istotne, dodatki wizualne dostępne poprzez aplikacje różnią się od tych, które pojawiają się w wersji „dla dorosłych”. Messenger Kids pozwala na dzielenie się jedynie materiałami przygotowanymi dla dzieci.

Więcej:

Autor: Pola Namysł

Pozostałe wiadomości