Związki i seks

Kim jest prawiczek i jak to sprawdzić u chłopaka?

Związki i seks

Aktualizacja:

Prawiczkiem nazywa się mężczyznę, który nigdy nie uprawiał seksu. To męski odpowiednik dziewicy, czyli kobiety, która żyje w czystości. Dla niektórych jest to wstyd, a dla innych powód do dumy.

Prawiczek to określenie, które często jest nacechowane negatywnie - jednak nie powinno. Takie decyzje są bardzo indywidualne i nie należy traktować każdego mężczyzny tak samo. Dowiedz się, jak rozpoznać prawiczka i czy 40-letni prawiczek to wstyd czy powód do dumy?

Prawiczek a dziewica

Co to znaczy prawiczek ? Czy taki mężczyzna jest inny lub gorszy? Oczywiście, że nie. Prawiczkiem jest po prostu facet, który nigdy nie uprawiał seksu. Prawiczek to często określenie, które powoduje wstyd i zakłopotanie u mężczyzn. Są tacy, którzy uważają, że jest to niesprawiedliwe - kobieta nazwana dziewicą to zdecydowany powód do dumy i często oznacza, że szanuje siebie i swoje ciało. Tymczasem mężczyzna prawiczek często kojarzy się społeczeństwu z kimś dziwnym i niedoświadczonym. Jak zawsze w takich wstydliwych przypadkach, należy zachować rozwagę i być tolerancyjnym.

30-letni prawiczek to wstyd?

Według statystyk, pierwszy raz u mężczyzn odbywa się w wieku 18 lat, jednak nie wiek ma tu największe znaczenie. Liczy się stan emocjonalny . Późniejsze rozpoczęcie życia seksualnego ma wiele zalet - może być przyczyną powstawania dłuższych i trwalszych związków.

Mężczyzna, który ma 30 lat i doskonale wie, co to znaczy być prawiczkiem, nie musi się wstydzić. Często jest to świadoma i dojrzała decyzja, bo po prostu nie znalazł odpowiedniej partnerki. Szacunek dla swojego ciała wygrywa tutaj z nieprzemyślaną decyzją i niewłaściwymi wyborami. Lepiej z taką decyzją poczekać, niż zrobić to za wcześnie i żałować - zupełnie tak, jak w przypadku kobiet.

Jak rozpoznać prawiczka?

Wbrew temu, co możemy znaleźć w poradnikach, które krążą w sieci, nie ma jak sprawdzić, czy chłopak jest prawiczkiem. Kobiecie jest trudno to ukryć - dziewica ma błonę, która świadczy o tym, że nigdy nie przeżyły aktu seksualnego. Prawiczek powinien po prostu powiedzieć swojej partnerce, że nie doszło nigdy w jego życiu do zdarzenia seksualnego. Nie ma w tym nic złego i nie powinien tego ukrywać.

Istnieją jednak pewne symptomy, jak rozpoznać prawiczka , jednak nie można mieć stuprocentowej pewności. Na pewno nie ma żadnej metody fizycznej. Jak sprawdzić, czy chłopak jest prawiczkiem w prosty sposób? Pierwszym symptomem jest zachowanie podczas intymnych pocałunków - jeśli się urywają, być może mężczyzna nigdy nie uprawiał seksu. Drugim to unikanie rozmów na intymne tematy.

Pierwszy raz prawiczka

Pierwszy raz z prawiczkiem - niezależnie od wieku - wcale nie musi być katastrofą. Jeśli kobieta również jest dziewicą, obydwoje mogą świadomie i z pełną odpowiedzialnością pójść ze sobą do sypialni, w której będą poznawać siebie nawzajem i doświadczać intymności. Jeśli prawiczek zdecyduje się na taki krok z kobietą doświadczoną, nie powinien być zdenerwowany ani zawstydzony. Pójście ze sobą do łóżka to odważny krok, jednak zawsze powinien być przemyślany. Kobieta, z którą łączy go bliskość, intymna więź i zażyłość, na pewno zrozumie jego sytuację i postara się mu pomóc w akcie seksualnym. Należy tu delikatnie i cierpliwie podejść do tematu, aby seks był przede wszystkim aktem uczuciowym.

Prawiczek nie zawsze jest zupełnie niedoświadczony w intymnych sprawach. To, że nie uprawiał seksu, nie oznacza, że do intymnych zbliżeń z kobietą wcale nie dochodziło. Często dla takich mężczyzn nie jest obce całowanie się, przytulanie czy erotyczne igraszki, które mogą być wspaniałą grą wstępną.

Poradnik dla prawiczka

Aby czuć się w pełni komfortowo i dobrze ze swoją decyzją o pierwszym razie, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Chodzi przede wszystkim o dobre samopoczucie.

Podstawowym elementem jest pozytywne podejście . Nie warto cały czas myśleć o pierwszym seksie i wpadać w błędne koło swoich myśli. Społeczeństwo może czegoś oczekiwać i wywierać nacisk, jednak nie powinno mieć to wpływu na własną samoocenę. Nikt nie jest upoważniony do tego, aby zaglądać komuś do sypialni.

Drugą ważną sprawą jest wybór partnerki. Powinna to być osoba bliska, z którą łączy prawiczka intymna więź. Dzięki temu partnerka będzie cały czas pamiętać o tym, co łączy ją z mężczyzną - niezależnie od tego, jak bardzo jest doświadczony. Lepiej, aby to nie była kobieta przypadkowa, a seks odbył się tuż po jej poznaniu, np. na imprezie. Taki akt seksualny może okazać się błędem.

Kolejną ważną kwestią jest naturalne zachowanie. Seks powinien być ważną i przemyślaną decyzją dla obojga. Prawiczek nie powinien na początku stosować trudnych pozycji seksualnych, o których przeczytał w kamasutrze, czy eksperymentować. Warto postawić tu na instynkt, bliskość i skupić się na emocjonalnym uniesieniu. Kobiety uwielbiają delikatnych i czułych kochanków.

Warto pamiętać, że wpadki podczas intymnych zbliżeń zdarzają się każdemu , nawet najbardziej doświadczonym osobom. Wystarczy, że mężczyzna potraktuje to jako coś naturalnego i normalnego. Być może śmiech i obrócenie takiej sytuacji w żart jest najlepszym sposobem? W wielu przypadkach tak właśnie jest, a kobieta z takim partnerem poczuje się jeszcze lepiej.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości