Związki i seks

Najlepsze pozycje analne - jak przygotować się do seksu analnego?

Związki i seks

Aktualizacja:
Kobieta i mężczyzna w łóżku

Stosunek analny dla wielu par bywa ciekawym urozmaiceniem życia seksualnego. Pozycje analne wcale nie muszą być skomplikowane, nic nie stoi więc na przeszkodzie, by wypróbowały je osoby, które nie są zbyt doświadczone w sprawach łóżkowych. Poznaj najprzyjemniejsze pozycje do analu, które pomogą obojgu partnerom odkryć nowe doznania.

Miłość analna jest dla niektórych tematem tabu, który z wielu względów boją się poruszać ze swoją drugą połówką. Dlaczego warto przełamać wstyd i wspólnie zastanowić się nad takim urozmaiceniem w sypialni? Przede wszystkim dlatego, że pozycje analne mogą być naprawdę przyjemne i dawać dużo satysfakcji. Wystarczy wcześniej przygotować się do stosunku i wybrać taką pozycję, która będzie odpowiadała zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie.

Pozycje analne – jak się do nich przygotować?

Stosunek analny wymaga większego przygotowania niż stosunek waginalny . Jeśli razem z partnerem zdecydowaliście się na wypróbowanie, powinniście pamiętać o następujących rzeczach:

  • Przed rozpoczęciem stosunku warto przeprowadzić długą grę wstępną. Pozycje do analu będą przyjemne dla kobiety tylko wtedy, kiedy będzie ona całkowicie rozluźniona i zrelaksowana.
  • Lubrykant to kluczowy element w stosunku analnym. Podniecenie kobiety nie wpływa na nawilżenie tych stref erogennych.
  • Przed współżyciem partnerzy powinni wziąć prysznic i dokładnie umyć swoje okolice intymne. Dodatkowo kobieta może zdecydować się na lewatywę.
  • W trakcie stosunku nie powinno się wykonywać żadnych gwałtownych ruchów. Wszystko powinno odbywać się powoli, a mężczyzna powinien obserwować reakcje partnerki.
  • Stosunek analny powinien obowiązkowo odbywać się przy użyciu prezerwatywy. Bakterie, znajdujące się w odbycie, mogą prowadzić do poważnych infekcji, zarówno u kobiety, jak i u mężczyzny.

Dobra pozycja analna dla początkujących

Jeśli partnerzy są niedoświadczeni i dopiero próbują stosunku analnego, najlepszym rozwiązaniem na początek będzie dla nich pozycja na łyżeczkę. Ułożenie partnerów nie różni się niczym od jej wariantu waginalnego – kobieta leży na boku, mężczyzna znajduje się za nią. Taka pozycja analna pozwala na delikatny stosunek. Jest to jedna z pozycji, która umożliwia płytką penetrację, dzięki czemu kobieta może kontrolować jej głębokość i tempo. W ten sposób wszystko przebiega w sposób bezpieczny, a jeśli nagle stosunek spowoduje jakiś ból, kobieta będzie mogła szybko go przerwać, odsuwając się od partnera.

Jakie są najlepsze pozycje analne?

Doświadczeni kochankowie z czasem sami odkryją dla siebie najlepsze pozycje analne , które będą spełniać ich indywidualne oczekiwania. Prawdopodobnie będą nawet w stanie łączyć ze sobą różne warianty i zmieniać pozycje podczas stosunku. Dla początkujących par zaleca się jednak przeprowadzanie eksperymentów w jednej pozycji. W jaki sposób kochać się analnie?

Najlepsza pozycja do analu , często wybierana przez kobiety, to stosunek na pieska. To jedna z klasycznych pozycji dla tego rodzaju współżycia, która jest bardzo satysfakcjonująca i przyjemna dla obojga partnerów. To propozycja dla wszystkich, którzy cenią bliski kontakt z partnerem i intymność.

Kolejną pozycją analną, często wybieraną przez pary, jest pozycja tylna z oparciem. W tej pozycji to mężczyzna pełni rolę dominującej strony. Kobieta nie ma dużych możliwości ruchu, ze względu na to, że opiera się o stół lub parapet (bądź inną stabilną powierzchnię) i wypina pośladki w stronę stojącego za nią partnera. To on powolnymi i delikatnymi ruchami, trzymając kochankę za biodra, wyznacza tempo i intensywność stosunku.

Dobrym pomysłem dla urozmaicenia życia seksualnego jest wypróbowanie przez partnerów pozycji od tyłu, w której kobieta leży na brzuchu i szeroko rozstawia nogi. Mężczyzna musi położyć się między nimi i zacząć wykonywać ruchy w przód i w tył. Ta i podobne pozycje w seksie analnym , w których mężczyzna leży na kobiecie, pozwalają na dodatkowe pieszczoty łechtaczki oraz na pocałunki szyi i ramion.

Często wykorzystywaną pozycją do seksu analnego jest tzw. pułapka. Mężczyzna klęka na jednym kolanie, drugą nogę wysuwa do przodu i opiera o stabilne podłoże. Delikatnie odchyla się do tyłu i podpiera się rękoma tak, aby zachować równowagę. Kobieta natomiast zgina łokcie i opiera się na przedramionach, tworząc pozycję podobną do pozycji na pieska, a następnie podnosi wysoko pośladki i delikatnie siada na partnerze. Pozycja-pułapka wymaga dużej sprawności fizycznej . Dla mężczyzn z dobrą kondycją zaletą stosunku analnego odbywanego w ten sposób jest możliwość dotykania piersi swojej partnerki.

Najlepsza pozycja analna to taka, w której to kobieta ma całkowitą kontrolę nad głębokością penetracji. Dotyczy to również par z długoletnim stażem, ale zwłaszcza odnosi się do nowych związków i osób, które nie mają dużego doświadczenia, nie tylko w stosunkach analnych, ale we wspólnym współżyciu w ogóle. Kobietom, które chcą same odpowiadać za intensywność ruchów, poleca się wszystkie te pozycje, w których mężczyzna siedzi lub leży, a one samodzielnie zmieniają szybkość i głębokość pchnięć. Dzięki temu partnerzy mogą jednocześnie osiągnąć rozkosz.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości