Jak wygląda randka w ciemno? Zasady postępowania.

Związki i seks

Aktualizacja:
Fot: Mark Edward Atkinson / gettyimages.com

Poznaliście się w internecie na portalu randkowym? A może przez aplikację lub bardziej tradycyjnie - przez znajomych? Bez względu na to, w jaki sposób nawiązaliście kontakt, w końcu przychodzi czas na pierwszą randkę w ciemno. Takie spotkanie może być początkiem pięknej znajomości, na randce w ciemno może jednak czekać nas kilka niespodzianek, na które warto się przygotować.

C: Randka w ciemno nie musi być koniecznie skokiem na głęboką wodę. Jeśli poznaliście się przez internet, prawdopodobnie wymieniliście wcześniej kilka wiadomości, wiesz więc mniej więcej, kogo możesz się spodziewać. Randka w ciemno zaaranżowana przez znajomych również może zostać poprzedzona gruntownym researchem. Możesz delikatnie podpytać, czym zajmuje się osoba, z którą się spotykasz, co lubi i czym się interesuje. Taka wiedza pozwoli na przełamanie lodów i pomoże zminimalizować strach przed nieznanym.

Jak wygląda randka w ciemno?

Do spotkania warto wcześniej się przygotować. Oprócz zdobycia informacji o naszym potencjalnym partnerze warto zawczasu ustalić miejsce spotkania. Pozwoli to na wybór odpowiedniego stroju, w którym będziemy czuli się adekwatnie do sytuacji. Randka w ciemno jest naszym pierwszym spotkaniem, warto więc przestrzegać kilku zasad, aby czuć się pewnie i bezpiecznie.

Nie wybierajmy więc miejsc ustronnych i odludnych. Randka w ciemno to pomimo wielu wymienionych wcześniej wiadomości spotkanie z obcym człowiekiem. Zachowajmy więc ostrożność. Na pierwszą randkę możemy wybrać neutralne miejsce - takie jak zaciszna kawiarnia lub włoskie bistro. Na szaleństwa i nieszablonowe rozwiązania przyjdzie jeszcze czas. Chyba że nasz partner ma bardzo konkretne zainteresowania - wtedy możemy go pozytywnie zaskoczyć, idealnie wpasowując się w jego preferencje.

Randka w ciemno - zasady ostrożności.

Przed randką w ciemno warto podjąć kilka kroków, które zwiększą nasze bezpieczeństwo w przypadku nieprzewidzianych sytuacji. Przykre niespodzianki zawsze mogą się zdarzyć i lepiej być na nie przygotowanym.

Przede wszystkim powiedzmy komuś, że wybieramy się na randkę w ciemno , podajmy miejsce i czas. Naładujmy również wcześniej telefon, tak aby w razie czego móc dyskretnie napisać znajomym o niepokojącej sytuacji. Przed randką w ciemno naturalną reakcją jest stres - może się zdarzyć, że nasz partner straci głowę i zapomni portfela. W tej sytuacji warto mieć przy sobie gotówkę, która przyda się też w razie konieczności nieplanowanego powrotu do domu taksówką.

Randka w ciemno - siła pierwszego wrażenia.

Randka w ciemno to najczęściej pierwsza okazja do spotkania na żywo osoby, którą znamy tylko ze zdjęć czy wymienianych wiadomości. Warto więc zaprezentować się od najlepszej strony, nie udając jednocześnie kogoś innego. Przede wszystkim zadbajmy o adekwatny outfit, dzięki któremu poczujemy się komfortowo. Randka w ciemno nie jest najlepszym momentem na eksperymenty - postawmy na sprawdzone zestawy, w których czujemy się pewnie. Ważne też, aby poznać wcześniej miejsce spotkania i ubrać się adekwatnie do sytuacji.

Choć mogliśmy wcześniej wymienić setki wiadomości, randka w ciemno to pierwszy moment, w którym możemy spokojnie porozmawiać twarzą w twarz. To doskonała okazja, żeby lepiej poznać drugą osobę. Słuchajmy więc uważnie i nie przerywajmy. Dzięki temu sami zdobędziemy informacje, które mogą nam się przydać w przyszłości.

Podczas randki w ciemno warto wcielić się w najlepszą wersję siebie. Nie jest to dobra okazja do wylewania swoich żali, narzekania na pracę i choroby w rodzinie. Randka w ciemno, podobnie zresztą jak każda kolejna randka, nie jest też dobrą chwilą na krytyczne uwagi o swoim byłym partnerze. Poprzednie związki to temat, którego lepiej nie poruszać na pierwszej randce.

Do drażliwych tematów, które mogą popsuć naszą wyczekiwaną randkę w ciemno, należą również pieniądze, polityka, religia i bardzo intymne sfery naszego życia, jak seks czy choroby. Oczywiście istnieją odstępstwa od tej reguły. Jeśli od początku spotkania znajdziemy wspólny język, możliwe, że rozmowa sama zejdzie na któryś z trudnych tematów. Warto jednak znać granice, wyznaczone przez zasady savoir vivre’u oraz zdrowy rozsądek, i trzymać się ich, szczególnie na randce w ciemno .

Randka w ciemno , choć może być stresująca, jest doskonałym sposobem na poznanie osób spoza swojego bliskiego otoczenia i znalezienie drugiej połówki albo dobrego przyjaciela. Ważne, żeby trzymać się kilku zasad, które pomogą nam zachować bezpieczeństwo i czuć się pewnie nawet w przypadku pojawienia się niespodziewanych okoliczności.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN