Związki i seks

Gdzie na pierwszą randkę? Sprawdzone pomysły na pierwsze spotkanie

Związki i seks

Aktualizacja:
Fot: Hero Images / gettyimages.com

Pierwsza randka to dla wielu osób ta najbardziej stresująca. Szczególnie jeśli jest to randka w ciemno. Niepotrzebnego zdenerwowania możemy jednak uniknąć, jeśli tylko będziemy dobrze przygotowani. Warto przemyśleć wcześniej miejsce spotkania i zastanowić się nad detalami, aby ograniczyć stres do minimum.

Największym błędem osób wybierających się na pierwszą randkę jest brak planowania bądź przekładanie kluczowych decyzji na ostatnią chwilę. Pytania “ gdzie na pierwszą randkę ” i “w co się ubrać” powinny pojawić się w naszej głowie dużo wcześniej, abyśmy mogli wybrać miejsce i outfit idealnie dopasowane do naszych potrzeb.

W co się ubrać na pierwszą randkę? Najważniejszy jest styl i wygoda.

Strój, który wybierzemy na pierwsze spotkanie, będzie mocno uzależniony od miejsca, na które się zdecydujemy. Na wystawną wieczorną kolację wkładamy raczej elegancką sukienkę i szpilki w przypadku Pań i garnitur w przypadku Panów. Jeśli 1. randka odbędzie się w mniej formalnym miejscu, Panowie mogą śmiało zdecydować się na styl smart casual - czyli eleganckie spodnie lub dobre jeansy, do tego podkoszulek i marynarka. Krawat nie będzie konieczny. Dla Pań sukienka jest zawsze świetnym wyborem, zarówno na randkę tradycyjną, jak również na randkę w ciemno.

Pamiętajmy jednak, że strój wyraża nasz styl i charakter, a na pierwszej randce najważniejsze jest dobre samopoczucie i wygoda. Jeśli więc na co dzień świetnie czujemy się w jeansach, nie ma powodu, aby rezygnować z tego stroju na pierwszej randce. Ważne jednak, aby nasz outfit był przemyślany, a wszystkie elementy garderoby stanowiły spójną całość, były czyste i schludne.

Pierwsza randka. Gdzie się wybrać, aby zrobić dobre wrażenie?

Do niedawna to zwykle mężczyźni zapraszali kobiety na randkę , to również na nich spoczywał obowiązek wyboru odpowiedniego miejsca. W dobie internetowych randek i Tindera coraz więcej osób decyduje się na randkę w ciemno, gdzie trudno jednoznacznie stwierdzić, kto kogo zaprasza.

Bez względu na to, kto inicjuje spotkanie, warto gruntownie przemyśleć wybór miejsca, biorąc pod uwagę kilka kluczowych czynników. Najbezpieczniej na pierwszą randkę wybrać miejsce neutralne. Nie powinno ono być bardzo zatłoczone, ale dobrze zdecydować się na miejsce publiczne. Na romantyczne spacery w świetle księżyca jeszcze przyjdzie czas. Nie decydujmy się też na zaproszenie dziewczyny na randkę do naszego mieszkania, bo może to zostać źle odebrane.

Jeśli nie znamy preferencji osoby, z którą się spotykamy lub jeśli czeka nas randka w ciemno , najlepiej zdecydować się na neutralną kawiarnię z nienachalną muzyką, tak abyśmy mogli spokojnie porozmawiać. Dobrze sprawdzi się również kameralna restauracja z powszechnie znaną i lubianą kuchnią. Idealne w tej roli będzie włoskie bistro lub hiszpańska knajpka typu tapas. Unikajmy rzadkich i trudnych smaków. Na takie przyjdzie czas, gdy lepiej poznamy preferencje osoby, z którą się spotykamy.

Randkowy savoir vivre, czyli kto płaci rachunek?

Jeśli nie znamy dobrze osoby, z którą jesteśmy umówieni na pierwszą randkę, warto stosować się do powszechnie przyjętych zasad savoir vivre’u. Kiedyś oczywiste było, że to mężczyzna po zaproszeniu kobiety na randkę regulował rachunek. Obecnie wiele kobiet nie ma nic przeciwko, aby dzielić się kosztami. Ogólna zasada jest taka, że płaci ten, kto zapraszał. Sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, gdy przed nami randka w ciemno . Warto wtedy ustalić tę kwestię przed spotkaniem i jeśli jedna osoba pokryje koszty kolacji, to druga może zaproponować zapłacenie za późniejsze drinki lub kino.

Kolejna kwestia spędzająca sen z powiek Panom, którzy mają już za sobą zaproszenie dziewczyny na randkę, to kwiaty. Kupować czy nie? To bardzo indywidualna kwestia, ponieważ część Pań poczuje się wyjątkowo, jeśli pierwsza randka zacznie się od wręczenia bukietu. Weźmy jednak pod uwagę również kwestie praktyczne i jeśli w planach mamy dłuższy spacer, zrezygnujmy z ciężkiego bukietu. Za to mały bukiecik kwiatów będzie miłym i niezobowiązującym gestem.

Jak widać, pierwsza randka nie musi być stresująca, jeśli tylko podejdziemy do niej z wyczuciem i dobrze ją zaplanujemy. Pamiętajmy, że najważniejsze jest poczucie komfortu obu stron, nie wybierajmy więc stroju ani miejsca, w których nie czujemy się dobrze. Jeśli właściwie zaplanujemy nasze spotkanie i będziemy dobrze czuli się we własnej skórze, pierwsza randka z powodzeniem może stać się początkiem pięknej znajomości.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości