Związki i seks

Typy kobiet, z którymi faceci nie tworzą związków

Związki i seks

Kobieta zainteresuje mężczyznę jeżeli ma w sobie „to coś”. Wygląd nie jest najważniejszy. Bywa, że nawet jeden gest lub słowo potrafią wystraszyć potencjalnego partnera. Co powoduje, że mężczyźni wycofują się nagle z relacji? W studiu Dzień dobry TVN rozmawialiśmy o tym z psychoterapeutą Piotrem Mosakiem, Michaliną Zagórską oraz Danielem Rusinem, youtuberem.

Brak komunikacji to podstawowy błąd

Michalina Zagórska jest singielką. Jak otwarcie przyznaje, jest kobietą, od której mężczyźni uciekają, ponieważ się jej boją.

Mam wrażenie, że trafiam na facetów, których przeraża profil mojej osoby. Mam silny charakter. Lubię mieć kontrolę w relacji. Potrafię otwarcie wyrażać swoje zdanie. To chyba nie do końca pasuje facetom. Gdy mężczyzna mnie poznaje, to albo po pewnym czasie stwierdza, że nie jest w stanie dotrzymać mi kroku albo od razu ucieka, bo boi się nawet podjąć wyzwanie.

Zdaniem Daniela Rusina, kobiety w dzisiejszych czasach są zbyt wyemancypowane.

Myślę też, że kobiety same robią sobie teraz krzywdę, bo chcą być chłodne, silne i samowystarczalne.

Daniel jest obecnie singlem, wśród jego znajomych jest wiele małżeństw, które się rozpadły, ponieważ małżonkowie nie potrafili się ze sobą porozumieć.

Podstawą dobrego związku jest bycie przyjacielem. Trzeba ze sobą rozmawiać. Kobieta, która rzuca tak zwanego focha i nie potrafi rozmawiać o emocjach, to nie jest partnerka na poważną relację.

Kobiety, które odstraszają mężczyzn

Psycholog Piotr Mosak nie zgadza się ze stwierdzeniem, że mężczyźni boją się kobiet. Jego zdaniem mężczyźni potrzebują komunikacji, informacji jaka dana kobieta jest.

Mężczyzna po prostu szybciej dochodzi do wniosku, że dana relacja to nie jest to. Jeżeli kobieta nie okazuje od razu siebie całej, że potrafi wbić gwóźdź, ale też potrzebuje się przytulić, zamknąć się, żeby facet mógł się pomądrzyć, to wtedy mężczyzna za szybko rezygnuje. I to może wyglądać, jak en lęk.

Zdaniem psychologa w relacji nie powinno się grać i udawać kogoś innego. Warto wrzucić na luz i być sobą od pierwszej randki.

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości