Związki i seks

Poszukiwanie miłości w dobie pandemii. To musisz wiedzieć o portalach i aplikacjach randkowych

Związki i seks

FilippoBacci/Getty Images

Wiele lat temu, aby poznać miłość swojego życia, trzeba się było udać do swatki. Później to rodzice decydowali, który kandydat jest odpowiedni, organizowali ślub (i wesele). Na tym właściwie koniec, bo kto to słyszał, żeby panna z kawalerem, tak bez żadnego nadzoru... Czasy się jednak (na szczęście) zmieniły i teraz, zamiast zdawania się na obcych, sami bierzemy sprawy w swoje ręce. Technologia sprzyja, bo portali i aplikacji randkowych jest naprawdę wiele.

Portale i aplikacje randkowe - jak działają

Miejsc w sieci, które sprzyjają szukaniu miłości, jest naprawdę wiele. Od tych najbardziej popularnych, przez bardziej kameralne, aż po takie, które koncentrują się na konkretnych grupach: portale randkowe dla kobiet plus size, dla osób o odmiennych orientacjach seksualnych. Korzystają z nich setki tysięcy osób. Jak poradzić sobie w gąszczu informacji, profili, skrótów? Na co zwrócić uwagę wybierając potencjalnego partnera? Oto kilka wskazówek:

1. Zdjęcie

Nie ma się co oszukiwać - jesteśmy wzrokowcami, a większość portali i aplikacji randkowych kręci się wokół zdjęć. Kiedy przeglądasz propozycje potencjalnych partnerów, koniecznie zwróć uwagę na fotografie. Najlepiej, gdyby było ich więcej niż jedna - w przeciwnym wypadku istnieje ryzyko, że ta opublikowana jest skradziona z biblioteki zdjęć lub Instagrama.

2. Opis

Choć w większości aplikacji nie jest obowiązkowy, wielu użytkowników dość skrupulatnie go uzupełnia. I słusznie - tych kilka słów może nam dużo powiedzieć o drugiej osobie. I choć często zdarza się, że pojawiają się tam wymiary czy osiągnięcia sportowe, zdarzają się też bardziej kreatywni użytkownicy. Jeśli opis cię zainteresował i zaciekawił, jest szansa, że osoba, która się za nim skrywa, będzie równie ciekawa. Co jednak zrobić, jeśli w opisie pojawiają się z pozoru nic nieznaczące literki? FWB (ang. friends with benefits), MNS (ang. multiple nights stand), ONS (ang. one night stand) - to popularne skróty, które nie pozostawiają złudzeń co do charakteru znajomości, jakiej oczekuje użytkownik aplikacji - w tym przypadku to sygnał, że komuś zależy raczej na przygodzie, niż na zbudowaniu trwałej relacji.

Jak się zachowywać na portalach i w aplikacjach randkowych?

Kiedy już znajdziesz tego wyjątkowego kandydata, któremu postanowisz dać szansę, powinnaś poznać kilka zasad związanych z randkami online.

Nie oszukuj

Jeśli twój potencjalny partner zorientuje się, że go okłamujesz, możesz być pewna, że to przekreśli tę znajomość. Nie udawaj kogoś innego - nie dość, że to i tak nie sprawdza się na dłuższą metę, to może na dodatek zniszczyć relację, na której ci zależy. Nie udawaj, że jesteś wyższa, młodsza, "ciekawsza" - prawda prędzej czy później wyjdzie na jaw. Nikt nie lubi oszustów i mało kto zaryzykuje wchodzenie w związek z osobą, która kłamie już na samym jego początku. Pamiętaj, że nawet zmyślone historie o wyimaginowanych osiągnięciach, czy zainteresowaniach szybko da się zweryfikować.

Nie przesadzaj z oczekiwaniami

Jeśli szukasz księcia z bajki albo masz nadzieję, że zupełnie przypadkiem pewien hollywoodzki znany aktor założył konto w tej samej aplikacji co ty i akurat jest w pobliżu, to odpuść korzystanie z takich rozwiązań. Za każdym razem będziesz rozczarowana i to nie dlatego, że wokół ciebie nie ma wartościowych osób, a właśnie dlatego, że poprzeczkę zawiesiłaś zbyt wysoko.

Daj szansę uczuciu

W ostatnim czasie astrologia przeżywa swój prawdziwy renesans. Wiele osób od horoskopów i przepowiedni uzależnia swoje działania - nie tylko te codzienne, ale także na podstawie sugestii astrologów podejmuje fundamentalne i kluczowe dla dalszego życia decyzje. Wynika to prawdopodobnie z wielu powodów, w tym z obawy o wzięcie odpowiedzialności za własne decyzje, namawiam jednak do tego, żeby nie odrzucać potencjalnego partnera, tylko dlatego, że "wasze horoskopy się nie zgadzają".

Dostosuj komunikację

Wielu użytkowników portali i aplikacji randkowych podkreśla, że bardzo ważna jest rozmowa. Jeśli potencjalny partner przestrzega zasad netykiety, ładnie się wypowiada i potrafi ciekawie prowadzić rozmowę to jego szanse na spotkanie "w realu" znacząco rosną. Nie miej też złudzeń, że erotyczne zdjęcia, czy wulgarne komentarze sprawią, że poznasz eleganckiego i dobrze wychowanego faceta - takie "komunikaty" docierają i interesują z reguły zupełnie innych mężczyzn. Pytanie, czy chcesz być przez nich zaczepiana?

Zobacz wideo: Randki w czasach zarazy

Zobacz więcej:

Autor: Katarzyna Lackowska

Pozostałe wiadomości