Seks z byłym partnerem. Badania pokazują zaskakującą skalę zjawiska

Autor:
Oskar
Netkowski
Źródło:
The Mirror, WP Kobieta, Lovehoney
Seks z byłymi. Statystyki

"Dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki", "odgrzany kotlet nie smakuje tak samo" i wiele innych powiedzonek podpowiada, by nie iść do łóżka z eks. Żądza okazuje się jednak silniejsza od nas. Naukowcy zbadali, jak wielu z nas sypia z byłymi. Wyniki mogą zaskakiwać.

Seks z byłym partnerem

Przyznanie się do uprawiania seksu z byłym partnerem czy partnerką często obarczone jest wstydem. Czy słusznie? Okazuje się, że spora część społeczeństwa ma za sobą podobne praktyki.

#BezCukru z Oskarem Netkowskim

#BezCukru 15. Historia Mateusza Sobieckiego - żołnierza, który ma męża
#BezCukru 15. Historia Mateusza Sobieckiego - żołnierza, który ma męża
wideo 2/16

Firma Lovehoney przebadała grupę dorosłych ludzi aktywnych seksualnie, którzy opowiedzieli ankieterom o swoich doświadczeniach. Pytania dotyczyły właśnie współżycia z eks. Okazuje się, że większości respondentów zdarzało się zaglądać do sypialni byłych.

Dlaczego sypiamy z byłymi partnerami?

Wyniki są zadziwiające. Owiany tabu temat współżycia z byłymi partnerami i partnerkami, okazał się bliski przeszło połowie badanych. Lovehoney podaje, że ponad 50 proc. osób po 18 roku życia, po rozstaniu poszło do łóżka z byłym.

Wyniki opublikowane w The Mirror wykazały, że większość dorosłych przyjaźni się z byłymi partnerami, a 69 proc. utrzymuje przyjazną atmosferę. 74 proc. ankietowanych przyznało, że próbowało zachować dobre stosunki z eks. 42 proc. osób pomiędzy 18 a 24 rokiem deklarowało za to zerwanie więzi po zakończonej relacji - Przyjaźń z byłym partnerem ma mnóstwo zalet. W rzeczywistości nazywa się to deeskalacją relacji. Mamy tendencję do rozpoczynania każdego związku jako przyjaciele, nawet jeśli umawiamy się z zamiarem bycia w związku romantycznym - mówiła w rozmowie z Lovehoney psychoterapeutka Rachel Wright.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło: The Mirror, WP Kobieta, Lovehoney

Źródło zdjęcia głównego: B2M Productions/Getty Images

Pozostałe wiadomości