Związki i seks

Portal randkowy Sympatia. Jak działają randki przez portal?

Związki i seks

Aktualizacja:
Fot. kelly bowden / Getty Images

Niektórzy właśnie rozstali się z partnerem, inni szukają nowych przygód, jeszcze inni chcą znaleźć kogoś spoza grona najbliższych znajomych na randki. Sympatia odpowiada na wszystkie te potrzeby, zapewniając przy tym anonimowość i względne bezpieczeństwo. Jej zasięg wciąż rośnie, przez co wybór jest ogromny. Czy łatwo jest znaleźć partnera na Sympatii?

Coraz więcej osób w Polsce szuka partnera przy pomocy portali randkowych, takich jak Sympatia.pl, czy Tinder. Konto na Sympatii ma już ponad siedem milionów użytkowników, a dzięki uruchomieniu aplikacji mobilnej liczba ta wciąż rośnie. Portal Sympatia to prosty sposób na poznanie osób spoza naszego środowiska i powiększenia grona potencjalnych kandydatów. Randki w Sympatii dawno już przestały być powodem do wstydu, a dla wielu osób sympatia stała się początkiem długotrwałego i satysfakcjonującego związku.

Więcej:

Jak działa Sympatia? Portal randkowy dla wszystkich

Założenie konta na Sympatii jest bardzo proste. Aktywowanie profilu jest płatne, koszt rocznego abonamentu to kilkadziesiąt złotych.Konto możemy założyć przy pomocy adresu e-mail lub zalogować się przez Facebooka. Jeśli zdecydujemy się na tę drugą opcję, będziemy mogli przenieść zdjęcia z Facebooka na portal Sympatia. Randki możemy zainicjować sami lub czekać na zaproszenie. Od nas również zależy, jakie informacje na swój temat podamy. Ważne jest, aby przedstawić siebie z jak najlepszej strony, ale nie podawać nieprawdziwych informacji. W ten sposób łatwiej nam będzie znaleźć partnera, który faktycznie będzie do nas pasował, unikniemy też późniejszych rozczarowań.

Następnym krokiem jest wybór partnera i wysłanie do niego wiadomości. Korespondencja odbywa się całkowicie anonimowo, dzięki kontroli bezpieczeństwa, które zapewnia nam Sympatia. Kobiety często obawiają się inicjować znajomości, jednak dzięki anonimowości tendencja ta coraz bardziej się zmienia. Mężczyźni z kolei na Sympatii często poszukują przygodnego seksu, dlatego wiele Pań skarży się, że znalezienie odpowiedniego partnera może zabrać dużo czasu. Jest to niestety ciemna strona anonimowości. Niektórym daje ona złudne poczucie braku odpowiedzialności za swoje słowa, co skutkuje zasypywaniem Pań niemoralnymi propozycjami. Dla wielu osób sposobem na przekroczenie nieśmiałości i pozbycie się swoich zahamowań staje się właśnie Sympatia. Mężczyźni często na portalach randkowych pozwalają sobie na na więcej niż w realnym życiu.

Zobacz także: Szybka randka w praktyce

Bezpieczne randki w sympatii - zasady ostrożności.

Portal randkowy Sympatia dba o bezpieczeństwo i anonimowość swoich użytkowników, jednak nawet najlepsze zabezpieczenia nie uchronią nas od wszystkich zagrożeń. Jak bezpiecznie korzystać z sympatii?

Przede wszystkim, niezależnie jak bardzo dobrze rozmawia nam się na sympatii, nie podawajmy partnerowi swoich danych takich jaki nazwisko, adres, miejsce pracy. Przed takim zachowaniem przestrzega również sama Sympatia. Portal randkowy podaje, że w sieci działają oszuści, którzy po założeniu fikcyjnego konta chcą od nas wyłudzić pieniądze. Jeśli pierwsze spotkanie okaże się udane, a znajomość będzie się dalej rozwijać, nie ma przeciwwskazań, aby powiedzieć o sobie coś więcej. Dopóki jednak znacie się tylko przez internet, warto zachować anonimowość i czuć się bezpiecznie.

Portal randkowy Sympatia przestrzega również przed wpłacaniem jakichkolwiek pieniędzy osobom, które poznaliśmy przez serwis. Wydaje się to być oczywiste, jednak oszuści stosują często bardzo wyrafinowane strategie, a doskonałym miejscem poznania potencjalnej ofiary staje się właśnie sympatia. Kobiety często naciągają mężczyzn wykorzystując obietnicę seksu, pieniądze mają być im potrzebne na przyjazd lub nagły wydatek. Mężczyźni - oszuści potrafią miesiącami prowadzić skomplikowaną grę, wzbudzać zaufanie i rozbudzać nadzieje, aby w końcu poprosić na pieniądze potrzebne na operację chorej matki, lub spłatę długów. Niestety wiele osób daje się nabrać.

Zobacz także: Jak podniecić kobietę?

Portal randkowy Sympatia - jak poznać idealnego partnera dla siebie?

Na szczęście większość użytkowników sympatii to nie oszuści, tylko podobnie jak my osoby poszukujące drugiej połowy. Jak znaleźć idealnego partnera dla siebie?

Niestety nie ma jednej złotej rady dla wszystkich. Portal Sympatia zawiera konta ponad siedmiu milionów użytkowników, dlatego warto zadać sobie podstawowe pytanie “kogo chcemy znaleźć?”. Oczywiście istnieje możliwość, że na idealnego partnera trafimy zupełnie przypadkiem, jednak jeśli szukamy od dawna i wciąż brak rezultatu, być może chodzić o brak konkretnych wymagań. Warto więc zadać sobie pytanie o swoje życiowe priorytety i zastanowić się, czego wymagamy od potencjalnego partnera.

Randki w Sympatii są bardzo proste do zaaranżowania, nie jest jednak łatwo spotkać osobę, która sprosta wszystkim naszym oczekiwaniom. Niestety trzeba się z tym pogodzić, bo taka osoba po prostu nie istnieje. Bądźmy realistami i zastanówmy się, bez czego w związku nie możemy się obyć. Zróbmy listę priorytetów. Przed zaaranżowaniem randki w Sympatii przejrzyjmy dokładnie tę listę i zastanówmy się, czy potencjalny partner spełnia nasze najważniejszej wymagania. Jeśli przykładowo naszym życiowym celem jest posiadanie dzieci, nie marnujmy czasu na randki i konwersacje z osobą, która deklaruje, że ma już dorosłe dzieci lub w ogóle ich nie planuje. W ten sposób unikniemy potencjalnych rozczarowań i poznamy tylko te osoby, które będą miały szansę spełnić nasze oczekiwania.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości