Związki i seks

Co jest przyczyną kryzysów w związkach? Filmiki z TikToka mogą być rozwiązaniem zagadki

Związki i seks

Autor:
Nastazja
Bloch
Kobieta gotuje w kuchni

Gotujesz, pierzesz, sprzątasz i prasujesz?  W tym czasie twój partner po cichu wychodzi z domu lub twierdzi, że nie poradzi sobie z obowiązkami, tak dobrze jak ty? Norma. Jednak nie każdej z nas to odpowiada. O sprytnych taktykach mężczyzn opowiedziały na TikToku zdenerwowane panie.

"Weaponized incompetence"  - na czym polega?

Mężczyźni, z jednej strony ich uwielbiamy, z drugiej potrafią doprowadzić nasz do szału, szczególnie w sytuacji, gdy zamiast nam pomóc, udają, że pozbawieni są dwóch sprawnych rąk. Bulwersującą taktykę panów na TikToku zdradziły panie, które dość miały pracy na dwa etaty. Sprytne zachowanie partnerów opisały jako "weaponized incompetence". O co chodzi?

Taktyka ta zakłada, że mężczyźni udają bezradnych i zagubionych w świecie. Mimo wielu tłumaczeń partnerek nie są zdolni do wykonania najprostszego zadania. To sprawia, że panie ostatecznie przejmują obowiązek na swoje barki, by uniknąć poprawiania czy wielokrotnego tłumaczenia.

Filmiki, które stały się hitem TikToka

Hasztag "weaponized incompetence" bije rekordy popularności na TikToku. Wściekłe panie przedstawiają swoje nagrania, a pozostałe użytkowniczki licznie komentują żenujące zachowania. W komentarzach wspierają się i przyznają, że jest to niesamowite i niezrozumiałe zjawisko.

- "Uważam, że to niesamowite, że mężczyźni w wieku 25-30 lat mieszkają sami i są w stanie się karmić, ale gdy tylko się ożenią, to zapominają, czym jest kuchnia", "Właśnie to niszczy związki. Nie rozumiem, dlaczego faceci zachowują się, jakby nie mogli zrozumieć, o co chodzi w opiece nad dzieckiem. To nie jest tak, że mamy dostają instrukcję obsługi" - pisały fanki.

Filmików znaleźć można tysiące. Najczęstszym "problem", którego pozbywają się mężczyźni, są płaczące dzieci. Gdy tylko usłyszą pierwsze podrygi histerii, od razu wołają o pomoc partnerki.

Wśród zamieszczonych nagrań znalazło się także takie, na którym żona przygotowuje dla męża specjalną listę zakupów. Trzeba przyznać, że jest ona wyjątkowa, bo oprócz wypisanych produktów, obok znajdują się także ich zdjęcia.

Z jakimi problemami wy najczęściej się zmagacie?

Zobacz wideo:

Kłótnie w związku
Kłótnie w związku Kłótnie w związkach mogą być destruktywne - mogą prowadzić do rozpadów w związkach, ale też bywają kłótnie, które cementują związki. Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości