Związki i seks

Czy duża liczba partnerów seksualnych może odstraszyć kandydata na męża? Nowe wyniki badań

Związki i seks

Autor:
Justyna
Piąsta
Źródło:
dailymail.co.uk
Kobieta, która całuje mężczyznę

Często zdarza się, że osoby, które nie są w formalnych związkach, wchodzą w niezobowiązujące relacje opierające się na intymności. Czy posiadanie w przeszłości wielu partnerów seksualnych, może w przyszłości obniżać szansę na znalezienie męża lub żony? Naukowcy zbadali tę kwestię. Do jakich wniosków doszli?

Szansa na miłość

Eksperci z uniwersytetów w Utah i Oklahomie przez 18 lat badali, czy liczba partnerów seksualnych negatywnie oddziałuje na zawieranie trwałych związków w przyszłości. Przeanalizowali dane prawie 9 tys. osób i okazało się, że mnogość intymnych kontaktów może mieć wpływ na znalezienie potencjalnego kandydata lub kandydatkę, ale... nie długoterminowo. Zniechęcenie zdaje się jedynie tymczasowe i trwać przez około rok. Naukowcy twierdzą, że wpływ rozwiązłości seksualnej na wskaźnik małżeństw jest "sezonowy".

Miłość i związki

Miłość do siebie i muzyki
Miłość do siebie i muzyki Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

W artykule dla czasopisma "Social Science Research" naukowcy napisali: "(...) Posiadanie wielu partnerów seksualnych nie wydaje się zauważalnie wpływać na szanse na małżeństwo na dłuższą metę. (...) Kobiety z wieloma partnerami seksualnymi mają takie same szanse na ślub jak dziewice, choć nieco później”.

Dlaczego zmniejsza się liczba małżeństw?

W artykule można przeczytać również argumentację naukowców na temat tego, dlaczego mężczyźni i kobiety coraz później decydują się na zawarcie małżeństwa lub całkowicie z niego rezygnują. Dlaczego wolą trwać w nieformalnych związkach?

- Należą do nich silniejsze perspektywy ekonomiczne kobiet, które chcą osiągnąć stabilizację ekonomiczną przed ślubem oraz rozczarowanie ideą zaangażowania na całe życie. Bardziej kontrowersyjną teorią jest pogląd, że powszechna akceptacja i dostępność przypadkowego seksu w ostatnich latach sprawiła, że ​​małżeństwo stało się mniej konieczne, a nawet mniej pożądane - przytacza Daily Mail.

Co ciekawe, analiza amerykańskich naukowców wykazała również, że średni wiek zawierania małżeństw przez kobiety, które miały kilku partnerów seksualnych, był tylko o kilka lat wyższy, niż ich rówieśniczek z mniejszą liczbą intymnych kontaktów w przeszłości.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło: dailymail.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: PeopleImages/Getty Images

Pozostałe wiadomości