Związki i seks

Tuż przed weselem schował partnerce szpilki. Powód? "Jestem tak zakompleksiony"

Związki i seks

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
The Sun
Smutny mężczyzna w konflikcie z kobietą

Ma 167 cm i kompleks na punkcie niskiego wzrostu. Tuż przed weselem siostry schował partnerce jedyne buty na wysokim obcasie, które posiadała. Jak zareagowała ukochana? Mężczyzna z perspektywy czasu ma do siebie żal.

Kompleks niskiego wzrostu u mężczyzn

Na łamach magazynu "The Sun" opisano historię mężczyzny, który nie mógł pogodzić się z faktem, że jego ukochana po założeniu butów na wysokim obcasie będzie od niego nieco wyższa. Cóż, wielu panów przyznaje, że niski wzrost jest częstym źródłem ich kompleksów, bowiem promowane w dzisiejszych czasach wyobrażenia o męskości pogłębiają stereotyp, że kobieta czuje się bezpiecznie jedynie przy rosłym partnerze. Dlatego trudno się dziwić, że ci, których natura nie obdarzyła dodatkowymi centymetrami, zwracają szczególną uwagę, aby ich luba nie przypominała wzrostem modelek ze światowych wybiegów. Nie ma w tym raczej niczego niepokojącego.

Problem z samoakceptacją i poczuciem niepewności w przypadku bohatera artykułu z brytyjskiego dziennika nasilił się jednak do tego stopnia, że naruszona została swoboda jego partnerki, a tym samym jej prawo do decydowania o samej sobie. Kobieta, choć na co dzień dba o psychiczny komfort ukochanego i chodzi w obuwiu na płaskiej podeszwie, chciała jeden jedyny raz włożyć buty na wysokim obcasie. Niestety nie mogła tego uczynić, ponieważ szpilki, które dobrała do weselnej stylizacji, w magiczny sposób zniknęły z jej pola widzenia.

Problemy w związku

Czy kary w związku mają sens?
Czy kary w związku mają sens? Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

- Siostra zaprosiła mnie i moją dziewczynę na swój ślub. Mówiła, że będziemy robić sobie mnóstwo zdjęć. Ukryłem więc szpilki mojej dziewczyny, bo jest ode mnie wyższa i nie chciałem wyglądać jak gnom - tłumaczy bohater materiału "The Sun".

Co więcej, mężczyzna przyznaje, że miał żal do ukochanej, ponieważ nie chciała przystać na jego prośbę. - Wyjaśniłem jej, że nie czuję się z tym dobrze, że jest wyższa. Powiedziałem nawet, że mogłaby założyć buty na płaskiej podeszwie, ale ona tylko zignorowała moje prośby. Nie mogłem tego pojąć, więc zrobiłem, co zrobiłem - usprawiedliwia swój czyn.

Mężczyzna ukrył szpilki przed partnerką, bo jest niższy

Reakcja partnerki była adekwatna do sytuacji. Kobieta nie kryła zdenerwowania. Finalnie jednak nie mogła odnaleźć schowanego obuwia, więc wybrała się na imprezę w innych, tym razem odpowiadających partnerowi butach. - To były jej jedyne buty na obcasie. Była na mnie zła i to doskonale rozumiem. Ale cieszę się, że ostatecznie poszła na wesele w sandałach - opowiada mężczyzna.

Pełen kompleksów bohater artykułu z perspektywy czasu żałuje, że postąpił wbrew ukochanej. Ma do siebie żal, a w swoim desperackim zachowaniu upatruje problemów z samoakceptacją. - Nienawidzę siebie za to. Jestem tak zakompleksiony i niepewny, że kompletnie nie wiedziałem, jak rozwiązać taki problem. To wydawało mi się jedynym wyjściem - ocenia.

Internauci, którzy komentowali materiał magazynu "The Sun", niemal jednogłośnie stwierdzili, że postępowanie mężczyzny było przejawem egoizmu i braku szacunku do uczuć partnerki. Mają rację?

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: The Sun

Źródło zdjęcia głównego: JGI/Jamie Grill/Getty Images

Pozostałe wiadomości