Związki i seks

Są na każde skinienie mężów. "Kobieta, która próbuje rządzić w domu jest lekkomyślna"

Związki i seks

Autor:
Sabina
Zięba
Źródło:
Discovery Life
"Przewodnik posłusznej żony"

Wielu ludzi szuka klucza do szczęśliwego związku. Każdemu jednak służy coś innego. Niektóre osoby twierdzą, że sukcesem ich więzi jest bezwzględne posłuszeństwo kobiety. Jak wyglądają takie relacje? Ich kulisy pokazuje dokument "Przewodnik posłusznej żony" na Discovery Life.

Posłuszeństwo po 20 latach małżeństwa

Tim i Tara Furman to mieszkańcy północnej Karoliny. Zaczęli się spotykać, gdy ona kończyła liceum, a on już był na studiach. Choć ich drogi się rozeszły i byli potem w innych związkach, cały czas się przyjaźnili. Tara pragnęła wrócić do Tima. W końcu stworzyli związek i są już 20 lat po ślubie. Wspólnie wychowują 14-letniego syna i 12-letnia córkę. Przez pierwsze 10 lat ich małżeństwo jednak nie było poprawne. Utrzymują, że wcale się nie szanowali, a nawet za bardzo nie lubili. Według nich wszystko zmieniło się wtedy, kiedy kobieta zmieniła swoje podejście do związku.

- Tajemnicą sukcesu małżeństwa jest zrozumienie, jakie role w nim pełnimy. (...) Zanim stałam się posłuszną żoną, byłam egoistką, świat kręcił się wokół mnie. Wreszcie nauczyłam się, że to nie ja jestem najważniejsza, ale on. Mamy cudowny, szczęśliwy związek, dlatego, że jestem uległą żoną. (...) Silna kobieta potrafi podporządkować się mężczyźnie - powiedziała Tara Furman w dokumencie Discovery Life.

Żona Tima pomaga mu i służy. Twierdzi, że kiedy on jest szczęśliwy, to ona również. Od samego rana stara się, by jego dzień był spędzony "po królewsku". Nie pozbawia go seksu i jest na każde jego skinienie. Zdradza: "Zawsze jestem do dyspozycji. Nawet jeśli nie jestem w nastroju, to się w ten nastrój wprowadzam".

- Ludzie myślą, że z posłuszną żoną wszystko idzie jak z płatka. To nieprawda. Na uległość musisz zapracować. (...) Kobieta, która próbuje rządzić w domu jest lekkomyślna. Gdy małżonkowie walczą ze sobą, to się źle kończy - dodał Tim Furman.

"Przewodnik posłusznej żony"
Tim i Tara Furman "Przewodnik posłusznej żony" Źródło: Discovery Life

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Wielopokoleniowe rodziny z uległością kobiet

Tim i Tara to nie wyjątek. Eddie i Autumn Miles prowadzą życie w Sunnyvale w Teksasie. Są 10 lat po ślubie i wychowują dwójkę dzieci. Poznali się na studiach, tuż po rozwodzie Autumn. W poprzednim związku kobieta doświadczyła przemocy psychicznej i fizycznej.

- Posłuszeństwo kobiety w małżeństwie to element boskiego planu, lecz mąż nie ma prawa maltretować żony. (...) Nie oznacza to, że kobiety są podrzędne. Po prostu odgrywają inną rolę - wyjaśniła Autumn Miles.

Posłuszeństwo w rodzinie tej kobiety jest normą - jej ojciec był głową, a matka jego wsparciem. Wiadomo, że ojciec Autumn przyzwyczaił się do takiego modelu rodziny również patrząc na swoich rodziców. Teraz Autumn pragnie propagować ten styl życia i nawołuje do niego podczas swojej cotygodniowej audycji radiowej. Jej mąż podziela to zdanie i utrzymuje: "Biblia mówi, że żona powinna być poddana mężowi".

Jak wygląda ich życie? Możecie to zobaczyć w materiale "Poradnik posłusznej żony" w czwartkowym paśmie dokumentalnym na antenie Discovery Life, 30 grudnia 2021 r.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło: Discovery Life

Źródło zdjęcia głównego: Discovery Life

Pozostałe wiadomości